Dračia skala

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TORPG - Text Online Role Play Game


  Staré posty z námestia a ulíc

  Ewinys
  Ewinys
  Nováčik

  Počet príspevkov : 13
  Join date : 10.01.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Ewinys za 10.02.15 18:37

  Trhy, ó ano, trhy. Svět nekonečných možností a příležitostí. Lidská i elfská těla bezmocně namačkaná na sebe v tom hemživém propletenci, který skýtal přímo skvostné útočiště pro všechny, kdo bohatým brali a chudým přilepšovali. Samozřejmě s ohledem na to, že oni sami byli ti vůbec nejchudší.
  Když Ewinys dorazila k okraji náměstí a spatřila stánky obklopené bujarým a kypícím životem, oči se jí rozzářily. Dnes žádné nabízení vlastního těla nebude, ó ne! A informace? Tak na ty se mohla milému zlatému Edegardovi taky zvysoka vykašlat. Zrovna dneska se o sebe dokáže dost dobře postarat sama a ještě si zaopatřit živobytí na nějakou dobu dopředu, když jen půjde všechno dobře. A ono půjde - dneska, jak si Kočka všimla, drželi hlídku na náměstí starý Zaren a ještě starší Kavath, který byl snad starší než sami bohové. Byli to muži a jako všichni muži měli své drobné slabůstky; však je Ewinys dobře znala a dělala, co bylo v jejích skromných půlelfských silách, aby jim splnila, co jim na očích viděla. A oni pak ty oči nechávali příhodně zavřené - nebo se prostě dívali jinam.
  Někdo si prostě umí život zařídit podle svého, říkám pravdu.
  A tak Černá kočka vklouzla do davu jako pstruh do bystřiny a zdatně se propletla mezi těly. Většina lidí byla příliš zaujatá vystaveným zbožím a tak trvalo sotva pár minut a několik rychlých pohybů nožem a Ewinys byla rázem bohatší o tři měšce. Nijak zvlášť nadité, ale opravdoví boháči si svoje jmění zatraceně dobře hlídali. A ti chudší? Ti za chvíli zjistí, že zchudli ještě o něco více.
  Obličej půlelfky rozzářil rošťácký úsměv, který zchladl ve chvíli, kdy spatřila tu malou cupitající potvůrku. Jednu takovou šupinatou bestii v téhle mikrovelikosti už měla tu čest spatřit, ale tahle byla taková stříbřitá a v závěsu za ní takový capart, snad ještě menší, než jakého si představovala. Nic, co by pořádně stálo za pozornost, ale Ewinys se po bleskovém zapřemýšlení rozhodla, že ho stejně bude zpovzdálí pozorovat. Co kdyby třeba vykoukala něco zajímavého? A její patron k ní byl, pravda, víc než štědrý.
  A tak Kočka znovu splynula s davem, tak, jak neuměl splynout snad nikdo jiný, a skrytá mezi desítkami dalších obličejů sledovala Zarachyho a jeho malou dračici. Stejným směrem se udiveně koukala i spousta jiných lidí, takže šance, že by si jí někdo všiml, byly nulové.
  Zarachy
  Zarachy
  Slobodný Jazdec

