TORPG - Text Online Role Play Game


2 posters

  Všetko o drakoch

  Osud
  Osud
  Posol
  Posol

  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Všetko o drakoch Empty Všetko o drakoch

  Odoslať pre Osud 29.08.16 20:51

  Vzhľad drakov


  Už od dávnych dôb sa draci liahnu, aby naveky spojili svoje duše s vyvolenými elfmi a ľuďmi - a od porážky Galbatorixa tiež s trpaslíkmi a urgalmi. Práve tak sa rodia legendárni Dračí jazdci.

  Draci sú majestátni okrídlení jaštery, ktorí môžu mať mnoho farieb a podôb. Všetci draci majú štyri nohy, jeden pár krídel a jednu hlavu, ale v mnoho iných ohľadoch sa líšia. Niektorí môžu mať iba vskutku drobné šupiny pripomínajúc skôr hladkú kožu, iní sú chránení tvrdým pancierom z veľkých šupín ostrých ako britva, ktoré môžu byť nebezpečné i pre Jazdca samotného. Niektorí draci majú na chrbte iba drobné trne, alebo majú chrbát úplne holý, iní môžu mať najrôznejšie výrastky, hrebene, trne, jeden či viac párov rohov či dokonca uši. Nájdu sa i takí draci, ktorí majú časť tela osrstenú či pokrytú perím.

  A čo sa farebnej škály týka, ponechávajú draci priestor fantázii. Ich šupiny pripomínajúc drahokamy sa môžu objaviť vo všetkých predstaviteľných farbách a existujú i draci, ktorí na sebe nesú hneď niekoľko farieb. Ich rozmanitosť skrátka neprestáva udivovať každého, kto kedy mal tú česť draka vidieť.

  Obecne možno draky rozdeliť na niekoľko typov:

  Letec - vytrvalec
  Štíhli, skoro až vychudnutí draci pripomínajúc postavou skôr chrta, často drobní a na prví pohľad krehkí - takí sú rodení letci. Kvôli kratším nohám sú na zemi skôr nemotorní, zato vo vzduchu sa pohybujú s vrodenou gráciou a eleganciou. Letci preferujúc skôr vytrvalosť majú dlhé, široké krídla, ktorá im pri pohybu na zemi mnohokrát prekáža, zato vo vzduchu sa dokážu udržať celé hodiny, keď majestátne plachtia na vzdušných prúdoch.

  Letec - akrobat
  Vzdušní akrobati majú podobnú stavbu tela ako letci vytrvalí, ale sú ešte krehkí a slabší. Obvykle im trvá dlhú dobu, než vôbec unesú svojho Jazdca, a ani potom nedokážu prenášať veľké bremená. Ľahké telo a krátke krídla im ale dávajú neobyčajnú rýchlosť a obratnosť vo vzduchu, kde sú títo draci neprekonateľnými akrobatmi. Nad ich kúsky sa mnohému divákovi až príliš ľahko zamotá hlava.

  Bežec
  Pravý opak rodeného letca je bežec. Títo draci sú predurčení k pohybu na pevnej zemi; väčšinou sú pomerne robustní, svalnatí a majú dlhé a silné nohy. Sú neprekonateľní v boji a v behu, zato vo vzduchu postrádajú eleganciu tak typickú pre letcov. Lietať samozrejme dokážu a s trochou cviku i veľmi dobre. Vďaka silným krídlám dokážu prenášať i ťažšie bremená a svojho Jazdca obvykle unesú pomerne skoro.

  Chrlič
  Na pol cesty medzi bežcom a letcom sa nachádza chrlič. Títo draci zväčša dosahujú strední vzrast, v behu a boji na pevnej zemi zaostávajú za letcami a vo vzduchu sa pohybujú priemerne. Typický pre nich je neobvykle vyklenutý hrudník, ktorý ukrýva objemné pľúca; tie dokážu vyprodukovať oheň s neobyčajnou žiarou, ktorý roztaví takmer všetko čoho sa dotkne. Chrliči majú i neobyčajnú výdrž v chrlení ohňa a často i veľmi presnú mušku; chrliť tak začínajú skôr, než iní draci.

