Dračia skala

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TORPG - Text Online Role Play Game


  Staré posty z námestia a ulíc

  avatar
  Syrria
  Nováčik

  Počet príspevkov : 19
  Join date : 09.11.2014

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Syrria za 25.11.14 14:10

  Prechádzala sa po nádvorí so sklonenou hlavou a pohľadom zabodnutým do zeme. Sem tam kopla do kameňa, ktorý jej prišiel pod nohy, sem tam musela zmeniť smer, lebo sa jej niečo postavilo do cesty.
  Od vtedy, čo bola v Kaštieli a neskôr videla už len rozmazané fľaky na oblohe, bola ako duchom neprítomná. Jediných ľudí, ktorých v meste poznala, boli práve dve Jazdkyne. Zahĺbená v myšlienkach sa potkla a spadla rovno na kolená, do ktorých jej vystrelila ohromná bolesť. Vstala, otriasla si kolená a samozrejme si ich pošúchala, aby utlmila bolesť.
  Pozrela pred seba, pár krát sa obzrela a zase jej hlava klesla. Nikdy takto nesmútila. A pri tom poznala jazdkyne len tak krátko. Sadla si na okraj fontány a pozrela na jej dno. Ušiel jej hlboký vzdych. Ľutovala, že v ten deň neostala doma. Po líci sa jej skotúľalo pár nevítaných sĺz a donútilo ju to zavrieť oči. Nikdy som neplakala, nesmiem ani teraz. sklonila hlavu hlbšie, lakte si oprela o kolená a tvár zaborila do dlaní. Musela sa poddať plaču.
  Edegard
  Edegard
  Nováčik

  Počet príspevkov : 24
  Join date : 10.12.2014

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Edegard za 29.12.14 13:38

  Edegard se procházel uličkami - vycházkovým krokem, jako vždy oplývajíc čistým optimismem, jak to jeho schránka zařizovala. Ale uvnitř, tam byl jiný, jenže tato schránka byla zapečetěná nevinným vzezřením.
  Vycházel si městem a prohlížel nabídky kupců co nabízeli roztodivné náhrdelníky, felčarovy lektvary ale i elixíry kdo ví čeho .. Pfff, všechno to byl podvod a Edegard se tomu se škodolibým úsměvem v duchu posmíval.
  Na druhou stranu, třeba si tu najde nějakou služtičku do své zámecké sbírky. Jeho bělouš šel vedle něj a spokojeně si odfrkoval. Bylo vidět, že tanto pán je vznešený, neb i sem tam poklonu mu někdo vysekl, což bylo jen málo potěšující, spíše pro něj normální.
  Aläes
  Aläes
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 130
  Join date : 15.10.2014
  Age : 18
  Bydlisko : Slovensko-Ždiar

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Aläes za 29.12.14 14:16

  Arthur dnes chcel, aby šli trénovať na námestie, no nedal na to dobrý dôvod. I tak sa Aläes rozhodla, že s ním pôjde a ich draci, verní ako psi leteli nad nimi. Občas sa zaplietli a pretáčali sa ako naposledy, alebo robili iné triky. Toto Aläes vôbec nechápala. Ešte donedávna Ananelis nechcela vyletieť k výšinám a urobila tak, iba ak musela. A odrazu bol pre ňu jedným z mála koníčkov.
  Arthur mal dnes až prekvapivo dobrú náladu a Aläes stále švihal kdesi mečom, takže i po ceste na námestie sa musela oháňať, aby sa ochránila. Arthur si dával pozor, aby jazdkyni neublížil, ale zároveň ju provokoval do toľkej miery, že si na koniec zašermovali a i napriek tomu, aký bol dobrý mu meč z ruky vyrazila. Iný by si ho vzal a odložil, ale Arthur dobiedzal ďalej.
  Aläes mala iný plán, zákerne sa usmiala a vyhýbala sa očakávaným útokom od Arthura.
  Ananelis? Niekto by si rád zalietal,
  Snažila sa nedať na sebe spoznať, že práve použila myšlienkovú komunikáciu, opäť vytiahla z pošvy meč a bránila sa. Ľudia im urobili priestor a obaja sa ladne uhýbali a narábali s mečmi. Aläes síce nebola tak dobrá, ako Arthur, ale rozhodne mala v rukáve mnoho šibalstiev.
  Rozumiem, odvetila dračica zákerne a zároveň pobavene, spustila sa strmhlav dole k zemi a tesne nad zemou schmatla Arthura za roztiahnuté paže, ako vtedy Aläes. Ona si to nakoniec obľúbila. I keď sa jej let páčil, predsa len sa obávala, tak jej dračica ukázala svet vo vzduchu.
  Aläes za Arthurom zamávala a zákerne sa usmievala. V tom zazrela v jednej z uličiek mladého muža s koňom. Zrazu zatúžila uniesť mu koňa, teraz chcela letieť, ale Ananelis nemala sedlo a let by bol príliš riskantný. Musel to byť nejaký šľachtic, keďže pár ľudí, ktorý okolo neho prešli, boli tak ponížení a uklonili sa. Ona sa ale klaňala len drakom. Bola príliš hrdá jazdkyňa na to, aby sa uklonila. Vypla hruď a podišla k mužovi.
  „Zdravím ťa, mladý bohatier, čo ťa sem privádza?“ na pozdrav ani len hlavou nekývla, mužovi muselo stačiť, že ho oslovila ľudským jazykom. I keď v poslednej dobe si už zvykla na oslovenie elfské, Atra esterní ono thelduin. Ešte stále si to pamätala a ešte stále ju Arthur nútil k tomu, aby si to opakovala.
  Dobre poklad, myslím, že by si ho mohla zložiť, hore aj tak nie je najteplejšie, zazrela som hore k dračici a z oblakov sa pomaly začať znášať smaragdový tieň. Položila jazdca na zem na nohy a pristála tesne vedľa neho. O chvíľu sa na námestí zjavil i tyrkysový Liäne. Arthur sa zatváril dôstojne a podišiel k Aläes. „Ty beštia,“ uškrnul sa a tasil meč. „No poď, pomsta je vždy sladká.“ postavil sa do rozkročného stoja, pokrčil kolená a zákerne sa usmial. „Preukážeš mi tú česť?“ pohol mečom zo strany na stranu, aby ju vyzval i gestom. Aläes ale zaváhala, keď niekoho oslovila a potom si tu odrazu nacupká Arthur a predvedie mužovi divadlo.