  Počet príspevkov : 27
  Join date : 03.12.2014
  Bydlisko : Alagaesie

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Zarachy za 11.02.15 15:10

  Nakonec se ukázalo, že chlapcův nápad navštívit společně náměstí, nebyl tak špatný, jak se Bjoře původně zdálo. Však úplně zapomněla na trhy! No to by tak hrálo. Jen co se ocitla uprostřed davu, byla už ve svém živlu. Peněz moc neměla, ale hospodařit s nimi uměla dost dobře a uhlídat si je v mačkanici taky. O synka, který se jí držel za sukni a neustále natahoval krk, aby mohl pročísnout pohledem oblohu, se zvlášť nestarala, však on si uměl poradit dost dobře i bez ní a tak se jen těšila jeho vzácnou společností a nezvyklou absencí jakéhokoliv jeho škemrání.
  Skutečně neškemral. Ani sladké koláče nechtěl, jednoduše proto, že vyhlížel dračici, která mu předchozího dne sama poručila ať sem svou mámu a nechtěnou dračici dotáhne. Dokonce mu vyhrožovala, že se na něj bude zlobit a teď jako by se po ní zem slehla. Společně s pocitem hladu, který na něj dotíral z jeho dračí půlky, ho to skutečně roztrpčovalo a začínal se na svět opravdu pěkně mračit.
  Rytířek (jak začal ještěrce říkat), který dosud cupital v pozadí a zkoumal každé zákoutí, uvědomující si jeho rozpoložení přicupital ke svému milému blíž a povzbudivě se otřel o jeho nohu. Zary to nechal být, máma teď koukala jinam a něčí náklonost mu zas tolik nevadila, ať už byl šeredný, jak chtěl. Co se mu však nelíbilo, byly pohledy všech přítomných. Vždyť je sakra prozraděj! Už před chvílí se máma zmateně rozhlížela, co že budí takový rozruch…
  Diennsia
  Diennsia
  Veliteľ rádu

  Počet príspevkov : 218
  Join date : 11.10.2014
  Age : 18
  Bydlisko : Slovensko :D

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Diennsia za 11.02.15 18:51

  Dračica nemohla pristáť, ale čoskoro sa spravilo miesto pre ňu. Zlietla a pristala najelegantnejšie a najbezpečnejšie ako mohla. Tú striebornú kečku si však nemohla nevšimnúť.
  Ahoj! Tak, dohodu si neporušil, že? ozvalo sa v Zarachyho hlave. Určite si museli všetci všimnúť pristávajúcu dračicu. Á! Vy musíte byť jeho matka, podotkla dračica k jeho matke, ale obzerala si strieborné dráča, ku ktorému vyslala pocity plné nehy a pozdravu.

  //Nemieni za Sayu písať momentálne dlhšie, riešim heckerský problém na sestrinom FB -_-


  _________________
  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 2803rr
  #F49933 - Sayanë
  #FFCC33 - Diennsia
  #FFCC66 - Spolu
  Zarachy
  Zarachy
  Slobodný Jazdec

  Počet príspevkov : 27
  Join date : 03.12.2014
  Bydlisko : Alagaesie

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Zarachy za 12.02.15 14:42

  Zjevení se přistávající dračice přineslo chlapci jistou úlevu. Po jejích slovech se zmohl ale jen na jedno ublížené „Ne“. Stříbrná se teď nijak nedržela zpět a vyběhla Sayane vstříc, aby jí vyskočila na jednu z tlap a spokojeně začala vrtět ocáskem jak nějaký psík, modré oči přímo zářící štěstím.  
  Na Bjoru mělo představení trochu jiné účinky. Jen co se Sayane přiblížila, žena dost znatelně zbledla a jen mlčky přikývla, jako by se jí slova zadrhla v krku. Pokec s drakem pro ni nebyl asi zrovna běžná věc a vůbec nevěděla, proč by ten tvor měl mít o ni a jejího syna jakýkoli zájem. Dráče už viděla, ale dohromady si skládačku ještě nedala.
  Diennsia
  Diennsia
  Veliteľ rádu

  Počet príspevkov : 218
  Join date : 11.10.2014
  Age : 18
  Bydlisko : Slovensko :D

