TORPG - Text Online Role Play Game


  Pravidlá Dračej skaly

  Osud
  Osud
  Posol
  Posol

  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Pravidlá Dračej skaly Empty Pravidlá Dračej skaly

  Odoslať pre Osud 29.08.16 20:38

  PRAVIDLÁ
  Za porušenie pravidiel vás očakáva istý trest. Ich škála síce nie je pestrá, ale drsná. O treste určujú hlavní administrátori stránky vzhľadom nato, aké pravidlo bolo porušené a v akej miere.
  Herné
      
  1. Krištáľová stena - pomyselná stena medzi RPG svetom a reálnym. Znamená to, že vaša postava by nemala byť ovplyvňovaná vašou náladou a do jej života by sa nemal pliesť ten váš. Platí tu aj to, že vy ako hráči síce viete, čo sa deje a dialo, no vaša postava nie. Vie len to, čo osobne zažila.

  2. Ovládanie postavy druhého hráča tu je zakázané – to znamená, že každý hráč hrá len za svoju postavu a nemanipuluje s druhými. Ak sa napríklad niekomu chystáte vraziť, nesmiete predpovedať budúcnosť, že tá druhá postava až spadne na zem. Môže sa uhnúť, ruku vašej postavy chytiť, alebo len stáť na mieste ako socha.

  3.Každý jazyk má iný štýl písania 
  -Ľudský píšeme medzi úvodzovky „Text...“
  -Starodávny medzi >Text...<
  -Trpasličí medzi •Text...• (pomôcka – alt+9)
  -Urgalský medzi ×Text× (pomôcka ctrl+alt+ä)

  4. To čo postava robí píšeme normálne a čo hovorí píšeme tučne, to čo si myslí píšeme kurzívou.

  5. Nechceme tu žiadne dokonalé postavy (Mary a Harry Sue ). Všetky takéto postavy budú pri registrácii zamietnuté, pokiaľ to neopravíte. 

  6. Hrať môžete až potom, čo sa vaša karta presunie k Nováčikom.

  7. Nepoužívajte v hre vulgarizmy! Ak to skutočne musí byť, časť slova nahraďte hviezdičkami, no aj tak budeme radšej, ak nebudete používať vulgarizmy.

  8. Každý hráč môže mať na začiatku len jednu postavu. Ďalšiu vám musí schváliť hlavný administrátor. Môžete vlastniť maximálne dve až tri postavy, no tretia už nesmie byť adeptom na jazdca.

  9. Všetky zmeny ohľadom toho, čo v karte vykonáte nám, prosím, oznámte postom v téme vašej karty, ktorý bude obsahovať všetko to, čo ste zmenili. Boli by pekné, ak by ste v prípade zmeny histórie/povahy/rodiny a pod. dodali aj pôvodný text.

  10. Nekopírujte obsah stránky. Spísali sme to osobne a nie je slušné kradnúť.

  11. Nenadávajte spoluhráčom ani vedeniu.

  12. Netlačte na vedenie. Áno, je tu pre vás, ale nie 24/7. Otázky ohľadom hry posielajte členom vedenia, alebo do témy Dotazy v sekcii DR. Vedenie nemusí odpovedať okamžite, no odpovede sa určite dočkáte.

  Administrátori majú právo pravidlá meniť!
  Pravidlá naposledy pozmenené 29.08.2016 20:33

   Práve je 01.08.21 9:21