  _________________
  Aläes #006600
  Ananelis #009933
  Edegard
  Edegard
  Nováčik

  Počet príspevkov : 24
  Join date : 10.12.2014

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Edegard za 29.12.14 14:30

  Zatímco se procházel ho zastavila jakási dívka, malá oproti němu, skoro všichni byli oproti němu malí, měřil necelé dva metry a tak na ostatní i tam shlížel z výšky.
  "Nejsem bohatýr, jsem Lord a právoplatný dědic panství rodu Coulen, dávej si pozor na jazýček, lasičko malá." zkonstatoval s hrnutým rtem , ale přitom se vcelku milé usmíval. Nikdy ji tu neviděl, byla mladá a nezkušená, možná i trochu hezká, ale on si nepotrpěl na kráse, i když i ta byla důležitým aspektem.
  Jakmile se tu objevil nějaký něchutný chlapík. Nepozdravil a ani si nevšiml honosného pána, se kterým se dívka bavila. Edegard nakrčil ret a už už si chystal nadávku a rukou pevně uchytil rukojeť svého meče vykládanou rubíny.
  "Ty jeden nevychovanče, neučili tě zdravit ? Možná bys tu pusu potřeboval proříznout o trochu víc ty šmejde!" zvolal na něj vznešený pán a přivřel oči na muže. Možná, jen možná by si vzal Alaës pod svá křídla na zámek, přec jen služek tam sloužilo čím dál tím méně a o hezké byla tuplem nouze.
  Miciäle
  Miciäle
  Eldunarí

  Počet príspevkov : 32
  Join date : 30.10.2014
  Age : 18

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Miciäle za 29.12.14 19:54

  <<< Akadémia (Miciäle & Alex)

  Na námestie zosadol mohutný nebeský drak. A sme doma. To bol skvelý nápad vrátiť sa domov aj s novým prírastkom, povedal drak Alexandrovi, ktorý zoskočil zo sedla. "Áno, veľmi skvelý," povedal a pobral sa pozdĺž námestia. Zarazil sa. To bola Aläes, alebo sa mi to zdalo? spýtal sa draka, keď sa otočil k nemu.  To je Aläes, povedal a zavrčal. "Tak sa k nim naozaj pridala a my s tým nič nemôžeme robiť," povedal a nahnevane kráčal ďalej. Potom si všimol šľachtica. "Dobré ráno," ozval sa a pokračoval ďalej a za ním šiel Miciäle. To si nevšímajte, má zlú naládu povedal šľachticovi ako ospravedlnenie.
  Anthaas
  Anthaas
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 65
  Join date : 29.12.2014

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Anthaas za 29.12.14 20:07

  S mečem, ale schovaným v pochvě a v koňském sedle projížděl ulicemi a nepříliš ho překvapilo, že po něm leckterá dívka či žena hodila okem. Některým to oplácel, ale některé jen dělal, že přehlížel. Zrakem přeskakoval z místa na místo, ale co jej upoutalo byl modrý drak nedaleko od nich. Kůň nervozně zafrkal a poskočil, ale jeho pán tyto náznaky strachu okázale ignoroval a pobídl zvíře do slabin. Všiml si ale, že už s někým zapředl rozhovor, nechtěl tedy rušit jejich seanci, takže lehce změnil směr aby se jim jen tak vyhnul. Pche, draci, zajímavá to stvoření, nebezpečná. Pro koně. Pomyslel si, ušklíbl se do prázdna a zastavil koně. Seskočil z něj, chytil jej za uzdu a rozhlédl se okolo sebe.
  avatar
  Anonymný
  Anonymný

