TORPG - Text Online Role Play Game


2 posters

    Eragonov prístav

    Diennsia
    Diennsia
    Veliteľ rádu


    Počet príspevkov : 220
    Join date : 11.10.2014

    Eragonov prístav Empty Eragonov prístav

    Odoslať pre Diennsia 23.10.14 18:41

    Tento prístav sa nachádza na rieke Edda. Prístav bol pomenovaný po jazdcovi Eragonovi, teda Eragonov prístav. Všetci v tomto mestečku mu vzdávajú chválu ako bohu, ktorým nie je. Nachádza sa tu mnoho lodí, ktorá sa brodia aj úzkymi riečkami. Práve preto do Atmosu chodí aj veľa ľudí. Väčšinou sú lode postavené tak, že túto úzku šírku neprekonajú. Každý rok sa tu dokonca slávi sviatok založenia Atmosu, ktorý sa uskutočňuje 5. drakotaja.
    Diennsia
    Diennsia
    Veliteľ rádu


    Počet príspevkov : 220
    Join date : 11.10.2014

    Eragonov prístav Empty Re: Eragonov prístav

    Odoslať pre Diennsia 29.08.16 13:17

    <<< Kaštieľ

    Aj keď posledné dni neboli preplnené prácou, stále sa jazdkyňa cítila unavene. A mala na to aj dôvod. Veď starať sa o malú dvojročnú dcérku, ktorá sa v noci často budila... Bola to pohroma.
    Si v pohode? opýtala sa dračica svojej jazdkyne, ktorá na sedela v sedle a v náručí pevne držala Sayako. Musela použiť pár kúzel aby na maličké dievčatko príliš nefúkal vietor, ktorý však ona sama tak milovala. Zbožňovala, keď jej prehraboval vlasy a mizol za jej chrbtom.
    Jasné, ale dnes žiadne akrobatické kúsky. Vieš, že je tu aj Saya, odvetila hnedovlasá jazdkyňa a svoju prosbu opakovala už asi po stý krát. Nechcela so Sayako často lietať, no nemala nikoho, kto by ju strážil a Alexander bol neschopný klamár. Jemu by ju nezverila len tak.
    No stále pripúšťaš, že môže získať druhú šancu, vzdychla neveriacky Sayanë a pristála v Eragonovom prístave, kde bolo dnes tak pokojne...
    "Saya plistála," tešilo sa malé dievčatko. "Vodičkaaa!" začala poskakovať dvojročná Sayako, keď ju Dienn položila na zem.
    S úsmevom dohliadala na jej kroky a sem tam vzhliadla na oblohu.
    "Mamkaaa! Vodička studená!" pískala od prekvapenia, čo donútilo Sayanë s pobavením vychŕliť obláčik dymu.
    Aläes
    Aläes
    Rádový Jazdec


