Dračia skala

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TORPG - Text Online Role Play Game


  Staré posty z námestia a ulíc

  Ewinys
  Ewinys
  Nováčik

  Počet príspevkov : 13
  Join date : 10.01.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Ewinys za 17.01.15 13:25

  S ručkou stále ještě jemně opřenou o šlechticovu hruď si Ewinys vyslechla nabídku, která jí byla předložena - a vyslechla si ji opravdu pozorně. Na rtech jí přitom pohrával úsměv. Vzít či nevzít? Tohle byla trochu jiná protislužba než si představovala, na druhou stranu to znělo přinejmenším..., velice zábavně.
  "Takže vyzvědačství, hm?" opáčila a v ledově modrých očích jí přitom hrály pobavené jiskřičky. Vážně se chce do něčeho podobného zaplést? Byla na podobný podnik dost chytrá? No, zrovna o téhle části Ewinys ani na okamžik nezapochybovala - sebevědomí jí tedy rozhodně nechybělo.
  "Pravda je, že kočky leccos vidí a leccos slyší, když se tak toulají po nocích...," odpověděla nakonec rozvážně a znělo to málem jako zavrnění. "A být něčí chráněnkyní, to mi připadá jako velice lákavá představa."
  Když ale Jezdcův pohled sklouzl ke dráčeti a také půlelfka na toho malého tvorečka pohlédla, jako by na něj doteď zapomněla, zarazila se. Vážně má dělat zvěda Jezdci? Jednomu z těch, kterými tak otevřeně pohrdala? A stát se chráněnkyní Jezdce, to zavánělo docela jiným druhem nebezpečí, rizikem, se kterým se Ewinys nechtěla smířit až tak snadno.
  "Fajn, tvoje nabídka se mi líbí - ale mám svoje podmínky. Jelikož se jedná o poněkud..., nadstandardní služby," zase ten drzý úsměv, "můžu z celý dohody kdykoli vycouvat, jakmile uznám, že těch životů by mohlo bejt přece jenom trochu málo. A taky se nechci namočit do ničeho, co smrdí magií."
  Být ten Jezdec kdokoli jiný, Ewinys by se s ním nejspíš ani takhle nezahazovala a rovnou by ho pustila k vodě, ale tenhle mladíček se jí líbil. Cítila z něj jakousi spřízněnost a ta byla to jediné, co ji přimělo zůstat.
  Edegard
  Edegard
  Nováčik

  Počet príspevkov : 24
  Join date : 10.12.2014

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Edegard za 17.01.15 16:12

  "Intriky mi nejsou cizí." opáčil po její prvé otázce a temné se zazubil na slečnu s havranními vlasy. Obecně pokud chcete zničit jezdce, pak vám všechny oči i uši přijdou vhod. Někteří z nich jsou tak arogantní, až hanba - neví, kdo je jejich pánem.
  Edegard naslouchal svĺovům co říkala, jako by chtěla situaci ještě více napínat  a nejen situaci i jeho.  Muselo se jí přidat k dobru, že znala kouzlo vymlouvání a všelijakých řečí, které přišly vhod.
  Edegard se poté co napětí utla velice záludně usmál. " To jsi neměla potkat mě, já jsem celý magický." šibalsky se usmál na dívku a mírně se pousmíval.  Docela chápal proč nechce mít nic s magií, byla nebezpečná a hlavně pro toho, kdo ji neumí. Edegard bude mít ještě dlouho nasáčkováno v hlavě, že pokud se mu ukáže jako loajální, poté by jí krapet z té magie také mohl naučit, vsadil by se, že by se jí to líbilo.
  " Inu pojďte tedy slečno, řekl bych vám víc, ale k tomu již posloží lépe mé panství." zkonstatoval, napřímil se a vydal se na cestu, která nemohla trvat nijak dlouho, přec jen mu po boku nešel žádný tlusťoušek, ale Černá kočka.
  Ewinys
  Ewinys
  Nováčik

  Počet príspevkov : 13
  Join date : 10.01.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Ewinys za 17.01.15 17:33

  Těžko říct, zda někde v temných a neprobádaných hlubinách svojí mysli dospěl šlechtic k souhlasu s jejími podmínkami; pokud ano, Ewinys to nepostřehla. Ta skutečnost a Jezdcova odpověď jí vyčarovaly na tváři úšklebek.
  "Povím ti takový malý tajemství, fešáku; tohle si o sobě myslí všichni chlapi. A nenašel bys jedinýho, co by nepřísahal, že to největší kouzlo mu visí mezi nohama," mrkla Kočka mladíka a zasmála se - a zase se její hlas rozezněl těmi rolničkami, které snad ani neladily s vyhublou špinavou postavou a drzým obličejem.
  "Panství? Ty máš i svoje panství?" podivila se Ewinys naoko, když vykročili směrem, který mladík udal. On vedl a ona následovala, protože vycítila, že by z toho podivného spojenectví mohl pro její osobu vzejít zisk.
  A že má panství.., vážně to bylo až tak zvláštní? Tihle Jezdci byli jeden zazobanec vedle druhého, elita, co si hrála na charitu a vůdce národa a kdoví co ještě a přitom pohrdlivě přehlédli každého, kdo nedosahoval jejich vznešené úrovně. To, že se odhodlala k jednomu z nich projevit jakousi opatrnou a podezřívavou důvěru bylo dáno tím, že tenhle Jezdec vlastně Jezdce ani moc nepřipomínal. Navenek měl možná přepychové oblečení a podobně, ale měl duši někoho, koho by Ewinys spíš potkala ve špíně na ulici než v komnatách obložených krajkami.
  "Většina lidí, co mají panství, si svoje zvědy nehledá na ulici. A už vůbec jsem nikdy neslyšela o Jezdci, co by vůbec nějaké zvědy sháněl," nadhodila půlelfka bezstarostně a v hlase jí přitom zazněl náznak sympatií.