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Diennsia za 12.02.15 19:01

  Dračica s úsmevom zdvihla mierne labu, keď sa Strieborná na ňu vyšplhala. To som rada, poznamenala Sayanë a usmiala sa na poloelfovu matku. Ona rozhodne nebola elfka, takže jeho otec musel byť elf.
  Váš syn je dračí jazdec a my potrebujeme, aby ste mu dovolila chodiť na jazdecké tréningy. A tiež, keď nemáte pre draka miesto, môžete sa presťahovať do kryštálového chrámu, vyvalila na ňu zrazu dračica a ani by sa nečudovala, keby na ňu stále ostala takto hľadieť. Nehovorte mi, že ste nevidela draka, vzácna paní, povedala udivene Sayanë. Zatiaľ čo si Dienn užívala v hostinci, dračica vykonávala svoje povinnosti. A tiež, tá slečna, ktorú si vybrala na cestu životom, by sa tiež mohla spamätať. Zajtra bude ples. Zajtra bude ples a vy ste obaja pozvaní. Bola by som veľmi rada, keby ste prišli, povedala nahlas a usmiala sa. Bol to hrdý úsmev. Keby toľko nerozmýšľala, určite by to nepripomenula.


  _________________
  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 2803rr
  #F49933 - Sayanë
  #FFCC33 - Diennsia
  #FFCC66 - Spolu
  Osud
  Osud
  Posol
  Posol

  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014
  Bydlisko : Alagaëzia

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Osud za 12.02.15 20:24

  Žlté dráča putovalo až dokým nedošlo do centra rozruchu. Boli to trhy, ale dráča to nevedelo. No práve tu cítilo toho, koho si vybralo.
  Floralis
  Floralis
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 15
  Join date : 13.10.2014
  Age : 15

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Floralis za 12.02.15 20:37

  Elfka len prikyvovala. "Samozrejme. O myšlienke, že by ste tu prišli kvôli tomu, som skutočne pochybovala," odvetila Fló a s úsmevom sa pozrela urgalovi do očí. Ešte nikdy nestála tak blízko urgala. "Vy ste viedol kmeň?" spýtala sa prekvapene. Tak čo tu potom robí? Mohla urgalovi pokojne prečítať myšlienky, ale zas taká nezdvorilá nie je. 
  "Teší ma, Gormnar." Kamene vo vačku si držala pevne aby jej ich nikto neukradol. Čudovala sa, prečo sem ten obor prišiel. Prečo práve do Atmosu? Mohol ísť hocikde inde.
  Po chvíli na námestí pristála dračica. A nie hocaká. Sayanë znelo jej meno. A meno jej jazdkyne Diennsia. To ona poverila elfku, aby ukula tie meče. Zdalo sa, že niečo dôležité rieši a tak ju nechcela rušiť.
  No a zaraz sa na námestí objavil ešte jeden drak. Teda, ak sa dal už nazvať drakom. Bolo to novo vyliahnuté dráča a akýmsi zaujímavým putom k sebe Floralis ťahal. Elfka trocha zhypnotizovane spravila pár krokov dopredu a keď si dráča všimlo striebristé vlasy, rozbehlo sa k nej. Radostne sa jej obtrelo o ruku a zazubilo sa. 
  Floralis, otupená triaškou spojenou s neznesiteľnou zimou, pohladila dráča po hlave a až vtedy si všimla striebristej značky na záprstných kostiach. Začala sa ovíjať okolo stredu a jednotlivé ramená skončili až na dlani. Fló inštinktívne mykla rukou aby to striasla. >Všemocní Jazdci!< zhíkla, keď si uvedomila čo sa stalo. Ľudia sa už stihli zhŕknuť okolo nej a prezerať si dráča aj jeho jazdkyňu.
  Aläes
  Aläes
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 130
  Join date : 15.10.2014
  Age : 18
  Bydlisko : Slovensko-Ždiar