    Počet príspevkov : 135
    Join date : 15.10.2014

    Eragonov prístav Empty Re: Eragonov prístav

    Odoslať pre Aläes 29.08.16 14:48

    Ananelis spolu so svojou Jazdkyňou strávila celé dva roky v Akadémii, vylepšovaním svojich schopností. Počas tohto času dračica vyrástla ako z vody a momentálne bola jedinou dračicou na ostrove, keďže nedávno niekam Jazdci odleteli - najviac ich zamrzel odchod Pasei a Ringara. Ananelis bola jeden z málo jazdeckých drakov, ktorí poznali svojich rodičov. A strávila s nimi dlhý čas. Bolo ťažké počuť, že sa tak skoro nevrátia. Aj keď obe dúfali svoje.
    Ebna aj Rasas sa stali Aläesinmi učiteľmi a keby neboli takí mladí, dokázala by ich považovať aj za rodičov. Takto z nich boli veľmi dobrí priatelia. Na jej poškvrnenú minulosť a všetky udalosti s Temnými sa už zabudlo. Na šťastie.
    A dnes, keďže na Akadémii osameli, rozhodli sa vrátiť do Atmosu.
    Z Akadémie si vzali všetky potrebné veci, nie však tak, aby vyzerali, že pricestovali na dlhú dobu. Chceli sa vrátiť, akadémia bola teraz ich domovom. Ale nechceli tam byť sami. Už tam nikto neostal. Dúfali, že na Atmose nájdu všetkých ostatných Jazdcov a jednotku dajú opäť dokopy.
    Počas letu Aläes len smutne hľadela za Akadémiou a ťažko si vzdychla, keď jej zmizla z dohľadu.
    Aj mne to bude chýbať, moja drahá. Ale ostali sme tu poslední. Dúfajme, že z Atmosu ešte Dračí Jazdci neodišli, zdalo sa, že nastala doba, kedy sa všetci stratili. Akadémia bola prázdna, ulice Atmosu boli prázdne...
    Nakoniec si to Ananelis namierila do prístavu, nakoľko Aläes vôbec nič nevnímala.
    Aläes, pozri! vytrhla ju z dumania dračica. Aläes sa vyklonila zo sedla a zbadala Broskyňovú.
    To je Saya, povedala takmer až nerozrušene.
    Ty sa netešíš? opýtala sa podozrievavo a krídla priatiahla bližšie k telu, aby mohla klesnúť. Onedlho už pristávali.
    Teším, zamrmlala.
    Diennsia, Say! Som taká rada, že vás vidím! zvolala nadšene dračica a ľahla si, aby mohla Jazdkyňa bezpečne skĺznuť po jej nohe na zem.
    "Zdravím vás," zrak jej padol na malé dievčatko neďaleko Diennsie. "Kto je to?" prižmúrila oči a mihla pohľadom z Die na jej dračicu a naspäť. Ananelis si malé dievčatko nevšímala, podišla k Broskyňovej, aby sa s ňou mohla zvítať.
    Diennsia
    Diennsia
    Veliteľ rádu


    Počet príspevkov : 220
    Join date : 11.10.2014

    Eragonov prístav Empty Re: Eragonov prístav

    Odoslať pre Diennsia 29.08.16 17:47

    Diennsiu však prekvapilo, čo po chvíli zbadala na oblohe. Zelenú siluetu draka. A ona vedela komu patrí. Touto zelenou sa mohla pýšiť jedine Sayanina sestra. Usmiala sa a pritiahla svoju dcérku bližšie aby sa nestala nejaká nehoda pri pristávaní. Aj keď sa za posledné dva roky táto dvojica pomerne dosť zlepšila.
    Ananelis! Sestrička, tak dlho sme sa nevideli. Museli sme odísť z Akadémie skôr, pretože sa čosi dialo v kaštieli, vítala Sayanë svoju mladšiu sestru s obrovským nadšením. Tak veľmi jej chýbala. Ako vždy. Ako si sa mala? Starala sa o teba Aläes dobre? vypytovala sa zvedavo, zatiaľ čo Diennsia sa vítala so Smaragdovou jazdkyňou.
    "Ahoj, Aläes," usmiala sa Diennsia a najradšej by ju objala. Po tom, čo rozpustili Temných bola Al desivo smutná a jej aura prechádzala aj na ostatných, no teraz vyzerala pomerne v poriadku.
    Len nepovedz nič zlé... To ty si mala byť jej Ebrithil, sykla súkromne Saya svojej jazdkyni.
    "Uhm, Aläes, toto je Sayako... Pamätáš si na ten incident v nemocnici?" opýtala sa Die nervózne. Ona si ho pamätala až príliš dobre. Aläes bola prvá, ktorá o tom vedela. Dienn ešte pre istotu dodala: "To je moja dcéra," šepla a celá sčervenela. Bolo jej to nepríjemné, ale Yako bola dôkazom toho, že aj jazdci robia chyby. No jej malá dcérka nebola chyba. Bola síce nevítanou súčasťou jej života, no nebola žiaden omyl.
    "Ako sa máš? Ako sa k tebe správali Ebna a Rasas?" opýtala sa pre istotu. "Prepáč, že som tam nebola tiež," dodala s hlasným vzdychom.
    Aläes
    Aläes
    Rádový Jazdec