  >>> Panství rodu Coulen
  Zarachy
  Zarachy
  Slobodný Jazdec

  Počet príspevkov : 27
  Join date : 03.12.2014
  Bydlisko : Alagaesie

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Zarachy za 18.01.15 13:57

  >>>> odněkud

  Střapatý poloelfík strávil celý den rozvalený na jednom z kopců za městem a děsil kolemjdoucí lidi.
  Proč děsil? Protože tam ležel jako bez života několik dlouhých hodin, oříškové oči líně zabodnuté v blankytné modři nad sebou. Dokonce snad ani nemrkal a vypadal prostě jako rozvalená zdechlina, jen ti kroužící supy v nedohlednu.
  Důvod toho počínání pro něj byl zcela smysluplný a super vážný. Prostě čekal na mraky. Ráno nenašel žádnou vhodnou společnost ke hrám a lumpárnám, tak si vzpomněl, že si chce zahrát tu hru na „mrakotvary“. Vyhledal si tuhle svou pohodlnou improvizovanou rozhlednu a čekal na něco, co nepřicházelo. Zrovna dneska se obláčky jako naschvál rozhodli, že se na pouť po obloze nevydaj a ne a ne! A on se přitom tak těšil! Třeba by našel mrak, co vypadá jako drak. Drak Mrak! Draci se mu moc líbí, ale živého jen tak nepotká, tak aspoň toho přízračného z oblohy by chtěl. A tak jednoduchý chlapec stále trpělivě čekal a čekal. Slunce mezitím stihlo přejít od východního obzoru k západnímu a on by svou snahu možná nevzdal ani po setmění, kdyby okolo nešel jeden ze sousedů a nevymluvil mu to. A že to nějakou chvíli trvalo, než ten hloupý nápad vyhnal klukovy bez rozumu z hlavy.
  Zary se nakonec přemluvit nechal a zklamaně se zdekoval. Původní šouravé tempo, ve stínu domů a uprostřed tmavnoucích uliček s několika záblesky strachu v očích urychlil a svižně doběhl pak až domů. Tam kde si jeho celodenní nepřítomnosti nikdo ani nevšiml. Dobře že tak. Ještě by se do něj pustila ta stará čarodějnice. 

  >>> dom
  Zarachy
  Zarachy
  Slobodný Jazdec

  Počet príspevkov : 27
  Join date : 03.12.2014
  Bydlisko : Alagaesie

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Zarachy za 02.02.15 11:17

  Předchozího dne se mu naštěstí povedlo proplížit domů tak, že nikdo nezjistil v jakém stavu se ocitá on nebo jeho oblečení. Oblečení se rychle a efektivně zbavil (hodil ho do kamen) a víc nic neřešil. Podlitiny a škrábance, které mu zůstaly z dovádění s lososkou mu zvlášť nebránili v tom usnout jako když ho do vody hoděj...

  Jako vždy se už brzo ráno vyplížil z baráku, dřív než se jakákoliv z žen probere a hned nabral směr k náměstí. Táhlo ho tam to samé co vždy. Najít nějakého kumpána ke hrám. A vyhnout se babičce, jistěže. Prosmíkal se tedy několika uličkami, mezi koly povozů a nebezpečnými koňskými kopyty, která už mu dala poznat co umí, ale úctě k nim ho nenaučila a na místě se usadil na kraj jedné lavice. Hnízdil tam a očima bloumal po prostoru, jestli se třeba něco, nebo někdovhodný ke hrám nenajde.
  Gormnar
  Gormnar
  Nováčik

  Počet príspevkov : 7
  Join date : 21.01.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Gormnar za 02.02.15 19:40

  Po městě se procházel obrovský kull, vlastně po prázdných ulicích, protože kdo mohl, vzal nohy na ramena a uhnul mu z cesty. Měl na sobě brnění a přes rameno kožený vak a na něm přivázaný svůj věrný oštěp a ten byl omotán čerstvou jelení kůží, ještě se srstí a kdo se pozorně díval, uviděl v batohu obrysy parohů. Bylo jasné, že to zřejmě do města přišel prodat.
  Poškrábal se na hlavě a uviděl stříbrovlasého chlapce nedaleko na náměstí. Prodral se ulicí kterou právě šel a přišlo mu zajímavé pozorovat, jak mu ti lidé ve strachu uhýbají a bavil se sledováním jejich útěku, protože opravdu to nebyla jen přehnaná reakce, protože kolikrát jste neuhnuli před obřím kolosem s rohy, vážící možná víc jak 200 kilo s obrovskými svaly?
  Došel k tomu hošíkovi a začenichal. Elf. Chtěl zavrčet, ale pokud by to udělal, ten chlapec by zřejmě utekl, za předpokladu, že se tak ještě nestalo.
  "Hochu, máte tu nějakého koželuha, nebo výkupníka kůží?" Přiklekl k němu a Zary mohl ucítit poněkud zapáchající dech. Jeho hlas byl hrubý, vrčivý a na jeho tónu bylo poznat, že obecná řeč není jeho rodná, protože různě podivně lámal slova a odděloval je od zbytku, ale rozumět mu bylo.
  Zarachy
  Zarachy
  Slobodný Jazdec