  Plavec
  Pomerne neobyčajným typom draka je plavec. Títo draci sa vo vzduchu a na zemi pohybujú priemerne, zato pre život vo vode ako keby boli stvorení. Ich telo je zväčša pretiahnuté, štíhle, chvost neobyčajne sploštený zo strán a krídla pomerne krátke, zato ale veľmi silné. Nielen, že sa plavci vody nebojí, ale aktívne ju vyhľadávajú a vedia sa v tomto živle pohybovať s neuveriteľnou eleganciou a ladnosťou.
  Osud
  Osud
  Posol
  Posol

  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Všetko o drakoch Empty Re: Všetko o drakoch

  Odoslať pre Osud 29.08.16 20:51

  Špeciálne typy drakov
  Tieto typy drakov nemajú nič spoločné so stavbou tela draka a sú to ojedinelé druhy drakov.
  Mágovia
  Stavbou tela môžu pripomínať ktoréhokoľvek z hora uvedených drakov, no najviac vynikajú v mágii. Už od vyliahnutia majú obrovské nadanie pre mágiu a dokážu i úmyselne čarovať. V dráčacích časoch svojim jazdcom neúmyselne vyvedú mnoho zaujímavých vecí.
  Osud
  Osud
  Posol
  Posol

  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Všetko o drakoch Empty Re: Všetko o drakoch

  Odoslať pre Osud 29.08.16 21:06

  Dračí rast


  Vajce
  Dračie vajcia sú umiestnené v hniezdach v Krištáľovom chráme a chránené kúulami proti všetkému a všetkým, čo by ich mohlo poškodiť; aj sama o sebe sú ale neuveriteľne tvrdé a pevné a je skoro nemožné ich škrupinu rozbiť. Na prvý pohľad pripomínajú veľké, guľaté či oválne kamene, väčšinou s hladkým povrchom, ale niektoré môžu mať škrupinu aj drsnú, na dotyk pripomínajúc zamat a podobne. Farba vajca napovedá, ako bude vyzerať dráča, ktoré sa schováva vo vnútra.
  Tí, ktorí v sebe majú dostatok odvahy, aby skúsili svoje šťastie a pokúsili sa stať jedným z bájnych Dračích jazdcov, musia (a môžu) urobiť len jedno jediné - vstúpiť do Krištáľového chrámu a vajec sa dotknúť. Možno práve ich dotyk prebudí jedno z dráčat a to sa rozhodne zničiť škrupinku, dostať sa von na svet a spojiť svoju dušu s dušou svojho budúceho jazdca.

  Liahnutie
  Vo chvíli, kedy sa jedno z dráčat rozhodne pre svojho Jazdca, začne sa liahnuť na svet. Oznámenie o liahnutí sa objaví v Krištáľovom chráme ako post od Osudu - draky rozhodne neliahnu hráči samotní. Tu nefunguje systém "Kto prvý príde, ten skôr melie." Draci si svojho jazdca vyberajú už vo vajíčku a vo chvíli, keď prídu na svet, už sú pevne rozhodnutí, s kým spoja svoju dušu a život už na večné časy. Pokiaľ sa nejaké dráča pre hráča rozhodlo, dozvie sa to formou súkromnej správy.

  Táto správa zahrňuje meno a farbu dráčaťa (meno pre draka nevyberá hráč sám, je to poistka proti najrôznejším výmyslom, aké by do hry skutočne nezapadli - vlastne, aj Zafira si svoje meno vybrala sama), ale tiež stručný popis jeho povahy a vzhľadu. Tieto dve položky si hráč prepíše do karty svojimi vlastnými slova, pričom sa nesmie odchýliť od vlastností daných Osudom.