    Počet príspevkov : 135
    Join date : 15.10.2014

    Eragonov prístav Empty Re: Eragonov prístav

    Odoslať pre Aläes 29.08.16 19:36

    Pravdou bolo, že Aläes bola šťastná, že sa po dlhej dobe konečne vidí s Broskyňovou a najmä jej Jazdkyňou, ale svoje pocity pred An skrývala. Stačilo, že jej vnútro zaplavovala radosť zelenej dračice. Tak isto to nedala veľmi poznať ani navonok.
    Mala som sa dobre, ale chýbalo mi v Akadémii viac drakov. Boli tam iba rodičia, odvetila mierne sklesnuto. Ale teraz som tu a ako vidím, ste tu aj vy. A sú tu aj ostatní Jazdci? vyzvedala.
    Možno by bolo slušné opýtať sa, ako sa má... napomenula ju Aläes v mysli.
    A ako si sa za tú dlhú dobu mala ty? Stalo sa tu niečo zaujímavé? Čo noví Jazdci? Máme nejakých nových súrodencov? rýchlo vrhala po svojej sestre otázky. Bola veľmi zvedavá, čo sa tu za ten čas, čo boli preč, dialo.
    Aläes sa s Dienn nemohla ani poriadne zvítať, keďže mala na rukách to malé dievčatko. Vyzeralo tak rozkošne, a jej rysy sa dosť podobali Dienniným. Keď jej potom Jazdkyňa povedala, že dievča je skutočne jej dcérou, až ju zamrazilo v kostiach.
    Poškriabala sa na krku.
    "Dcéra...aha..." nemala slov. Nestávalo sa často, že by Al došli slová. Ananelis o tom vedela svoje.
    Die, to naozaj? Aj keď oneskorene, veľmi ti gratulujem! Jazdkyňa už svojej dračici hovorila, že dieťa, rovnako aj dráča, je veľký dar a je slušné rodičom pogratulovať. Vlastne, učila ju o ľuďoch všetko, čo vedela.
    "Ebna a Rasas boli ku mne veľmi milí a veľa ma naučili. Rády už akosi tiež nefungujú, odkedy na ostrove nie sú žiadni Jazdci, okrem nás troch. Rasas mi navrhol, aby som sa pridala k nemu, keďže si všimol, že boj s jeho vedením ma veľmi baví," povedala svoje novinky a potom pozrela na svoju dračicu.
    Chcela tým povedať, že sa stále oháňa mečom. Jednu dýku má dokonca pod vankúšom! Ananelis pokrútila veľkou hlavou nad správaním svojej Jazdkyne.
    Diennsia
    Diennsia
    Veliteľ rádu


    Počet príspevkov : 220
    Join date : 11.10.2014

    Eragonov prístav Empty Re: Eragonov prístav

    Odoslať pre Diennsia 29.08.16 19:58

    To je škoda, vzdychla súcitne Broskyňová.  Niektorí sú tu, niektorí odišli preč... Osobne viem iba o Alexovi a Miciälem, ale tí sú všade. Aj tam, kde nechceš, odpovedala na otázku svojej sestry a pri spomienke na Xandra a Obláčika len odfrkla.
    Mala som sa ukážkovo, zazubila sa Sayanë. Nie. Problém je v tom, že sa mladí draci v škrupine ešte nechcú liahnuť. Nechápem prečo. Dračica viditeľne posmutnela. Možno prišiel zasa čas, kedy sa dráčatá nechcú liahnuť. Zjavne nie je dosť adeptov na tento úctyhodný post.
    "Uhm... Tá dcéra," usmiala sa neisto jazdkyňa a postrapatila Yakine vlásky.
    "Ahoj!" zakričala nahlas Sayako, čím chcela pozdraviť Aläes. "Ty- máš dlaka! Aké jeho meno?" bľabotala ďalej. Sayako patrila k tým deťom, ktoré rastú rýchlo. A nie len po fyzickej stránke. Už teraz bola dosť múdra.
    "Veľmi sa z toho nemôžem tešiť, Ananelis, no ďakujem ti," riekla Diennsia.
    "Skutočne ťa baví boj a bojová mágia?" uškrnula sa. "Podľa mňa to k tebe sedí viac ako filozofia a podobné blbosti," dovolila si uštipačnú poznámku na účet svojho rádu. "Je to dobrý nápad," prikývla Die.
    Aläes
    Aläes
    Rádový Jazdec