  Počet príspevkov : 27
  Join date : 03.12.2014
  Bydlisko : Alagaesie

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Zarachy za 02.02.15 19:56

  Chlapcovi oči bloudili po celém náměstí už nějakou dobu. Překvapivě naděje na lepší zítřky z nich stále nevyprchala a brzy se jeho úsilí mělo setkat s úspěchem.
  Obrovitý urgal deroucí se davem, to bylo to pravé oříškové. Vytřeštil oči už když ho zahlédl z dálky a když se zastavil nad ním div že mu neutekli z důlků. S dětskou neviností na tvora před sebou zíral a překvapeně přivítal to, že se kolos tyčící se nad ním dokonce shrbil a přidřepl. Neměl v hlavě dost rozumu, aby se ho bál. Místo toho po něm vrhal víc než obdivné pohledy a když byl osloven zářivě se usmál. Udiveně naslouchal co mu roháš poví a zamyšleně zabořil ručku do svých vlasů. Nejdřív pomalu vstřebával co mu Gormnar vlastně říká a pak přemýšlel, jestli vůbec odpověď na dotaz zná. Pak vítězoslavně pokýval hlavičkou, kterou by urgal mohl rozdrtit asi i jediným prstem.
  "Máme." Oznámil jednoduše. To že pro urgala bylo stěžejní kde, mu jaksi nedocházelo. Nebyla to provokace, ale kdo ví, jak si to zlobr přebere.
  Gormnar
  Gormnar
  Nováčik

  Počet príspevkov : 7
  Join date : 21.01.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Gormnar za 04.02.15 19:52

  Urgal vydal něco jako hlasité zachrčení a odvrátil na chvíli pohled. Asi ho neštval, jako Zarachy, ale asi ho ani příliš tou jednoslovnou větou nepotěšil. "Ghrrr, aspoň, že tak." Přikývl a opět se rozhlédl kolem sebe. Několik lidí najednou jeho a Zarachyho častovalo vyděšenými, občas i nenávistnými pohledy. Vlastně ani nechápal proč, teď se choval tak lidsky jako za poslední půl rok už ne.
  "A můžeš mě tam... zavíct?" Přemýšlel nad slovy a váhal, která použít, aby jeho i tak nemotorné věty nevyzněly ještě hůř než jak tomu bylo doteď. "A můžu znát tvý méno? Prostě jak ti říkaj." Dodal ještě, co kdyby náhodou došlo k mýlce a ve stejnou chvíli shodil batoh ze zad a nechal ho těžce i s oštěpem dopadnout na zem, jako by se s ním prostě jenom nechtěl vláčet, nebo mu snad byl nepohodlný.
  Zarachy
  Zarachy
  Slobodný Jazdec

  Počet príspevkov : 27
  Join date : 03.12.2014
  Bydlisko : Alagaesie

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Zarachy za 04.02.15 23:29

  Zarachy tak nevinně kulil oči a zas a znova si urgala prohlížel, pohled úplně přesycený dětským obdivem, že to byla možná až otravné. Ale copak si mohl pomoct? Tak velký! Zary by si musel aspoň 4x vyskočit na ramena, aby mu mohl poklepat na rameno! A ty svaly! To se přece taky jen tak nevidí. Když obrovský tvor znovu promluvil a stále o střapaté děcko neztrácel zájem, vykouzlilo to díťátku ve tváři další zářivý úsměv. Vesela zakomíhal nožkama ve vzduchu, a zatímco nadšeně pokyvoval hlavou, svěřil se mu s dalším slůvkem. „Můžu.“ Šťastný že může poskytnout další kladnou odpověď. To že to ani tolik nebyla otázka jako spíš výzva ať to udělá, mu zas trochu víc uteklo.
  Další slev kullových chroptivých slov nějakou chvíli vstřebával. Stihl přitom s další vlnou obdivu pozorovat, jak shazuje ze zad batoh, do kterého by se klouček vešel i s nějakými kamarády hezky pospolu. „Říkaj mi Zary.“ Přiznal nakonec, ač měl mluvení s cizími zakázané a kdyby máma tušila, s kým zrovna zavádí dialog, asi by to s ní seklo.
  Osud
  Osud
  Posol
  Posol

  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014
  Bydlisko : Alagaëzia

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Osud za 06.02.15 19:22

  <<< Chrám


  Strieborné dráča bojovalo s vodou-padajúcou-k-zemi a snažilo sa dôjsť až na námestie, kde cítila svojho jazdca. Keď sa konečne pred ňou objavil, radostne capla do mláky na chodníku a usmiala sa.
  Gormnar
  Gormnar
  Nováčik