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Anonymný za 29.12.14 20:57

  Sharin kráčala po meste a sledovala okolie, hlavne ľudí, ktorí okolo nej chodili. Mnohí z nich sa pri pohľade na ňu trochu pozastavili, no hneď aj pokračovali. Ona si na podobné pohľady už zvykla, takže ich okázale ignorovala. Vedela až moc dobre, že keď sa niekde takto ukáže, tak je z nej hotová atrakcia. Atrakcia? Nemali by byť ale atrakcie o niečo viac...zábavné? ozvala sa opäť podpichovačne Yanes. Elfka ju ako vždy, keď na ňu nemala náladu, ignorovala a uzavrela pred ňou myseľ, takže sa dračica musela stiahnuť. Nepáčila sa jej tá Sharinina uzavretosť a nevedela, čo s ňou. Chcela dosiahnuť toho, aby sa elfka otvorila aspoň jej, keď už nikomu inému, lenže zatiaľ sa jej to veľmi nedarilo. Vždy však uzavretie jej mysle bolo lepšie, ako ten zakrádajúci sa chlad, ktorý veľakrát vychádzal z temného zákutia elfkinej mysle. Celá táto časť Sharininej povahy ju deprimovala a dračica pomaly nevedela, ako ďalej. Musela sa s niekym poradiť.
  Sharin si zatiaľ ďalej vykračovala ulicou, než sa jej naskytol pohľad na pristávajúceho modrého draka. Tak sa zdalo, že s Pomarančovou neboli jediné, ktoré sem zavítali. Ona však trvala na tom, aby sa Yanes držala ďalej a v ústraní. Bola si totiž vedomá prítomnosti Temných jazdcov a tak bola omnoho obozretnejšia a ostražitejšia.
  Zastavila sa kúsok od nejakého muža s koňom a zúžila zrenice, aby lepšie zaostrila do diaľky. Naozaj to tam stála Aläaes aj s nejakým mužom? Sklopila uši a nevraživo sa na ňu pozrela, pričom rozhorčene švihla chvostom. Áno, nepochybne to bola ona. To mladé nevychované decko, ktoré v sebe nemalo ani štipku úcty a hrdosti. Sharin ju už dávno nepovažovala za jazdkyňu, nie, nezaslúžila si ten titul. Takto sa však ešte viac utvrdila v tom, akí sú v skutočnosti ľudia naivní a ľahkomyseľní. Ako ľahko sa nechajú opantať zlom.
  Anthaas
  Anthaas
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 65
  Join date : 29.12.2014

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Anthaas za 29.12.14 21:13

  Antha zaujala ta podivná kočko lidská holka, která koukala jeho směrem a pak tím směrem, kde stál ten blonďák a jeho modroučkej dráček. Zavrtěl hlavou a loktem pobídl svého koně do krku a vydal se Shariným směrem. "Heleme se, křehká dívko, proč se tu potuluješ tak sama?" Snažil se přehlížet to, co ji dělalo polo-kočku a pochopitelně nemohl tušit, že s tou "křehkou" dívkou je tu drak. Ne že by se draků bál, ale měl z nich jistý respekt. Ale doopravdy, strach to nebyl. Někdo jako Anthaas se prostě nebojí.
  "Jsem já to nezdvořák, mé jméno je Anthaas de Coulen, těší mě." Zároveň se mělce poklonil a popleskal koně po krku.
  Miciäle
  Miciäle
  Eldunarí

  Počet príspevkov : 32
  Join date : 30.10.2014
  Age : 18

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Miciäle za 29.12.14 21:24

  Najradšej by som Temných vykázal, Miciäle, povedal som drakovi. Jednoducho som sa oprel o stenu hostinca a sledoval ich súboj. "Tss. Že ich ešte neodhalili," povedal som nahlas a usúdil, že to nebol dobrý nápad. Boli sme síce s Miciälem starší a skúsenejší pár, ale dvaja na jedného to by bolo neprístupné. "Čo myslíš Obláčik, zájdeme do chrámu odniesť toho malého drobca?" spýtal som sa draka a všimol som si odfrkujúceho koňa vedľa nich. Nenápadne mu som vliezol do jeho vedomia. >Neboj sa, nechceme ti ublížiť,< povedal som mu a kôň bol zaraz ako pred tým. Podišiel som k chlapcovi, ktorý sedel v sedle na jeho chrbte. "Dobré ráno, pane." Pozdrav mi vtedy prišiel vhodný, no hneď začalo pršať. To som už mal predpokladať. Všetci tu budú o chvíľu do nitky mokrý. "Nechcete zájsť za takého počasia do hostinca? Zahriať sa," spýtal som sa. Pán to bol určite z nejakého rodu. Určite nejakého, ktorý tu vládol, no v Atmos vládli len a len jazdci. "Som Alexander a tento nebeský drak je Miciäle," predstavil som seba i draka, ktorý sa týčil za mnou. Len kútikom oka zazrel Sharin.
  Miciäle
  Miciäle
  Eldunarí