    Počet príspevkov : 135
    Join date : 15.10.2014

    Eragonov prístav Empty Re: Eragonov prístav

    Odoslať pre Aläes 30.08.16 12:09

    Ananelis neostala kto vie ako rada, keď jej sestra zdelila, že vie len o Alexovi a Micim? Nie je on náhodou...
    Miciäle je...eldunarí, nie? nevinne sa pozrela na Aläes. Túto tému preberali iba raz. Keď sa dozvedeli, že Alexander umrel. Počkať vlastne, nemal by byť aj on mŕtvy? Na to by bolo asi veľmi neslušné sa pýtať...
    Presne tak...radšej nech ti to ani nenapadne. Aläes bola v tomto smere asi až príliš karhavá. Ak chcela, aby to nerobila, prečo jej to slušne nevysvetlila? Dalo by sa to aj inak...
    Nezabudni, že ťa počujem... Dračica z nozdier vyfúkla obláčik dymu a uzamkla si pred Jazdkyňou myseľ. Dosť bolo hlúpeho napomínania.
    Nechcú sa liahnuť? Teda, to sa dlho nestalo. Očividne bude táto znáška príliš vyberavá, vo všetkých mysliach mohli začuť ľahký smiech smaragdovej dračice. Ak je to naozaj tak, na nových Jazdcov ešte budú dlho čakať.
    To, že je Say Diennina dcéra, už Aläes radšej neriešila. Dievčatko ju z toho našťastie vytiahlo, keď sa opýtalo, ako sa dračica volá. Ani si neuvedomila, že...dvojročné(?) dievčatko by ešte nemalo hovoriť. Hm, kedy to vlastne bolo, čo...no, eh...určite niečo okolo dvoch rokov.
    "To je Ananelis," sladko sa na dievča usmiala a pohladila smaragdovú dračicu po šupinách. Tá na ňu len pozrela a sklonila k nej hlavu, aby ju mohla pohladiť po ňufáku.
    Na teba sa proste nedá dlho hnevať, Smaragdová sa po dračom usmiala a Jazdkyňa jej ten úsmev oplatila.
    Prečo sa netešíš? uši dvihla zvedavo hore a hlavu nechala v takej výške, aby na Diennsiu dobre videla.
    "Áno, úprimne, so svojim mečom so žiarooceli som sa rýchlo naučila narábať, ale trénujeme skôr s obyčajnými zbraňami. Rasas povedal, že mám talent a že by bolo hlúpe ho premrhať. Chcela som vedieť tvoj názor, pretože som prísahou zaviazaná k tvojmu rádu, ak sa nemýlim..." nervózne si znova pošúchala krk. Nechcela opustiť jej rád, ale...boj ju tak bavil!
    Diennsia
    Diennsia
    Veliteľ rádu