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Aläes za 13.02.15 14:01

  <<<Podzemie (Verdë a Liäne, ktorého už nebavilo čakať)
  Ako blesk si žltá dračica razila cestu na nádvorie. Cítila, že jej mláďa sa už rozhodlo.Oblohu preťal ako zvuk hromu uširvúci rev, ktorý vychádzal z dračicinej papule. Liäne sa k nej pridal, i keď na to nemal dôvod. Jeho dráča ešte jasno nemalo.
  Obaja ladne pristáli, a Verdë to už vzala po svojich, Liäne ale ostal stáť. Prítomnosť broskyňovej dračice mu nevyhovovala. Určite to bude Sayanë, o ktorej mu hovorila Ananelis.
  Žltá dračica ale nebola spokojná s výberom. Z elfky cítila svetlých jazdcov, toto má byť potomok Temnéých drakov?
  Nehľadiac na to, že je okolo elfky veľa ľudí, zarevala, aby všetci zase odišli a prísnym pohľadom pozrela na elfku.Ty ideš so mnou, Liäne vezme tvoje dráča, oslovila súkromnre len elfku a Liäna, aby vedel, čo robiť. Ten teda vzal dráča a Verdë vzala do pazúrov elfku. Hnev okolo nej vytvoril ochranu, takže dračiu mágiu by nepremohla ani mágia elfky. Nehľadeli ani na dračicu, oni boli dvaja, ona jedna. A proti akejkoľvek mágii boli vďaka Sebastianovi aj tak chránení všetci Temní draci. Takže aj ak by sa elfka chránila, alebo by jej chcel ktokoľvek pomôcť, aj tak sa s cieľom Podzemia rýchlo vytratili z obzoru aj s novým úlovkom. Veď Arthur sa už o nich postará!
  >>>Podzemie (Verdë, Liäne, Floralis a to malé)
  //Ktokoľvek by chcel ísť do Podzemia, nezabudnite, že bariéru sa nedá ani preletieť, je nekonečne veľká, takže zachraňovať nikoho ísť sa ani nesnažte Wink A prosím, otvorte Floralis Podzemie Wink


  _________________
  Aläes #006600
  Ananelis #009933
  Floralis
  Floralis
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 15
  Join date : 13.10.2014
  Age : 15

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Floralis za 13.02.15 20:02

  Fló sa zmätene pozrela na žltú dračicu.
  "Nechaj ma," povedala elfka nevrlo. "Pusti toho draka," zavrčala na muža Floralis a vrhla na neho nenávistný pohľad.
  Keď sa dračica zdvihla od zeme, zrýchlil sa jej tep. >Pokiaľ mňa a môjho draka nepustíš, budeš to ľutovať. Alebo tvoj jazdec,< povedala v svojom rodnom jazyku a mykla sebou. >Ste zbabelí. Kradnete jazdcov a nútite ich pridať sa k vám. Ste zbabelci. Tak ste donútili aj jazdca lososovej Astras, však? Už sa o vás dlho hovorí ako o zbabelcoch. Vie o vás každý. Mňa nedonútite,< kričala elfka a zlostne so sebou začala metať


  _________________
  Myšlienková komunikácia
  Monroë - #ffff33
  Floralis - #cccc00

  Spolu - #99cc33
  Aläes
  Aläes
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 130
  Join date : 15.10.2014
  Age : 18
  Bydlisko : Slovensko-Ždiar

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Aläes za 13.02.15 20:04

  //Nie muž, drak, ale nevadí, teraz to už nechaj tak, budeme pokračovať v Podzemí, už ho Floralis vidí?