  Počet príspevkov : 7
  Join date : 21.01.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Gormnar za 06.02.15 19:36

  Urgalův úsměv tvořil vlastně především vyceněné, různě potvořené zuby. Potřeboval by rovnátka. Rozhodně by potřeboval rovnátka. "Hmm, rád bych tam byl tebou zaveden, statečný hochu, kterému říkají Zary." No, mluvil zrovna teď asi dost neobratně a špatně, ale rozumět mu bylo a při troše použití mozku se i jeho slova dala dát dohromady, takže by nakonec kdokoliv zjistil, že nemele z cesty tolik, jak by se mohlo bývalo zdát.
  Jeho kůže statečně odolávala začínajícímu dešti, ale nevěděl, jak na tom bude chlapec. "Vadí ti déšť?" Zeptal se ho a v tu chvíli uviděl i stříbrnou potvůrku co se plížila u země a cenila na ně zuby. Co to je? Ještěrka? Nějaký jiný plaz nebo podivná zmutovaná kočka? Připadala mu ještě menší, než jaká asi byla a navíc pořád nevěděl přesně, co to je.
  "To je tvoje?" Zeptal se Zaryho a ukázal na stříbrnou hromádku šupin a nenápadně nohou odsunul svůj ruksak, kdyby se náhodou to zvíře rozhodlo do něj nakýblovat, tak aby bylo jasné, že ho sebou tahat nebude.
  Zarachy
  Zarachy
  Slobodný Jazdec

  Počet príspevkov : 27
  Join date : 03.12.2014
  Bydlisko : Alagaesie

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Zarachy za 06.02.15 20:09

  Teprve teď to bylo pro kloučka dostatečně jednoznačné. Sice zas musel chvíli přehazovat prapodivně vyslovovaná slůvka v hlavě, nakonec ale smysl dávala a on konečně seskočil ze své skromné rozhledny. „A tobě říkají jak? Po čem jsi tak moc vyrostl?“  Teď stojící na nožkách si přišel ještě více mravenčí než doposud. Na další otázku odmítavě zavrtěl hlavou. „Běhám venku furt.“ Slovy jako by chtěl ukonejšit obavy, které snad mohl ten rohatý člověk mít. To už tu však byla jiná věc ke všímání.
  Zary na urgala vykulil oči a zahihňal se. „To je přeci malý drak!“ Sdělil mu tu novinu a na dráče jemně zamával. Bylo o hodně menší než Astras a nemělo ani tak pěknou barvu. I když tahle aspoň není tolik holčičí. Na to aby si dal dvě a dvě dohromady a došlo mu, že dráče nejspíš prchlo z toho vejce, které den předtím na sloupku porovnával, neměl asi dostatečnou mozkovou kapacitu. „Kde má asi jezdce?“ Broukl ještě a porozhlédl se. Pak ale zatřepal hlavou a bez dalšího zájmu vyrazil tam, kam chtěl Gormnar dovést. Ke koželuhovi. Déšť nabíral na intenzitě a jemu se přeci jen zachtělo po trošce sucha.
  Dráček celou dobu následovalo jejich kroky. Proplétalo se mezi kapkami, skákalo do tvořících se kaluží a občas rozeklaným jazýčkem lapalo padající vodu. Svého malého vyvoleného ale z očí nespouštělo. Zatímco on ji tam nechal stát a zapomněl, že vůbec existuje, ona ho měla plnou hlavu, ale stále trpělivě vyčkávala, kdy se dítko uráčí, si jí zase všimnout. Ta vytoužená chvíle přišla, teprve když nesourodá trojice dorazila k tomu správnému obchůdku. „Tady to je.“ Zazněl ještě dětský hlásek a hnědé oči zabloumali po okolí a konečně spočinuli na šupinatém zvířátku.
  To byl přesně ten okamžik, na který čekala. Hravě a energicky vyskočila vpřed, přiběhla k chlapcovým nohám, kde se posadila a zavrtěla ocáskem jako malé štěně. Ten její kukuč přímo vybízel k pohlazení a malé děcko prostě nemohlo odolat. Nataženou ruku ale čekal menší šok. Jen co se dotkla dráčecí hlavičky projel jí velice nepříjemný výboj, přeskakující po celém těle, až se vloudil i do hlavy. Zaryho to doslova posadilo na zadek a v tu ránu se mu po tvářích rozkouleli slzy. Pláč samozřejmě doprovázel i ten správný řev. Ne že by to tolik bolelo, ale úlek je potvora. Okamžitě se mu ale dostalo něžného konejšení od jeho nového průvodce životem. Štíhloučká dráčínka vklouzla chlapci do náručí, jemně se o něj otřela hlavou a natáhla se, aby mu mohla slízat slzy z tvářiček. Takhle si to asi zrovna nepředstavovala, ale odradit se nenechala. A i Zarachy po chvilce přestal ječet a už jen popotahoval.
  Diennsia
  Diennsia
  Veliteľ rádu

  Počet príspevkov : 218
  Join date : 11.10.2014
  Age : 18
  Bydlisko : Slovensko :D