    Počet príspevkov : 220
    Join date : 11.10.2014

    Eragonov prístav Empty Re: Eragonov prístav

    Odoslať pre Diennsia 30.08.16 13:48

    Sayanë sa zúfalo pozrela na sestričku. Áno, je, povedala dračica skleslo. Naozaj toho draka mala rada. Veď v podstate bol ako jej brat. Najlepší priateľ. Je to škoda, povzdychla si smutne. Och... A Alexander... Ten chalan je totálne hlúpy, krútila hlavou. Nechal umrieť svojho draka v domienke, že bol mŕtvy. Ale on bol mŕtvy. A potom nebol mŕtvy... Je to zložité, zazubila sa napokon Broskyňová.
    Sayanë! Nerozprávaj o Alexovi! karhala ju súkromne Diennsia.
    Die, upokoj sa. Čo ťa to toľko žerie? Veď už ti to je jedno, nie? 
    Nebolo jej to jedno.
    Áno, to je dosť veľký problém. Môže sa čoskoro čokoľvek stať a budeme tu len my, štikla mierne vydesene. Určite nebola sama, čo sa bála o budúcnosť.
    Malá Sayako sa ešte stále s úžasom dívala na Smaragdovú princeznú. "Ana-nelis?" zopakovala neisto po jazdkyni. "Dláčik!" veselo zakričala a začala máchať rukami navôkol až ju Dienn musela pustiť.
    "To nie je dôležité," odvetila Diennsia Ananelis, keď sa jej opýtala na dôvod jej neradosti.
    Potom však presmerovala svoju pozornosť na Aläes. "Ak ťa to skutočne baví, môžeš prestúpiť, no musíme zrušiť tvoju prísahu," hlesla. Nebola nadšená, ale ak Aläes bude šťastná, tak aj ona bude šťastná. "Boj ti je určite bližší," usmiala sa neisto.
    Aläes
    Aläes
    Rádový Jazdec


    Počet príspevkov : 135
    Join date : 15.10.2014

    Eragonov prístav Empty Re: Eragonov prístav

    Odoslať pre Aläes 31.08.16 10:12

    Keď si Ananelis vypočula o správaní istého Alexandra, na duši sa jej usadil tieň hnevu. Miciäleho síce nepoznala - alebo si na neho nepamätala - ale bol to drak. Do čerta, drak! Živá bytosť, vzácna...jeho druhá duša. A ako sa mu odvďačil za to, že si ho vyvolil? Nechal ho umrieť v domnienke, že on sám je mŕtvy.
    Zaslúži si naozaj umrieť, ak toto naozaj urobil, zavrčala.
    Nehovor tak. Nikto si nezaslúži umrieť.
    On áno... odvrkla na oplátku svojej Jazdkyni. Prisahala si, že sa za toho draka pomstí. A keď sa to chystala vysloviť, Aläes ju zahriakla.
    Ananelis, prestaň. Áno, urobil hlúpu vec, ale to nie je dôvod na to, aby si ho zabíjala. Ľudia sú hlúpi, to áno. Musíš mu to odpustiť, prehovárala k nej v duchu.
    Ty nie si hlúpa... týmto bola ich debata ukončená. Ananelis mala zase raz pravdu. Všetky ich rozhovory skončili takto. Smaragdová mala proste lepšie argumenty, alebo...mala vždy pravdu.
    Veď práve. V tomto období potrebujeme čo najviac Jazdcov. Lenže...dráčatá sa neliahnu... sklopila mierne hlavu a pokrútila ňou. Sme oslabení, sme tu len my, kde sú ostatní? Prečo neboli v Akadémii? bolo toľko otázok, na ktoré potrebovala odpoveď. Najmä to, koľko Jazdcov ešte ostalo.
    Aläes sa nedokázala prestať usmievať, keď sa dívala na veselé dievčatko, ako sa snaží vysloviť meno jej druhej duše a potom dostať sa na zem. Mať deti bolo možno požehnaním, ale k postu Dračieho Jazdca to nepripadalo v úvahu.
    Diennsii to očividne nevadí, napomenula ju Smaragdová. Sama jej vždy vravela o tom, že bolo jej snom mať muža a deti, ale keď sa jej nakoniec vyliahla, týchto snov o dokonalom živote sa vzdala - naskytla sa jej totiž možnosť lepšieho - a nekonečného. Ananelis si to aj tak vyčítala a chcela, aby si založila rodinu. Lenže Al zamietla. Dávať pozor na dieťa a venovať sa drakovi - to dokopy nejde. Navyše, už necítila potrebu byť matkou.
    Len sa pozri, aké to je malé! Veď by si o tom ani nevedela!
    Samozrejme. Veď ani o tebe som nevedela, keď si sa v noci začala dožadovať raňajok, odvrkla. Po tejto poznámke si An uzatvorila myseľ. Super, jedno kolo, ktoré vyhrala.
    "No áno, prísaha...ak bude viac Jazdcov, určite sa ich veľa pridá do tvojho rádu...a boj ma baví, takže by som predsa len bola radšej tam," súkala zo seba neplynulo, slová z nej vyskakovali po jednom.
    Diennsia
    Diennsia
    Veliteľ rádu