  Počet príspevkov : 32
  Join date : 30.10.2014
  Age : 18

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Miciäle za 29.12.14 21:24

  //Pardón, začala som písať skôr a nuž. Very Happy
  avatar
  Anonymný
  Anonymný

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Anonymný za 29.12.14 21:37

  Keď začula niekoho hlas, automaticky nastražila uši a pravé sa jej zvrtlo do boku, odkiaľ hlas prišiel. Prestala venovať svoju pozornosť Aläes a upriamila svoj prenikavý pohľad zlatavých očí na muža, ktorý ju oslovil a podišiel k nej. Prešla ho nedôverčivým pohľadom od hlavy až po päty a to isté urobila ja u koňa, ktorého si viedol za sebou. Pri ňom mierne prižmúrila oči. Nikdy neschvaľovala tieto ľudské zvyky skrotenia koní. Dávať im nejaké uzdy a sedlá. Tie zvieratá boli vonkoncom majestátnejšie a podakedy inteligentnejšie, ako oni sami. Potom však oči presunula späť na muža. „Čo myslíš, prečo?“ odpovedala mu otázkou. Vraj krehká, odfrkla si v duchu. Keby tak ten chlapec vedel, že je omnoho staršia ako jeho dedko a čím všetkým disponuje, hneď by vedel, ako veľmi "krehká" je.
  „Teší ma,“ i ona sa mierne uklonila, no svoje meno mu nepovedala. Po tom všetkom sa rozhodla, že mimo Jazdcov, a možno ani tým nie, nebude hovoriť svoje meno hneď. Až keď si dotyčného trochu oťuká. V tejto dobe boli mená veľmi nebezpečná záležitosť. Zpriama pozerala Anthaasovi do očí, snažiac sa zistiť, čo sa za nimi skrýva. Vpíjala sa do jeho očí, zrenička sa jej mierne rozširovala a zužovala v pravidelnom rytme.
  Prestala ho hypnotizovať až vtedy, keď sa jedno jej ucho opäť zvrtlo a ona ho hlavou nasledovala. Uvidela Alexandra a jeho modrého draka. „Zdravím vás,“ pozdravila ich a pridala aj miernu úklonu.
  Anthaas
  Anthaas
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 65
  Join date : 29.12.2014

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Anthaas za 29.12.14 21:51

  "No, že nikoho kolem vás nevidím, z toho soudím." Řekl a usmál se, tak, jak to uměl jen on. Měl poměrně vytříbené chování, na to, že by nejradši běhal po lese. Šlechtická krev se v něm ale nejspíš nezapře, nebo ne tak úplně a zřetelně. Pak uviděl toho mladíka s modrým drakem. "Och, jistě mladý jezdče, těší mě, jsem Anthaas z rodu Coulen, Nebeský." A udělal hlavou lehkou úklonu jak k jezdci, tak k jeho drakovi. A Sharinému pohledu uhnul hned po pár setinách sekundy, protože hledět jí do očí mu nebylo úplně příjemné. "Půjde tady slečna s námi?" Zeptal se Sharin, která si zřejmě chtěla hrát na nepřístupnou.
  Miciäle
  Miciäle
  Eldunarí

  Počet príspevkov : 32
  Join date : 30.10.2014
  Age : 18

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Miciäle za 30.12.14 9:50

  "Na vašom mieste by som túto okúzľujúcu slečnu nepodceňoval," povedal som Anthaasovi. Podceňovať Sharin by bola veľká chyba. Je to nadaná čarodejníčka a podľa Dienn jej šiel aj boj. Nuž, stačilo sa na ňu pozrieť a hneď by človek zbadal, že sa jest čoho báť. "Dobré ráno," odzdravil som sa jej. Dobré ráno, Sharin. Kde si nechala môj poklad? Zlostne som sa na draka pozrel. Je to jeho vec. "Vieš, niektorí Jazdci, drahý Miciäle, sa o svoje draky boja, keď sú v meste Temní," vysvetlil som mu nahnevane. Však ona by porazila svoju tetu ľavou zadnou. Je Ananelis jej teta, nie? Zamyslel som sa, pokiaľ je Sayanë jej matka a Ananelis Sayina sestra tak potom áno. "Hej." Poškrabal som sa na ruke. "Pôjdeš s nami? Keď tu budeš dlhšie stáť, zmokneš do nitky," obrátil sa na Sharin s úsmevom.
  avatar
  Anonymný
  Anonymný