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Diennsia za 06.02.15 21:00

  Dienn, prisahám ti! Skutočne sa určite jedno vyliahlo, povedala Sayanë svojej jazdkyni.
  Prepáč, ja som nič necítila, odvetila ospalo jazdkyňa a dračica mohla počuť v svojej hlave hlasné zívnutie.
  To bude tou únavou. Neboj, zajtra budeš v poriadku. A na plese budeš žiariť, upokojovala ju dračica zatiaľ čo pristávala na námestí. Ešte že bolo také veľké aby sa naň zmestilo aj päť väčších drakov ako je ona samotná.
  Po chvíľke si všimla chlápätko na zemi a urgala. V chlapcovom náručí si pokojne hovela malá dračica. To je krásne, vzdychla. Takého mladého jazdca ešte nevidela. Urgal ako hora, malé chlapčiatko a ešte menšia dračica. Skvelá trojka.
  Ahoj, moje meno je Sayanë, prihovorila sa nežne poloelfovi. Snáď som ťa priveľmi neprekvapila. Máš veľké šťastie. To dráča si mohlo vybrať kohokoľvek iného. Sayanë hovorila trochu až s prehnanou materskou nehou.
  Máš rodičov? spýtala sa chlapca. Pokiaľ nie, mohol by bývať u nich. Teda v krištáľovom kaštieli. Pokiaľ áno, tak... tak... Nevedela, čo potom, ale rozhodne by ju niečo dobré napadlo. Radšej sklopila hlavu a znížila sa tak ako len mohla. Dobre, že neležala.


  _________________
  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 2803rr
  #F49933 - Sayanë
  #FFCC33 - Diennsia
  #FFCC66 - Spolu
  Zarachy
  Zarachy
  Slobodný Jazdec

  Počet príspevkov : 27
  Join date : 03.12.2014
  Bydlisko : Alagaesie

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Zarachy za 06.02.15 21:23

  Zrovna teď jako na potvoru měla Zaryho jeho fascinace draky opustit. Dotknout se jich bolelo, a když se snášeli z nebes, člověk aby se bál, že na něj padá obloha. Sayane se teda dočkala víc než vyděšeného pohledu a ať zvolila tón jakej chtěla, tvářit se tak nepřestal. Aspoň už nebyl vyděšený k smrti tím, že draci mluví. To už si ozkoušel s Astras. Její slova však, jak už to je u něj na denním pořádku, zůstala nepochopena. Jaké štěstí? Koho vybrat? Nahlas se ale nezeptal, byl na to moc šokovaný a měl pořád co dělat s vtahováním nudlí zpět do nosu. Až po posledním dotazu se jakž takž vzpamatoval a mezi vzlyky ze sebe vysoukla aspoň něco. „Mám maminku.“ Po nějaké drahné době zatoužil po společnosti té ženy.  Schoulit se jí do sukně a prostě být daleko odtud. Možné to ale nebylo a tak aspoň mimoděk sevřel v náručí tvora, který tam dál zůstával. Jako by teď byl ten jediný pevný bod okolo. Šedivá se nebránila, naopak vypadala vážně spokojeně a pokukovala po starší dračici s klidem, který její jezdec momentálně postrádal.
  Diennsia
  Diennsia
  Veliteľ rádu

  Počet príspevkov : 218
  Join date : 11.10.2014
  Age : 18
  Bydlisko : Slovensko :D

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Diennsia za 06.02.15 21:34

  Mňa sa nemusíš báť, podotkla pokojne dračica a všimla si, že jej nežným tón veľmi nezabral. Táto malá dračica odo dnes bude žiť s tebou. Stal si sa dračím jazdcom. Možno si už nejakého stretol, vysvetlila mu dračica a pozrela sa na striebornú hrdú dračiu slečnu. 
  Sayanë, daj tomu chlapcovi pokoj, povedala rozrušene Diennsia dračici súkromne zo svojej izby v kaštieli. A kde bývaš? spýtala sa opatrne Saya. Nechcela riskovať, že sa chlapča rozplače. Poslušne sa posadila a v úškrne vyplazila jazyk v snahe rozosmiať aspoň to malé dráča v chlapcovom náručí. 

  //Rychlo post Wink


  _________________
  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 2803rr
  #F49933 - Sayanë
  #FFCC33 - Diennsia
  #FFCC66 - Spolu
  Gormnar
  Gormnar
  Nováčik

  Počet príspevkov : 7
  Join date : 21.01.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Gormnar za 08.02.15 23:04

  Gormnarova první myšlenka když uviděl tu poměrně velkou oranžovou a ještěrku byla, co ta tu ještě dělá, jako by jedno dráče a brečící kluk nestačil. Kull vycítil potřebu se honem rychle vytratit, ne že by se cítil z dračice nesvůj to ne, s draky problém neměl, ale zkrátka je neměl rád. Ne takovým způsobem jakým by si oni přáli, tak by to šlo nazvat. A navíc to zavánělo nějakými emocemi... Musel jít někam prodat ty kůže, aby si mohl koupit něco málo co tady potřeboval a pak se vrátit pěkně zpátky do svého tábora kde si v hloubi lesa nad Atmosem. Aspoň že ho k tomu koželuhovi chlapec dovedl.
  "Vy se tady dojímejte, já pokračuji v cestě. Kéž nad vámi bohové drží ochranou ruku." Sólo se ještě podíval na čerstvého jezdce a zlehka na něj mávnul. Pak už zmizel v ulicích a prozradit ho mohly akorát davy ustupující mu z cesty, kterých ale notně ubylo. Třeba se mu podaří narazit na nějakého prodejce na ulici, protože ho prodávající čas od času odmítají obsloužit. Potřeboval lana na pasti, protože neměl náladu číhat někde na jeleny a veverky mu nestačí. O zelenině ani nemluvě.