    Počet príspevkov : 220
    Join date : 11.10.2014

    Eragonov prístav Empty Re: Eragonov prístav

    Odoslať pre Diennsia 01.09.16 21:27

    Tak nehovor, Ana... Nikto nevie, čo sa stalo. Ani Alexander si to nepamätá, riekla dračica mierne karhavým tónom. Predsa to bol po novom ich učeň a ona by nedopustila, aby niekto škvrnil ich česť. Aj keď ju už mali hocako poškvrnenú.
    Som v koncoch.  Pre jazdkyňu to bolo veľmi nepríjemné. Predsa len ho kedysi mala rada a nikdy nehovorila, že by si zaslúžil zomrieť. Avšak vrhla na Smaragdovú ospravedlňujúci pohľad.
    Keď padla otázka o jazdcoch v Akadémii, Dienn pokrčila ramenami. Vedela o pár Jazdcoch, no nechcela menovať všetkých. "Floralis utiekla - nie doslova- domov za elfmi, kde dostáva dostatočnú výuku mágie od iných jazdcov, ktorí sú v elfských mestách. Niektorí tiež odišli na pár mesiacov za rodinou," vysvetlila Diennsia a postrapatila Sayako vlásky. Už dlho rozmýšľala, že ju nechá u mamy. Ona sama na ňu nemala čas a Xander. Tomu sa už ťažko verilo. Aj keď to nebola až tak úplne jeho chyba. Keby Yako ostala u elfov, priučila by sa ich zvykom a mágii. Áno, čoskoro bude musieť podniknúť pár dňovú výpravu za matkou a elfmi.
    My ťa chápeme, Aläes. Nerobí nám problém, ak odídeš. Jazdcov bojovníkov svet potrebuje určite viac a nás Mágov nemusí byť veľa. Ak chceš, okamžite môžeme zrušiť prísahu a zavolať Rasasa a Paseu, aby ti stanovili novú prísahu,  vysvetlila Sayanë s milým úsmevom.
    A Diennsii darovala chápavý pohľad. Vedela, že toto riešenie bude pre Sayako i pre jazdeckú dvojicu najlepším riešením. Die nechcela byť krutá a zničiť ľudský nevinný život. Bolestne sa pri tej myšlienke usmiala.
    Aläes
    Aläes
    Rádový Jazdec