  Prvý deň
  Čerstvo po vyliahnutí je dráča veľké asi ako šteňa, zaguľatené a nemotorné. Nevie lieta a so svojim Jazdcom sa dokáže dorozumieť iba základnými pocitmi - spravidla sa jedná o veľmi silné negatívne pocity ako strach, hlad a podobne, ktoré Jazdec vycíti. Rozhodne sa nejedná o komunikáciu v pravom slova zmysle.

  Štvrtý týždeň
  Prvé dni svojho života strávi dráča prevažne jedením, spaním a intenzívnym rastom. Skúma a objavuje svet okolo seba a stále viac a viac rozumie svojmu Jazdcovi, jeho pocitom a slovám. Postupne sa s ním dorozumieva pocitmi a obrazmi a okolo štvrtého týždňa sa objavia aj slová - touto dobou si dráča vyberá svoje meno. Veľké je priemernému človeku asi po pás. Letecky nadaní draci touto dobou už podnikajú svoje prvé lety.

  Piety týždeň
  Akonáhle sa raz dráča naučí hovoriť, jeho schopnosti slovnej komunikácie sa rýchlo zlepšujú. V piatom týždni už dosahuje svojmu Jazdcovi po lakeť a dokáže bez väčších problémov lietať, no stále neunesie svojho Jazdca.

  Ôsmy týždeň
  V ôsmom týždni života už mladý drak v kohútiku mierne prevyšuje priemerného človeka. Jeho slovná zásoba je už touto dobou veľmi široká a dokáže sa dorozumieť ako ktorýkoľvek iný inteligentní tvor - tiež sa už môže začať učiť základy iných jazykov. Väčšina drakov po dvoch mesiacoch od vyliahnutia už unesú svojho Jazdca a v takýto čas sa vydávajú na svoj prvý spoločný let.

  Štvrtý mesiac
  V štyroch mesiacoch vstupujú mladí draci do puberty a ich spolunažívanie s Jazdcami sa stáva komplikovanejším a náročnejším. A aby to nebolo vôbec ľahké, zároveň získavajú schopnosť chrliť oheň.

  Šiesty mesiac
  Drak prevyšuje priemerného človeka asi o polovicu jeho tela. Dračí samci v tomto čase pohlavne dospievajú.

  Siedmy mesiac
  V tomto čase dospievajú pohlavne aj dračie samice. Drak je už komplexná bytosť rovnocenná akémukoľvek človeku či elfovi. Dokáže sa bez najmenších problémov dorozumieť a má svoje pocity a názory, ktoré nie vždy odpovedajú názorom jeho Jazdca.

  Ôsmy mesiac
  Dračí rast sa už v posledných týždňoch výrazne spomalil a teraz už skoro ustal. Draci síce rastú celý život, ale od ôsmeho mesiaca už len veľmi pomaly a skoro neznateľne. V tejto dobe sa u drakov začínajú prvý krát objavovať pokusy o pasívnu mágiu (ak to nie sú draci mágovia, tí skúšajú čarovať už skôr), jedná sa ale o mágiu nevyspytateľnú a z veľkej miery náhodnú, ktorú nejde vedome ovládať (to dokážu len draci mágovia s množstvom skúseností a s poctivým tréningom).
  Osud
  Osud
  Posol
  Posol

  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Všetko o drakoch Empty Re: Všetko o drakoch

  Odoslať pre Osud 29.08.16 21:28

  Dračie vajce


  Akonáhle dosiahne jazdecký drak pohlavnú dospelosť, má možnosť prispieť do Krištáľového chrámu vlastným vajcom a založiť tak novú generáciu. K tomu samozrejme nemôže byť sám, ale potrebuje partnera. V tomto smere má hráč dve možnosti:

  A) Prvou z nich je spárovanie s divokým drakom. Toto prebieha mimo mesto (je treba nájsť si zámienku pre dočasnú neprítomnosť v hre) a záleží čisto na hráčovi, akú farbu bude tento divoký partner mať. Môže však byť iba jednofarebný. Tvorenie vajca potom už leží v rukách jedného hráča, ktorý chce vajce založiť.