  >>> Přes město do lesa
  Floralis
  Floralis
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 15
  Join date : 13.10.2014
  Age : 15

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Floralis za 09.02.15 18:29

  Fló si zaujato prechádzala očami zbrane. Snáď ani lepšie, okrem jej, nevidela. I tak však bola rada, že si slečna Diennsia vybrala na tú bohatú objednávku mečov pre jazdcov vybrala práve ju. Mohla si vybrať hoc ktorého naokolo, ale ona si vybrala ju. Dokonca jej dala peniaze na materiál. Samozrejme, žiarooceľ sa nedá len tak kúpiť, ale tej bolo zatiaľ u elfov dosť a na niekoľko mečov si priviezla so sebou. Keď došla k stánku s drahými kameňmi, zaujal ju okrúhli oranžový. Rozmerov taký, aký by potrebovala pre jazdkyňu oranžovej dračice Yanes. Trochu zahanbene sa spýtala kupca: "Mohla by som vziať tento?" Kupec prikývol a podal kameň Floralis. Tá najprv vybrala peniaze a zaplatila. Potom si ho vzala a bezpečne uložila do koženej taštičky.

  //Výroba mečov pre jazdcov dohodnutá s Diennsiou


  _________________
  Myšlienková komunikácia
  Monroë - #ffff33
  Floralis - #cccc00

  Spolu - #99cc33
  Ewinys
  Ewinys
  Nováčik

  Počet príspevkov : 13
  Join date : 10.01.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Ewinys za 10.02.15 9:29

  V jedné z těch tmavších a veřejností méně oblíbených uliček nedaleko náměstí se z kutlochu ze starých hadrů začala na svět hrabat podivná bytost. Ozvalo se hlasité zívnutí a objevila se ručka, štíhlá s dlouhými prsty, ale plná mozolů a škrábanců a s nehty dočista okousanými. A pak se bytost posadila - jen aby se ukázalo, že je to stará dobrá Černá kočka z Atmosu.
  Nu, dobrá zase tolik ne..., ale víme, jak je to myšleno.
  Že by se dnes chtělo Ewinys z jejího provizorního doupěte, to se říct nedalo. Na druhou stranu, právě to doupě bylo příčinou její dnešní mrzutosti. Vždyť si našla tak bohatého a laskavého ochránce, tak proč musí spát někde na zemi mezi starými hadry? Pro nenápadnost, jistě. Aby splnila svůj úkol, musela kočka zůstat stále kočkou a ničím víc, napůl prašivou a toulavou, od které každý raději odvrátí zrak, než aby se o ni blíže zajímal. A zatímco budou všichni zaměstnáni odvracením zraku, Ewinys zůstane a bude naslouchat.
  Zpráva o novém Jezdci, jakémsi holobradém klučíkovi s šedivou ještěrkou nově na krku, říkáme díky, se k ní donesla ještě v tu hodinu, kdy se ten mlíčňák dotkl dráčecího čenichu. Působil jako zajímavý zdroj informací, proto Ewinys myšlenku na něj jen tak nezahodila. Rozhodně by mohl být užitečnější než Diennsia.
  Při vzpomínce na přezíravé pohrdání Jezdkyně, se kterým se neobtěžovala jí věnovat ani pořádný pohled, se Kočka zašklebila.
  Občas měla nutkání se svému šlechtickému patronovi na tuhle zakázku zvysoka vykašlat, ale jistá motivace tu byla.
  A tak se půlelfka posbírala ze stále ještě studené a víc než trochu navlhlé země, prsty si prohrábla dlouhé černé vlasy, což bylo podle ní víc než dostačující učesání, a vydala se na náměstí na lov. A jestli uloví informace nebo zákazníka? Nu, to se teprve ukáže.
  Gormnar
  Gormnar
  Nováčik

  Počet príspevkov : 7
  Join date : 21.01.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Gormnar za 10.02.15 13:20