    Počet príspevkov : 135
    Join date : 15.10.2014

    Eragonov prístav Empty Re: Eragonov prístav

    Odoslať pre Aläes 01.09.16 23:55

    Akože nepamätá? zavrčala. Mať tak srsť, určite by sa jej už zježila. Staršia dračica nemohla An zazlievať, že po jej slovách Alexandra nenávidela. Kvôli nemu umrel drak - akoby ich už teraz nebolo málo. Kde sú všetci draci? Nikto nevie. Čo ak ich veľa umrelo? Je príšerné, že Miciäle tu teraz nemôže byť tiež, žiť vo svojom tele.
    Smaragdová pri tejto myšlienke smutne sklonila hlavu. Pred Aläes mala síce uzatvorenú myseľ, ale keď si všimla jej smutného pohľadu, hneď vedela, že sa deje niečo vážne. Ananelis bola vždy veselá. Občas sa stalo, že trochu posmutnela, ale nikdy nie do takej miery. Keď Al konečne pocítila náladu svojej dračice, úsmev spôsobený detskou radosťou jej zmizol z tváre.
    Čo sa deje, drahá? natiahla ruku dopredu a onedlho sa jej pysk stretol s jej rukou.
    Nedá sa ho oživiť? Die, tvoja mágia je silná... snáď až prosebne pozrela dračica jantárovým pohľadom na mladá Jazdkyňu. Dalo sa povedať, že Diennsia je v tejto chvíli vedúcou všetkých Jazdcov, keď je Rasas s Ebnou na nejakú dobu preč. Musí predsa vedieť niečo urobiť!
    An, oslovila ju mladá Jazdkyňa a pevne objala jej pysk oboma rukami. Dračica zatvorila oči. Ananelis, pozri sa na mňa.
    Keď dračica pomaly odhalila krásu svojich očí, zazrela, ako sa dievčaťu v očiach lesknú slzy.
    Je mŕtvy. Už sa nič nedá robiť. Osud to tak chcel, nič s tým nedokážeme urobiť, keď sa dračia hlava chcela odtiahnuť, Aläes ju ešte pevnejšie zovrela a oprela si o ňu hlavu. Obe zatvorili oči. Bol to jeden z momentov, kedy potrebovali jedna druhú. Mysle mali na seba naviazané ako dva laná, rôzne poprepletané.
    Keď sa od seba po nejakej chvíli konečne odtrhli, Aläes sa otočila k Diennsii a utrela si slzy chrbtom ruky.
    "Prepáč, slabá chvíľka," smutne sa usmiala. Nebolo to len o Alexovi a Micim. Veď ich ani poriadne nepoznala. Chýbala jej rodina, chýbalo jej všetko. Všetci, ktorí umreli, zanechali na jej srdci hlbokú ranu.
    "Za rodinou...hm," tá jej bola v Atmose - určite ich pôjde skôr či neskôr pozrieť. Ale nie teraz.
    "Ja...nechala by som to na neskôr. Rasas a Pasea odleteli, Ebna s Ringarom tiež. Na akadémii už nikto neostal. Povedali mi, že sa skôr či neskôr vrátia, ale bude to chvíľu trvať. Netuším, čo mali na mysli," samozrejme, že si domyslela svoje, nakoľko Ebna je žena, Rasas muž, Pasea dračica a Ringaro drak...sedelo mi to na nejaký romantický výlet. Kto vie, či Pasea a Ringaro neplánujú ďalšie vajíčko?
    Diennsia
    Diennsia
    Veliteľ rádu


    Počet príspevkov : 220
    Join date : 11.10.2014

    Eragonov prístav Empty Re: Eragonov prístav

    Odoslať pre Diennsia 02.09.16 10:59

    On za to naozaj nemô- Je to idiot, zvrtla okamžite svoje myšlienky Diennsia. Hlúpy blázon. Je taký, aký bol odjakživa. Hlúpy blázon. Myšlienky Die teraz boli úplne popletené a na jej mysľové premietacie plátno sa vynorili najkrajšie spomienky z detstva. 
    An, ja viem, že je to ťažké pochopiť... pozrela dračica na svoju zamyslenú jazdkyňu a pokojne sa usmiala. Konečne začala myslieť trochu inak. Ale on si naozaj nič nepamätá. Podľa Miciho slov sa Alexander zhodou okolností utopil. A všetci vieme, že rieka Edda má silné prúdy. Nespomenul si ani, kto ho odtiaľ zobral. Nemohli sme ho takto prepínať. Bola to veľká psychická ujma. Byť mŕtvy a po pár dňoch živý. Jeho telo malo byť plné vody, no on nemal žiadne zdravotné problémy, vysvetľovala dračica. A v jeho mysli je bariéra. Nevieme zistiť vôbec nič, dodala zúfalo.
    "Som silná dosť, no moja mágia na oživenie nestačí. Ten, kto oživoval Alexa musel dobre vedieť, čo robí. Keby som to v ten deň vedela aj ja, Miciäle by možno nebol mŕtvy. Možno keby som prišla o trochu skôr..." ku koncu sa jej zlomil hlas a tisli slzy do očí. Nebránila im. Poddala sa im a čoskoro jej líca máčali v malých potôčikoch. Vždy to kládla za vinu sebe. To, že Miciäle zomrel. Aj keď ju takmer každý uisťoval, že ona nemohla nič spraviť. Jasné, že mohla. Mohla prísť skôr a povedať drakovi, že všetko bude v poriadku. Že všetci potrebujú jeho múdrosť a silu. Nie... Ona to nezvládla.
    "Mamka plače," zašepkala potichu Yako. Ani ona už v tejto chvíli nedokázala jazdkyni vyčarovať úsmev na tvári.
    "Slabé chvíľky máme všetci," usmiala sa cez slzy.
    "V poriadku. Keď sa vrátia, môžeme zrušiť tvoju prísahu a ty sa pridáš k Racnomos... Čo to táram? Ku Caterva Logicum," odriekala už z posledných síl a príliš jej to nemyslelo.
    Neplač, Dienn. To bude v pohode, upokojovala ju, ale to asi nebol ten najvhodnejší spôsob.
    Aläes
    Aläes
    Rádový Jazdec