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Anonymný za 30.12.14 10:30

  "To, že nikoho nevidíte, neznamená, že tu nik nie je," odvetila tajomným hlasom a pozrela na neho kradmým pohľadom. Ani zďaleka tu nebola sama, vedela, že Yanes bola pripravená kedykoľvek vyštartovať smerom k nej, kebyže sa niečo zvrtne. To sa jej síce veľmi nepozdávalo, ale chápala ju. Predsa len, boli drak a jazdec a tí sa mali ochraňovať návzajom. A to teraz robila i Sharin, hoci Pomarančovej to bolo proti srsti.
  Pri Alexandrových varovných slovách sa na neho pozrela a venovala mu letmé pousmiatie. Veď, pokojne ju podceňovať mohol, potom by sa však zbadal, kebyže by sa o niečo pokúsil. Síce, pochybovala, že zrovna on by niečo skúšal. Stále tu ale boli Temní, a tí by po nich isto vyštartovali, ak by si ich všimli. Preto sa jej veľmi nepozdávalo, že tu bol aj Miciäle. Bolo to príliš nápadné.
  "Bude niekde sa mestom, ak by si chcel ísť za ňou. Radšej som ju prinútila tam ostať, je to tak bezpečnejšie pre nás obe," odvetila drakovi. Alexander jej slová len potvrdil. Nechcela nič riskovať, ani pokúšať šťastie. Tu neboli na ostrove, ktorý bol bezpečný. Tu mohlo nebezpečenstvo čakať na každom kroku.
  Ananelis je Yanesina teta? začudovala sa v duchu, hoci navonok nedávala znať, že by ju to nejako zaujalo. Niekedy sa na tie ich príbuzenské vzťahy musí opýtať Dienn. Možno by tak na svitok mohla nakresliť dračí rodokmeň. Áno, to by nebol zlý nápad. Alebo sa môže potom opýtať aj Alexa, ten by to tiež mohol vedieť.
  Pozrela sa na oblohu. Opäť totiž začalo pokvapkávať, no jej nikdy dážd nevadil. Keď už bola ale tu..."Tak dobre, prečo nie," pokrčila plecami a opätovala jazdcovi úsmev.
  Anthaas
  Anthaas
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 65
  Join date : 29.12.2014

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Anthaas za 30.12.14 12:03

  "Dobře, nebudu, jezdče." Prohlásil a meč, pečlivě schovaný v pochvě připnul k sedlu svého koně. Sledoval jejich rozhovor a pohled mu čas od času ulpíval na nebesky  modrém drakovi. Vypadali skoro až legračně, jak tu stál s tím mladíkem, jako by se k sobě skoro vůbec nehodili. Protiklady se přitahují... Pomyslel si a udržel se, aby jako vždy neházel do prázdna svůj oslnivý úsměv.
  "Opravdu, mohlo mě napadnout, že tato slečna tu nebude jen tak sama." Řekl, když si domyslel spojitosti s tím, co si s tím Alexandrem říkali. Taky ho napadlo, že mluví o těch temných jezdcích. O těch, kteří sužují město, protože se tu vlastně shlukovali ti... dobří jezdci? Ale jde o úhel pohledu, určitě, podle toho, za co která strana bojuje, nebo jaké prostředky k tomu využívá. "Já bych navrhoval jít, mému koni se ten déšt příliš nelíbí..." Řekl a pohlédl na hnědáka, který prudce trhal hlavou, jako by se snažil vyhnout kapkám deště.
  V případě že oba dva jezdci souhlasili, vydal se k nejbližšímu Hostinci.

  >>>Hostinec u Jednorožce
  Miciäle
  Miciäle
  Eldunarí

  Počet príspevkov : 32
  Join date : 30.10.2014
  Age : 18

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Miciäle za 30.12.14 12:13

  "To som rád," povedal som šľachticovi a usmial sa. "Boli ste už v krištáľovom chráme?" spýtal som sa šľachtica. Možno práve jemu by sa vyliahol Miciäle junior. Nuž, nikto nevie kto to bude. Možno ten prcek bude vo vajci až kým polovica mesta nevymrie. Nad tou myšlienkou som sa usmial. No hneď som zase nahodil povôdný výraz, ešte si o mne niečo pomyslia. "Keď chceme ísť, musíme si dávať pozor na tamtých," povedal som Sharin a ukázal na Aläes. "Pridala sa k nim," vysvetlil som. "Poďme teda, Miciäle, ty by si mohol zájsť do toho chrámu."
   Obrovský drak pokrútil hlavou. Ja tam chcem ísť s tebou, povedal a zazubil sa. Protiva, povedal som a vyplazil na neho jazyk. Naozaj, to som spravil. Sám som sa tomu čudoval. Miciäle sa len zasmial. "Tak poďme." Vykročil som smerom k hostincu.

  >>> Hostinec
  avatar
  Anonymný
  Anonymný

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Anonymný za 30.12.14 12:39

  Na Alexove slová prikývla. "Áno, ja viem. Bola som u toho, keď sa rozhodla odísť," odvetila a úkosom oka sa pozrela na Aläes. Alebo aspoň jej smerom. Urobila viac ako len dobre, keď nechala Yanes za mestom, mimo dohľadu. Zrejme si ale jediná, ktorá si to myslí, odfrkla si Yanes. Sharin jej znova otvorila myseľ, keďže teraz potrebovali byť v stálom kontakte. Nikdy nemohli vedieť, kedy jedna druhú budu potrebovať. Prestaň, chránim tým teba aj mňa, zahriakla ju jemne a mierne elfka. Začula, ako si dračica povzdychla. Áno, ja viem, no ak sa predsa len dačo zvrtne, i tak sa k tebe nemusím dostať včas, zafunela nespokojne Pomarančová. Neboj, dokážem sa o seba postarať a nie som tu sama, riekla a vyslala k nej chlácholivé pocity. Potom sa spoločne s Alexom, Modrým a Anthaasom vidala do hostinca.