  B) Druhou možnosťou je spárovanie draka s druhým jazdeckým drakom. Tomu predchádza súkromná dohoda a taktiež by dohoda mala doprevádzať samotné tvorenie vajca. To môže priniesť mnohé komplikácie, obzvlášť, keď sa hráči na výslednej podobe a povahe dráčaťa hneď nezhodnú, na druhú stranu môže podobná dohoda viesť k zaujímavým herným situáciám.

  Dráča s aspoň jedným jazdeckým rodičom môže na sebe kombinovať hneď niekoľko farieb - samozrejme, že závisí na farbách rodičov a na vkuse hráča. Výsledok by rozhodne nemal byť nijak gýčovitý. Pri tvorbe dráčaťa je potrebné vymyslieť a spísať: 


  1. Meno (tak aby neporušovalo pravidlá)

  2. Pohlavie (♂/♀)

  3. Farbu (zväčša má farby oboch rodičov)  4. Vajce (tvar, rozloženie farieb)

  5. Vzhľad (bude potomok vášho draka mohutný, či malý? bude mať oči po otcovi alebo po matke?)

  6. Povahu (nemusí byť úplne celý po rodičoch)  7. Typ draka (bude chodec alebo skôr letec? možno niečo iné...)

  8. Adepta na Jazdca (ak nijakého nemáte, vyberie ho Vedenie a taktiež toho vášho nemusí schváliť)  9. Mená rodičov (áno, je to povinné Smile )

  Akonáhle je dráča spísané, je potrebné ho poslať súkromnou správou do vedenia (Diennsii), kde bude dráča schválené alebo vrátené s poznámkami o tom, čo je potrebné napraviť.

  Taktiež môžete niekoho z Vedenia požiadať o pomoc pri vypĺňaní formulára.


  Ďalšie poznámky: Jazdecké vajíčka sú ojedinelé a je takmer nemožné, aby vám niekto schválil druhé. Stále je tu však šanca, no čakacia doba medzi tým môže byť skutočne dlhá.
  Tiež vám vajíčko nemusí byť schválené ak je vaša herná aktivita nízka.
  Diennsia
  Diennsia
  Veliteľ rádu

  Počet príspevkov : 220
  Join date : 11.10.2014

  Všetko o drakoch Empty Re: Všetko o drakoch

  Odoslať pre Diennsia 01.10.16 20:58

  Divokí draci

  Na Dragon Rock (Dračej Skale) sa vyskytujú aj divoké draky. Rozhodli sme sa teda, že aj tieto tvory sa stanu ovládateľné a tak čujte, milí dvorania o ich žití.
  Táto rasa už nie je hrateľnou, ale stále sa v hre vyskytuje.
  Správanie
  Divoké draky sa správajú k obyčajným ľuďom nevrlo a nezaujíma ich, čo si o nich ostatní myslia. Avšak k elfom a jazdcom sú prívetiví a radi im aj pomôžu. Majú s nimi blízky vzťah už len kvôli spoločnému znaku a to mágii.
  Ľudských čarodejov považujú za náhodných, pretože ich rasa v skutočnosti nemá magické nadanie. Teda aspoň tak to vidia oni.
  Sú divokí a zväčša si robia čo chcú.

  Výskyt
  Žijú na ostrove Dragis Lendos a tiež na ostrove Vroengard. A v Dračích horách, samozrejme.

  Vzťahy
  Spájajú sa do skupín a hľadajú si jaskyne. Keď si nájdu partnera, presťahujú sa do vlastnej jaskyne. S partnerom žijú až dokým jeden z nich nezomrie.
  Môžu byť tiež vo vzťahu s jazdeckým drakom, ale to nezvykne vydržať veľmi dlho, kvôli vyťaženosti jazdeckých drakov.


  _________________
  Všetko o drakoch 2803rr
  #F49933 - Sayanë
  #FFCC33 - Diennsia
  #ff9966 - Spolu

  Sponsored content

  Všetko o drakoch Empty Re: Všetko o drakoch

  Odoslať pre Sponsored content


   Práve je 27.09.21 18:13