TORPG - Text Online Role Play Game


  Jezdecká sedlárna a zbrojírna

  Osud
  Osud
  Posol
  Posol

  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Jezdecká sedlárna a zbrojírna Empty Jezdecká sedlárna a zbrojírna

  Odoslať pre Osud 30.01.15 18:56

  Sedlárna a zbrojírna jsou dvě sice odlišné, ale často propojované budovy o dvou patrech z kamene a dokonce i se střechou z hliněných tašek.
  V sedlárně se dračí sedla nejenom skladují, ale i vyrábějí, protože sedla z druhé ruky, nebo spíš z druhého hřbetu jsou oblíbená jen málo, ale stejně tu žádné nezůstalo ležet vyloženě nějak dlouho, například tak dlouho aby se do něj pustili nějací roztoči, protože jsou sedla velmi dobře opečovávána, i když se nevyužívají.
  Rychle rostoucí draci ze začátku preferují především sedla buď hodně nastavitelná, nebo po jiných dracích, protože by si museli nechat dělat pomalu každý měsíc nějaké jiné a to stojí nejenom mnoho práce i samotné sedláře, ale také není úplně nějak nejlevnější, ještě aby bylo, to by potom nešetrní jezdci měli těch sedel třeba osm...
  Pokud se podíváte po sedlárně, uvidíte na stoje hromadu kůží, obvykle i různých barev, od černé po červenou nebo dokonce modrou, vedle toho i tlusté nitě na prošívání sedel nebo různé nýty a další kovové komponenty k sedlům.
  Na kůlech vražených do zdi pak visí sedla různých velikostí a barev, pod nimi někdy i jména jejich prvních nositelů.
  Ve zbrojírně pomalu od rána do večera řinčí brnění, i když se zrovna třeba nic neděje. Na dřevěných křížích nastavěných vedle sebe jsou nandaná brnění a na zdi pověšené různě orezlé nebo zoubkované meče. Stejně tak nože a různě v rozích jsou nenapjaté luky a po zemi se válí prázdné toulce. Ve velkém vědru na nějaké truhle je potom velké množství šípů s poměrně poničenými letkami.
  Tato zbrojírna slouží převážně městským strážím, nebo v případě války pro nějaký menší shluk vojáků z Atmosu.
  Nadepisujte posty místem, kde zrovna hrajete, v tomto případě buď Zbrojírna nebo Sedlárna.

  NPC:
  Heslant - Muž nesoucí jméno po mnichovi, který napsal knihu Domia abr Wyrda. Má tmavé vlasy, jasně zelené oči a působí poměrně ztrhaným dojmem. Je to zdejší mistr sedlář, nesoucí k drakům nebetyčnou úctu a stejně tak se k nim i chová. Jeho hrubé ruce umí odměřit sedlo naprosto přesně a rozhodně bude dobře padnout, stejně tak dokáže sedlo i upravit, kdyby už nesedělo, bylo rozbité nebo bylo po jiném drakovi.

  Quinn - Sotva třicetiletý zrzavý mladík s pihatým obličejem, ale působící stejně důstojně jako ostatní členové městské stráže. Pomáhá s případným výběrem zbraně přímo pro vás a stráží zbrojnici.

   Práve je 27.09.21 18:14