    Počet príspevkov : 135
    Join date : 15.10.2014

    Eragonov prístav Empty Re: Eragonov prístav

    Odoslať pre Aläes 03.09.16 18:07

    Aläes svoju dračicu chápala. Život bol príliš vzácny na to, aby o neho niekto prišiel kvôli omylu. Nie to ešte drak. Jazdecké draky boli v tejto dobe vlastne zvláštnosťou. Chcela vedieť, kde sú všetci. Kde je Silencia? Sharin? Marzia? A ostatní? Na Akadémii ich bolo jedným časom toľko, že nádvorie bolo plné driemajúcich šupinatých kopcov.
    Ako sa dá zhodou okolností umrieť? Zavrčala dračica. Skutočne ju podráždilo, ako ju Saya napomínala, hoci si určite uvedomovala, že Alexander je na vine jeho smrti.
    Je to hlupák, odfrkla napokon dračica. Nemalo zmysel to riešiť, s jeho smrťou, ako počula, už nič nezmôžu.
    "Je mi to ľúto," Aläes sklonila hlavu a pošúchala si jednou rukou tú druhú. "Ale naša ľútosť mu život nevráti. Určite by nechcel, aby sme boli smutní," pozrela na vŕbu, čo sa skláňala nad vodou. Kto vie, kde sa tu vlastne vzala. Pri jej prvom prelete nad prístavom tu určite nebola. Pamätala si to, pretože to bol prvý let. Na ten sa nezabúda.
    "Dobre, súhlasím," pokývala hlavou na znak súhlasu.
    Diennsia
    Diennsia
    Veliteľ rádu


    Počet príspevkov : 220
    Join date : 11.10.2014

    Eragonov prístav Empty Re: Eragonov prístav

    Odoslať pre Diennsia 03.09.16 18:22

    Sayanë bolo ľúto, že jej sestra to berie takto, no i tak mala tak trocha pravdu. Bol to hlupák. Milý hlupák. Keď bola sama ešte malé dráča a Dienn nemala čas, čistil jej šupiny a rozprával príbehy z jeho smutného detstva.
    Neviem, nebola som pri tom. Ale Dienn ešte počula Miciho posledné slová, zamrnčala nespokojne. Prečo sa to všetko točí iba okolo tých dvoch? Sayu to už poriadne štvalo.
    "Saya!" vykríkla rozčúlene Diennsia. "Aj tak to nesmiem nikomu povedať. Sľúbila som to Miciälemu v elfskom jazyku" pozrela smutne na vŕbu, ktorá sa rástla na brehu a skláňala sa smutne k hladine. Už to robíš márne, zasyčala pre seba. Odpusť, že som ti spôsobila utrpenie.
    Už sa snažila neplakať. Utrela si slzy z líc a pozrela na Yako, ktorá sa ešte stále nechápavo dívala na svoju matku.  
    "Jemu by to bolo asi celkom jedno," reagovala na Aläesinu poznámku o smútku. "Čo mi pripomína, že som toho tupca už poriadne dlho nevidela. A pritom sa mal učiť vyvolanie ohňa," krútila hlavou jazdkyňa a ani sama nemohla uveriť tomu, ako rýchlo prešla na inú tému.

    Sponsored content


    Eragonov prístav Empty Re: Eragonov prístav

    Odoslať pre Sponsored content


      Práve je 29.03.24 9:49