  >>> Hostinec
  Aläes
  Aläes
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 130
  Join date : 15.10.2014
  Age : 18
  Bydlisko : Slovensko-Ždiar

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Aläes za 30.12.14 14:16

  //Pre pána Jána, to musím všetko čítať? Very Happy

  Arthur sa narovnal, keď sa ozval muž, ku ktorému podišla ako prvá Aläes. „Vidím, že neviete, že jazdcov nemôžu prevýšiť ani šlachtici, mám pravdu?“ Arthur si uchoval pokojný tón, nemal dnes náladu na hádku s nejakými nevychovancami. Možno by pomohlo, keby ho pozdravil v elfštine, to by nevedel odpoveď. Teda, snáď.
  „Dobre, uznávam, že som nevychovaný. Atra esterní nono thelduin,“ pozdravil teda o niečo neskôr, než sa nad námestie votreli mraky a začalo pršať. Silno pršať.
  Aläes si nevšimla, že by sa na námestí ocitli známe postavy, ale Ananelis sa zachmúrila, Sharinin pohľad sa najprv kvel na nej. Otočila hlavu k svojej jazdkyni, prikryla sa krídlom, aby na ňu nepršalo a napojila sa na vlákienko Aläesinej mysli.
  Sú tu jazdci z akadémie, moja drahá. Alexander a jeho drak a tiež Sharin. Ananelis nemala obavy, skôr bola nahnevaná, že nie sú na akadémii. Len aby neplánovali útok na podzemie. I tak by ich bariéra nepustila. Len Temní vedia, ako ňou prejsť a len Temní vedia, ako ju zničiť. Nik by nemohol preniknúť do podzemia. Ani jazdci, ktorým je mágia blízka.
  Aläes nedokázala ignorovať poznámku svojej dračice, tak siahla na rukoväť meča, na čo sa strhol i Liäne. Ale i Liäne dostal od Ananelis tejto myšlienky a vedel, čo treba urobiť, oboznámil svojho jazdca.
  „Arthur, odchádzame, hneď,“ oznámila svojmu Ebrithil a pobrala sa smerom k Podzemiu. Pešo, samozrejme, letecky by to nešlo. Arthur venoval posledný pohľad šľachticovi a potom sa pobral za Aläes. Bez pozdravu, už ho pozdravil a nedopadlo to dobre. Ani Aläes sa to nepáčilo, ako na neho vybehol a keby bol Arthur čokoľvek povedal, mladý šľachtic by bol skončil v pazúroch jeho draka. Aj on sa pri slovách od chlapa nakrčil, zodvihol krídla a výhražne zavrčal. Ananelis by teraz neprospievalo vzrušenie, keď pod svojimi šupinami chránila vajíčko a už čo nevidieť i ono uzrie svetlo sveta. Zatiaľ ale v tvrdej škrupine.
  Len čo sa pobrala na odchod za jazdcami Ananelis, pobral sa i Liäne, ale s tým, že bezpečne chránil svoju družku svojim vlastným telom s neustále vycerenými zubami na šlachtica, až kým sa nestratil z dohľadu.
  >>>Podzemie (Liäne, Ananelis, Aläes & Arthur)


  _________________
  Aläes #006600
  Ananelis #009933
  Ewinys
  Ewinys
  Nováčik

  Počet príspevkov : 13
  Join date : 10.01.2015

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Ewinys za 14.01.15 14:58

  Bylo k polednímu, když Ewinys doběhla na náměstí. Chodidla měla od bosé chůze celá zrohovatělá a nevadilo jí tak běžet bez bot po tvrdé městské dlažbě. Nad pohledy kolemjdoucích, kteří ji sjížděly pohledy, tu štítivými, tu chtivými, se pak nepozastavovala už vůbec.
  "Nys!" zastavila ji v běhu jedna z podobně ošacených dam, které se na náměstí rozhlížely po zákaznících - třebaže ta správná hodina na podobné obchody ještě nepřišla. "Kde ses toulala? Nebyla jsi zase u vajec, že ne?"
  "A kdybych byla, vadilo by to?" nasadila Kočka jeden ze své nepřeberné palety úšklebků. Žena se zamračila.
  "Tak dlouho si s nimi budeš zahrávat, až se pro tebe jeden vylíhne."
  "Ale teto Anis, to je to poslední, čeho bych se bála. Žádnej drak, co má jen trochu rozumu v hlavě, se pro mě nevylíhne. To by si totiž moc nepolepšil."
  Anis pokrčila rameny a tím gestem propustila Ewinys z rozhovoru; beztak mělo to děvče dost vlastního rozumu na to, aby si v životě poradilo jak samo uzná za vhodné. Černovláska na ni na rozloučenou vyplázla jazyk, jednoho z kolemjdoucích měšťanů bleskurychlým pohybem zápěstí připravila o jeho nepříliš naditý měšec a už byla zase fuč, jako by se na náměstí snad ani nikdy neobjevila.
  V jedné z postranních uliček si Kočka přepočítala svůj dnešní úlovek a nad skromnou hromádkou mincí se zaškaredila; tohle jí tak stálo za nějaké riziko. Ale pár večeří z toho bude, když se uskromní. A pokud si dnes najde dobrého zákazníka - ach, pokud si najde nějakého naivního boháče, co se nebojí rozhazovat, a i tací na tom světě byli - tak by se vlastně nemusela ani moc uskromňovat.
  Edegard
  Edegard
  Nováčik