  >>> Les
  Obrovitý kull procházel městem, absolutně nevědíc o existenci jakýchkoliv trhů, které by se v tuto chvíli měli konat v Atmosu. Až tak vzdělaný tenhle Gormnar byl. Okouzlující, no ne? Takže se ve své obvyklé parádě procházel s ruksakem o velikosti minimálně dvou koňských hlav vedle sebe, který cinkal zřejmě pár mincemi pohozenými na jeho dně, ale možná i jinou kovovou veteší, kdo ví. Dnes nebyl ozbrojen ničím jiným, než svými vlastními pěstmi, které i tak byly pro devadesát devět procent zdejších návštěvníků, snad kromě draků velice zkázonosné.
  Díky své výšce ale dobře nad davy a měl poměrně přehled o všem, co se kde prodává, když už přišel na to, že se tu zřejmě koná nějaká hromadná veřejná akce. Stejně jako včera mu ale jeho vzhled a samotná jeho rasa dovolovala snadně všude procházet, když mu lidé uhýbali ve strachu, aby je nepřišlápl nebo něčím neudeřil. Zajímalo ho, jestli se tu objeví ten stříbrnej chlapeček, co mu říkají Zary i s tou svojí stříbrnou ještěrkou, co je velká asi jako Gormnarova dlaň. Ale srovnávat cokoliv, co se právě vylíhlo, s kullem je trochu neobjektivní.
  Zastavil se u nějakého stánku s barevným štěrkem a uviděl u ní někoho dalšího se stříbrnou hlavou. Není to nějaká nemoc a nedá se to chytit, třeba? "Zdravím." Zabručel svým hlubokým hlasem na tu divno-stříbro ženskou (Floralis).
  Floralis
  Floralis
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 15
  Join date : 13.10.2014
  Age : 15

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Floralis za 10.02.15 13:49

  Floralis prekvapene cúvla, keď sa za ňou ozval hlboký mužský bass. "Zdravíčko," odzdravila sa urgalovi, pravdepodobne viac kullovi a usmiala sa. Strieborné vlasy jej spadli do očí, keď sa otočila. "Čo vás sem privádza? Asi ste si neprišiel obzrieť tieto kamenné skvosty, že?" vypytovala sa elfka. Zvedavosť síce nepatrila k jej povahovým črtám, ale rozhodne sa to musela urgala spýtať. Veď určite sa neprišiel kochať niečim tak krehko vyzerajúcim. Síce, elfka tiež krehké veci nemusela. 
  "Moje meno je Floralis," predstavila sa po chvíľke a prezrela si znova kamene. Akéže to ešte mali byť? Pozrela sa na hviezdny zafír. Príliš svetlé, pomyslela si, keď si spomenula na dračicu, ktorá má farbu noci. "Nemáte niečo tmavšie?"spýtala sa obchodníka a ten hneď vytiahol zbierku tmavo modrých minerálov. Brúsený okrúhly a s bielymi iskričkami vzala hneď a onedlho aj kryštáľ a kremeň. Nie hoc aký kremeň. Bol asi zo všetkých najdrahší, ale i tak ho elfka vzala. Meče už ukuté mala, ale kamene do nich ešte nie.


  _________________
  Myšlienková komunikácia
  Monroë - #ffff33
  Floralis - #cccc00

  Spolu - #99cc33
  Zarachy
  Zarachy
  Slobodný Jazdec

  Počet príspevkov : 27
  Join date : 03.12.2014
  Bydlisko : Alagaesie

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Zarachy za 10.02.15 13:59

  Předchozí den


  Kdo by mohl věřit obří ještěrce slova na uklidnění? Malé děcko.
  Měla štěstí, že Zary je malé děcko a i díky konejšení maličké stříbrné jeho vyděšené fňukání po chvíli umlklo. Navíc se mu ty její psí kousky líbili stejně tak jako prozatím bezejmenné. A přes proud dešťových kapek a slz ho donutili k úsměvu. Žádné kloudné odpovědi se stejně nedočkala. Jediná odpověď, co na otázku znal, bylo jediné slovo. „Doma.“ Vážně. Věděl, kde bydlí a jak se tam z různých koutů města dostane, ale názvy uliček v hlavě sebou nenosil. Ale jako by si až teď uvědomil dopad jejích předchozích slov, poplašeně sebou škubl a mazlivou dráčínku nejen z náručí pustil, dokonce ji i od sebe odmítavě odstrčil. „To nejde!“ Krom toho, že si domu nemohl přinést ani vyhublé kotě bez výprasku a jeho babička draky z neznámých důvodů nesnáší, je tu i jeden a ten (podle něj) nejdůležitější důvod. „Jezdci jsou velicí a silní, jako Anthaas. Já ne.“ Vrtěl hlavou a divoce před sebou mával rukama, aby dotírající dráče odehnal. „Jdi pryč! Stejně se mi nelíbíš!“ Vskutku to byla přesně ta nudná šedá barva. Ještě že slovům dráče rozumět nemohlo, ale nespokojenost v chlapcově hlasu se mu taky příliš nelíbila. Modrá očka tak zmateně zahnízdila na Sayane.

  Pardon, nefungovalo připojení k netu...
  Diennsia
  Diennsia
  Veliteľ rádu

  Počet príspevkov : 218
  Join date : 11.10.2014
  Age : 18
  Bydlisko : Slovensko :D

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Diennsia za 10.02.15 14:07

  Predchádzajúci deň
  Ale to nejde. Ona si ťa vybrala a pokiaľ ide o veľkosť: Vyrastieš a bude z teba silný poloelfý jazdec, ktorý bude konať dobro, zavrtila sa. Snáď nepovedala niečo, čo nemala.
  Pokiaľ tvojim rodičom bude vadiť, že máte doma draka, môžete prísť do krištáľového kaštieľa. Tam určite odvrávať nebudú. Bola to skutočne najlepšia možnosť akou mohla dračica pomôcť.
  To nemyslíš vážne, povedala Diennsia.
  Myslím. Je malý, potrebuje zdvihnúť sebavedomie a tiež potrebuje niekoho, kto je ako on. Teba! odvetila dračica.
  Fajn, ale nebude to moja vina, ak sa jeho rodičia budú sťažovať.
  Počuj, priveď zajtra na trh svoju maminku a my si to už vysvetlíme, dobre? spýtala sa chlapca. A to malé vezmi so sebou, lebo sa budem hnevať, povedala káravo a vzniesla sa do vzduchu.

