TORPG - Text Online Role Play Game


  Registrácia [predloha]

  Osud
  Osud
  Posol
  Posol

  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Registrácia [predloha] Empty Registrácia [predloha]

  Odoslať pre Osud 11.10.14 19:40

  Karty pridávajte ako nové témy v tomto podfóre. Do názvu uveďte meno postavy.

  Kartu postavy vám skontrolujú členovia vedenia, poprípade napíšu, čo ešte treba opraviť (a to by ste mali opraviť, ak chcete hrať). Ak sa karta už bude pozdávať, pustia vás do hry. Smile

   
  POSTAVA:
   
  Základné údaje o postave

  Meno: Meno a poprípade priezvisko postavy. Nevymýšľajte si žiadne nečitateľné mená, ktoré vzniknú tak, že zaspíte s hlavou na klávesnici. Taktiež nepoužívajte mená, ktoré sa vyskytujú v knihách. Meno by malo odpovedať pohlaviu a dobe, v ktorej sa hra odohráva (stredovek).
  Rasa: Elf/Poloelf/Člo­vek/Trpaslík/Ur­gal – Zatiaľ toho viac na výber nemáme. Bližšie informácie o rasách sa nachádzajú v reáliách.
  Pohlavie: Žena alebo muž, žiadne iné v tejto hre nie je.
  Vek: Vyberte si vek. Samozrejme, že nemôžete hrať za malé batoľa, či umierajúceho starca. To by bolo divné.
  Povolanie: V stredoveku to boli povolania ako žoldnier, či pekár, švadlenka, kupci. Taktiež môže byť vaša postava zlodejom, ale bacha na to, aby ju nechytili. Very Happy
  Rod: Vyplňte iba ak vaša postava patrí do nejakého rodu.
  Bydlisko: Kde vaša postava momentálne býva a kde bývala predtým. O polohe Atmosu sa dočíte v reáliách.
   
  Rozpis postavy

  Povaha a záľuby: Opíšte správanie vašej postavy. Snažte sa rozpísať čo najviac a dávajte si pozor na opakovanie informácií. Dávajte si pozor na Mary Sue.
  Minimálny rozsah je päť riadkov vo Worde písmom Arial s veľkosťou 12.
  Vzhľad: Popíšte výzor vašej postavy. Je vysoká alebo nízka? Chudá či pri sebe? Je pekná? Akú farbu majú jej vlasy či oči? Popíšte ju čo najviac, poprípade môžete pridať aj obrázok.
  Minimálny rozsah je päť riadkov vo Worde písmom Arial s veľkosťou 12.
  Rodina: Aj keď vaša postava odišla od rodiny, musíte tam niečo o rodine postavy napísať. Ak bola vychovávaná v detskom domove alebo u nejakých pestúnov, napíšte to tam!
  História: Má podobu beletrizovaného životopisu. Popíšte narodenie, detstvo, to, ako sa niečo učila, sem môžte tiež pridať vzťahy s rodinou. Taktiež ako si našla svoje zamestnanie a ak sa nenarodila v Atmose, tak to, ako sa sem dostala. História postavy nemusí byť dráma. Jej poriadny príbeh predsa začína vtedy, keď vstupuje do hry.
  Minimálny rozsah je pätnásť riadkov vo Worde písmom Arial s veľkosťou 12.
   
  Zručnosti:

  Fyzické: Vypíšte hlavné schopnosti (fyzické) svojej postavy, ktoré ovláda, max. 4, pri hre ich môžete rozvíjať a získavať nové. Použite stupnicu: 0 – trdlo, 1–2 – je v tom nadpriemerný, 3–4 dosť dobrý na zúčastnenie sa na turnaji, 5–6 – môže si dovoliť sa vychvaľovať a nikto u na to nič nepovie, 7–8 – neskutočne dobrý, 9 – priam nadpozemský, 10 – toto dokážu snáď iba bohovia a vytrvalí čudáci
  Maximálne bodové ohodnotenie pri  vstupe do hry je 7.
  Sociálne: Tu patrí aj písanie, samozrejme, že sedlák sa nenaučí písať, možno časom, keď si nájde niekoho kto ho to bude učiť a má dosť peňazí
  Magické: Toto si píšu len elfovi, Jazdci a čarodejníci. Jestvujú dve základné mágie: Mágia mysle od 1 supňa do 3. stupňa a rovnako bodovaná všeobecná mágia, ktorý delíme na prírodnú, liečiteľskú, bojovú a alchymistickú. O mágii bude čoskoro napísaný podrobný článok, ktorý bude zaradený do reálií.
   
  Pravidlo troch opráv: Pokiaľ sa vám nepodarí opraviť kartu na 3-krát, tak bude zoskartovaná, obnoviť si ju budete môcť až za dva týždne.
   
   
  DRAK:
  Túto položku vyplníte do svojej karty po tom, čo sa vám vyliahne drak a budú vám doručené informácie o jeho osobe.

  Meno: Meno draka bude v súkromnej správe o drakovi. Meno pre draka nevyberá hráč, aby sme sa vyhli rôznym skomoleninám a neoriginalite. Ak však máte vymyslené nejaké slušné meno, môžete si ho presadiť. Musíte však informovať Vedenie, ktoré meno musí schváliť.
  Dátum narodenia: Herný dátum + reálny dátum + herný deň
  Rodičia: Píše sa iba ak je dráča potomkom jazdeckého draka.
  Farba: Farba dračích šupín.
  Vajce: Ako vyzeralo jeho vajce.
  Povaha: Vedenie vám pošle povahu vášho draka. Môžete byť napísaná len v bodoch, ale aj ako dlhá slohovka, ktorú musíte prepísať vlastnými slovami.
  Vzhľad: Vzhľad je na tom rovnako ako povaha.
   
  Samozrejme, môžete nejaké informácie doplniť. Very Happy
  Napríklad zoznam známych postáv, inventár, dátum narodenia postavy, pár obrázkov a pod.


  Naposledy upravil Osud dňa 23.09.16 14:46, celkom upravené 3 krát.
  Osud
  Osud
  Posol
  Posol

  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Registrácia [predloha] Empty Re: Registrácia [predloha]

  Odoslať pre Osud 29.08.16 20:41

  Pre záujemcov o šľachtica


   Šľachtici, teda tí, ktorí majú modrú krv, sú v Alagaëzii výrazne vysoko postavený (nepresahujú Jazdcov). Odjakživa to bolo tak, že prvorodený syn získa po otcovi miesto lorda. Samozrejme, šľachtické deti sa už ako malé učia etikete a dobrým mravom. Keď už dokážu udržať pierko v ruke, učia ich písať, čítať aj počítať. Taktiež sa učia jazde na koni a chlapci aj bojovým umeniam. Ak lord nemá syna, zasadá na jeho trón jeho mladší brat.
   Ženský potomok nemôže zasadnúť na miesto lorda. Toto však neplatí, ak to povolí kráľovná, čo musíte dosiahnuť herne, alebo mať presvedčivú historku v karte.

  Pokiaľ sa budete chcieť  pridať do nejakého šľachtického rodu, poproste prosím administrátora. Ak však chcete vlastný rod, vytvorte si erb. 

   Práve je 27.09.21 19:03