  Počet príspevkov : 24
  Join date : 10.12.2014

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Edegard za 14.01.15 17:06

  V poledne byl již pryč ze svého hradu, za ním se potácelo dráče polížejíc na svět svýma modrostnýma avšak také slepýma očima. Nevidělo, avšak zákonitě elice dobře slyšelo a také cítilo okolí. Dráčátko bylo trochu zraněné, to zranění mělo však vypálené od  lékárníka a tak to na jeho mělostné kůži vytvářelo tmavou rýhu co nešl přehlédnout.
  Edegard si vycházel po ulici - očividně zámožný án už jen díky tomu jeho oblečení. Byl vyfiknutý vskutku znamenitě - jako ostatatně vždy býval. Procházel se po uličce a jeho dráče sem tam pootočilo hlavičku když zaslechlo nějaký zvuk. Následně za poměrně nedlouhou chvíli si všimlo šedivé myšky , jak utíká po zemi a tak jen napřáhlo pazour a zachytilo myš co následně brzy zhltlo.
  Nehltej myši, je to nelušné, musíš si je rozdělit na kousky. Poradil dráčeti jeho jezdec a to začalo v klidu zkoumat, jak by si ji mohlo rozdělit.
  Kam měli namířeno ? Jednoduše kam je cesta povede až je dovede k pomyslnému cíli, nebo je odvede zpět na hrad. Jednoduché.
  Ewinys
  Ewinys
  Nováčik

  Počet príspevkov : 13
  Join date : 10.01.2015

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Ewinys za 15.01.15 12:55

  Když se mezi domy rozlehla ozvěna kroků, Ewinys rychle schovala měšec pod svou halenu a rozhlédla se kolem sebe. Blížící se siluetu mladého muže spatřila téměř okamžitě a snad by se i usmála, kdyby hned vedle nezahlédla to mrňavé a nanejvýš nevítané dráče.
  Jezdec. Ewinys neměla Jezdce ráda. Jezdci uměli číst myšlenky a byli přirozenými nepřáteli všeho a všech, co se byť jen trochu odlišovalo od jejich pojetí všeobecného pořádku a blaha. Kromě toho, oni patřili k "těm nahoře", k lidem, co měli vždycky co do žaludku a nemuseli se starat o to, kam na noc složí hlavu. Ne že by jim Ewinys záviděla, ale taky je rozhodně nemilovala.
  Na druhou stranu..., tenhle mladíček rozhodně vypadal slibně.
  "Brej den, pane Jezdec," nasadila půlelfka jeden z nekonečné škály svých úsměvů, narovnala se a prohrábla si prsty vlasy, svou chloubu. Ten úsměv by se dal popsat jako zvědavý - aspoň zdánlivě - a každopádně slibující. "Copak přivádí takovýho fešáka do tak ošklivý části města?"
  Tu otázku Ewinys málem zavrněla a za okázalé ignorace dráčete, které ji při své velikosti nemohlo nijak ohrozit, přistoupila blíž k mladíkovi. Nebyl z nejošklivějších a taky vypadal na někoho slušně zaopatřeného. Peníze mu nechyběly, ještě aby mu tak nechyběla chuť směnit je za jistý druh pozemských rozkoší a obchod by mohl proběhnout ke spokojenosti jeho samého i jisté černovlasé půlelfky.
  Diennsia
  Diennsia
  Veliteľ rádu

  Počet príspevkov : 218
  Join date : 11.10.2014
  Age : 18
  Bydlisko : Slovensko :D

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Diennsia za 15.01.15 17:37

  Diennsia pokojne prechádzala uličkou, kde nebolo až tak rušno. Cítila čosi zlé. Ako by to bola smrť. Ale čia? >Alia sar,< brukla potichu a na ruke sa jej objavili písmenká. Osud jej pomáhal. Určite to bol osud. Na dne mora, jačí diera. Tam sa podel život, tam nie je tak milo. Diennsia sa zamračila. Čo to do čerta je? Nemusela čakať dlho a odpoveď sa naskytla. Prišiel poslíček, úplne zadychčaný mladík, a chvíľu oddychoval. "Madam... madam. Pán Alexander," nestihol dopovedať, pretože Dienn sa rozbehla opačným smerom. "Do pekla," zamrmlala si popod nos a po lícach sa jej spustili slzy.