  // Very Happy


  _________________
  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 2803rr
  #F49933 - Sayanë
  #FFCC33 - Diennsia
  #FFCC66 - Spolu
  Gormnar
  Gormnar
  Nováčik

  Počet príspevkov : 7
  Join date : 21.01.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Gormnar za 10.02.15 14:28

  Kdyby to nebylo autoritu podrývající, asi by jeho obočí samým překvapením dosáhlo hvězdných výšin. Je asi tak o metr vyšší než ta stříbrovlasá dvojnožka asi tak o dvě tuny těžší, nemluvě o jakékoliv fyzické síle. Mohla by být třeba profesionální elfská válečnice, ale stejně by její síla nedosahovala té kullovy.
  Ale teď se tím nenechal rozhodit. Zatím, ale možná by se další přestupek už urgalovy ješitnosti dotknout mohl nějak zásadněji, a to by byl životní přešlap.
  "Ne, asi nepřišel, protože mi nic takovýho žaudek nenaplní a dokonce ani k vedení kmene mě to nevrátí." Nešlo popřít, že by některé z těch kamenů nebyly svým způsobem hezké, ale... ale prostě se s nimi rozhodně nenakrmí, a to bylo jeden z jeho hlavních zájmů tady na Atmosu, a vlastně i doma, ale tam teď momentálně nebyl, že jo, takže proč něco takového vlastně řešit.
  "Moje méno je Gormnar Bratrovrah, syn Narvhana." Představil se i s celým svým přídomkem, jakkoliv nelichotivým.
  Yleine
  Yleine
  Nováčik

  Počet príspevkov : 6
  Join date : 01.01.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Yleine za 10.02.15 14:31

  Poznala síce len výmenné obchody, ale posledné dni si zaobstarala nejaké peniaze ako rozprávačka, teda si chcela niečo kúpiť, skúsiť, aké to je, mať niečo, čo si nevyspievala. Preto blúdila námestím, obzvlásť ju nikto nezaujal, mihlo sa okolo nej veľa príslušníkov jednotlivých rás, ale aby sa niekym zaujímala, to nemala v pláne.
  So svojim typickým účesom i odevom zamierila rovno k niektorým stánkom a začala sa zaujímať o látky s bavlny. Prechádzala prstami po hodvábne hladkej látka, než sa rozhodla, že si vezme červenú s vyšívaním kvetov. Veď potom si ju dá upraviť a šaty z nej budú iste nádherné.
  Zarachy
  Zarachy
  Slobodný Jazdec

  Počet príspevkov : 27
  Join date : 03.12.2014
  Bydlisko : Alagaesie

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Zarachy za 10.02.15 14:35

  Naštěstí pro Zaryho, nebo Sayane to je jedno, moc nevnímal, co povídá, pořád zaujatý odháněním svého nového zvířátka. Poslední slůvka na rozloučenou ale už postřehnout musel, i kdyby nechtěl. „Nebo se budu zlobit.“ To znělo z hrdla takové potvory dost děsivě, ať už se tvářila mile, jak chtěla a moc nechybělo a klučina by se rozbrečel znova. Po jejím odletu se situace ale moc nezměnila. Zary před dráčetem prakticky celou dobu zběsile prchal, to ho stejně zběsile pronásledovalo a do jeho domu proklouzlo jen tak tak, než stihl přibouchnout dveře. Kdyby ho tam hnedka nepřišla babča peskovat, ať nemlátí dveřma, dost možná by dráče ještě dodatečně vyhodil na zápraží, takhle byl rád, když ho stihl schovat do skříně a pak se s ním potichu odplížit do pokoje. Naštěstí byl prcek dost utahaný z toho boje se skořápkou a poskakování na dešti, takže brzo usnul a nemusel se řešit další rambajz…

  Problém přišel s ránem, když dráče i chlapce probudil hlad. Problém byl, že nebylo nic, co by mohl dráčínce dát, než pár jablek, která bleskurychle ukradl v kuchyni. Naštěstí moc neprotestovala a zdálo se, že jí bašta dokonce chutná, hladu to na intenzitě ale moc nevzalo a teď přišel ten druhý problém. Dotáhnout mámu ven. Klouček musel vynaložit téměř nadlidské úsilí a použít velkou spoustu štěněčích pohledů než se konečně dost neochotně uvolila a pak ji poslat předem aby, mohl vypustit ven i tu hroudu stříbrných šupin. Určitě bude lepší, když se o ní dozví od někoho jiného, než od něj.
  Na náměstí se tak nějak postupně došramotili s dráčetem, které asi překvapivě dobře chápalo situaci, v závěsu.

  Sponsored content

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 2 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Sponsored content


   Práve je 05.08.20 18:39