  >>> Eragonov prístav


  _________________
  Staré posty z námestia a ulíc 2803rr
  #F49933 - Sayanë
  #FFCC33 - Diennsia
  #FFCC66 - Spolu
  Edegard
  Edegard
  Nováčik

  Počet príspevkov : 24
  Join date : 10.12.2014

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Edegard za 16.01.15 22:51

  "Zdravím." pozdravil suše Edegard jakmile zpozoroval, že na něj někdo mluví a otočil se k dívce v prostém šatu. Prohlédl si jí od paty k hlavě, aby věděl s kým má du čest.
  Což o to, dívka byla celkem hezká, mladá a opravdu hrásná s vlasy temnějšími než oblačná noc.
  " Tak copak že tu pohledávám? Hledání povyražení? Možná - v čistém oblečení a čisté tělo. Ale s tím by se dalo něco zařídit.." podotkl Edegard a  dotkl se špinavého oblečení které požmoulal mezi prsty.
  " Co bys říkala na teplé jídlo, koupel a nový šat?" optal se když  pustil tu látku aby si případnou špínu otřel o svůj šat, což následně udělal. Kdepak, nelíbilo by se mu být s ušmudlanou, ač krásnou slečnou a pokud šaty dělají člověka, pak  jistě bude vypadat mnohem velebněji než tady, jak tu stojí.
  Ewinys
  Ewinys
  Nováčik

  Počet príspevkov : 13
  Join date : 10.01.2015

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Ewinys za 17.01.15 11:48

  Sliby, sliby, sliby - to jediné opustilo Jezdcova ústa. Ale nezatratil ji hned a ani ji neodvedl k nejbližším strážím, což buď znamenalo, že neví, kdo Černá kočka z Atmosu je, nebo mu to bylo jedno.
  Ale ty sliby..., ty se moc hezky poslouchaly.
  "A jak přesně," přejela Ewinys bříšky štíhlých prstů po hrudníku mladého šlechtice v gestu tak smyslném, až jednoho nutně muselo napadnout, co všechno dalšího ty prsty uměly, "jak přesně by sis představoval protislužbu za tak štědrou nabídku?"
  Samozřejmě, nebylo třeba hádat, jaký druh protislužeb si bude tenhle mladíček představovat, ale kdo ví, jaké měl choutky. A Ewinys by jen nerada skončila někde přikovaná ke zdi či kdoví jaké jiné zvrhlosti se proháněly Jezdci hlavou. A ta snad až příliš štědrá nabídka nutila půlelfku k opatrnosti. Jistě, mohla být míněna ve vší počestnosti - jak jen může být dohoda mezi prostitutkou a jejím zákazníkem počestná - a ten mladík měl jen tuze moc peněz na to, aby se smířil se špinavou pouliční holkou v posteli..., ale mohlo za tím být i něco víc.
  Ewinys zvedla hlavu a s úsměvem se vyzývavě zahleděla šlechtici do očí. Jen ať si řekne, jaké touhy mu nedají spát - a ona už se rozhodne, jestli jí to slibované jídlo a oblečení za vyplnění těch tužeb stojí.
  Edegard
  Edegard
  Nováčik

  Počet príspevkov : 24
  Join date : 10.12.2014

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Edegard za 17.01.15 12:08

  "Inu, kdo by pohrdl modrookou kráskou, že ano?" optal se Edegard s přidrzlým úsměvem. " A ještě k tomu chytrou." zkonstatoval s tajemným pohledem v tváři Edegard se zamyslel nad tím, co by vlastně její protislužba měla obnášet. Nebylo těžké si vybavit dívčinu jasně červenou okysličenou krev jak na vzduchu tiše tmavně to zaschlé temně rudé. Smrt jí však nesoudil, to nebylo černé  kočce souzeno, aspoň ne pod jeho křídly. Zatím.
  " Jak by se ti líbilo, stát se mou chráněnkyní? I tak zámožnému pánu jako jsem já občas přijde vhod pár očí a uší navíc, slyšel jsem, že je kočky mají bystřejší.." zkonstatoval s tajemným úsměvem..  Samozřejmě tím nemyslel, že se jí nechce ani dotknout a její vyzývavé gesto pro něj bylo sladkým vyzváním k tomu, aby to u pouhého dotýkání skončilo.
  "Kočky prý mají sedm životů, takže se vlastně ani nemáš čeho bát že?" zeptal se Edegard s tajemným úsměvem a mrkl očkem po dráčeti, které si právě porcovalo další myšku tak jak mu Edegard poradil.


  Naposledy upravil Edegard dňa 17.01.15 15:32, celkom upravené 1 krát.

  Sponsored content

  Staré posty z námestia a ulíc Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Sponsored content


   Práve je 05.08.20 17:55