  _________________
  Aläes #006600
  Ananelis #009933
  Zarachy
  Zarachy
  Slobodný Jazdec

  Počet príspevkov : 27
  Join date : 03.12.2014
  Bydlisko : Alagaesie

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Zarachy za 13.02.15 23:18

  Bjora se zmohla jen na němé kývání a vrcení hlavou u příslušných úseků toho dračího proslovu. Zřejmě stále nevstřebala šok z toho, že její malý hloupý synek je, čím je a na stříbrnou civěla snad ještě divněji než předtím na Sayane. Ať už by se ale nakonec uráčila říct cokoliv, bylo by to více než zbytečné. Nečekaný sled událostí totiž celou situaci přímo postavil na hlavu.
  Nejprve to hezké dráčátko. Zary měl prostě žlutou rád a v porovnání s tímhle krasavce mu ta jeho vyblitá potvora přišla prostě ještě ošklivější. Na nově zvolenou jezdkyni tedy koukal víc než závistivě. Na takové blbiny ovšem nebyl, čas, protože se objevili další dva draci a jako by se nechumelilo, odtáhly novopečenou dvojku pryč. Děcko na to zděšeně kulilo oči a vrhalo jeden naléhavý pohled za druhým k Sayane nad sebou. A ta? Ta nedělala nic. A brzo bylo po všem.
  Dračici se tak dostalo dost znechuceného pohledu. Co mohl dělat on? Nic. Ale ona? Rozhořčeně zatahal za máminu sukni. „Mami, já nikam nechci! Nepůjdu!“ Křikl vztekle a než se kdo nadál s průpovídkami o dracích zbabělcích zmizel v davu a ulicích s neméně rozrušenou naježenou stříbřenkou v patách.
  Kluk byl příliš malý aby pochopil, čemu se tak vystavuje a dráčínka do něj příliš zakoukaná, aby udělala cokoliv jiného, než ho následovala.

  >>> Do neznáma
  avatar
  Sëtnefer
  Divoký drak

  Počet príspevkov : 6
  Join date : 13.02.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Sëtnefer za 14.02.15 15:04

  Nad městem se mihl stín. To proletěla velká Labradoritová. Na chvilku se náměstí ponořilo do ještě většího stínu, než bylo doposud. Lidé se již pomalu vytráceli, jak se stmívalo. Ale to Sëtnefer ani trochu nevadilo, právě naopak. Nerušeně plachtila nad městem a pozorovala ty zakrslíky-bez-šupin-a-rohů, kteří nadšeně nakupovali ve stáncích a popíjeli pivo a medovinu. Nejed z nich vzhlédl, aby se podíval, kdo to zakrývá slunce, které už tak bylo dost nízko. Nikoho však dračice příliš nerozrušovala. Přeci jen tu byli na draky zvyklí, tak proč se pozastavovat nad osamělou dračicí, která nemá nic jiného na práci než pozorovat dvounožce. Brzy ji začali nudit. Všimla si kapsáře, který obratně řezal lidem měšce a přivlastňoval si je. A když pak zmizel v jedné z postranních uliček, Sët si ho podala. Přesně jak měla ráda - vycenila na něj výhružně zuby a hrdelně zavrčela, aby v něm vzbudila pocit viny. Nešlo ani tak o uplatňování spravedlnosti jako spíš o užitečnou zábavu. Nezůstala však na zemi dlouho, hned nato opět vzlétla k obloze a začala kroužit nad náměstím. Do mysli se jí vkrádaly opravdu podivné představy a myšlenky. A navíc pocítila silný záchvěv mateřskosti. Možná že vysoký věk zapříčinil neschopnost její matky mít vejce. Pak si vzpomněla na rozhovor dvou lidí o jezdcích, jejich dracích a chrámu, v němž jsou prý uložena vejce určená pro jezdce. Mohla by ho jednou navštívit a popřát dráčatům hodně štěstí. A třeba i bude mít tu čest a jednou bude svědkem líhnutí.
  avatar
  Anonymný
  Anonymný

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Anonymný za 14.02.15 18:20

  Yanes sa ladne vznášala nad mestom a sledovala prostredie pod sebou. Sharin s ňou dnes nebola, tá sa akurát nachádzala...no, niekde. Sama dračica vlastne nemala veľkého tušenia, kde presne sa jej jazdkyňa nachádza, akurát vedela len to, že niekde mesta a hlavne, že je v poriadku. Popravde, veľmi sa jej nepáčilo, že znova behá niekde mimo mesta. Čo ak ju chytia Temní a mohli by ju vypočúvať alebo čo? Čo potom? Vedela, že sa Sharin dokáže o seba postarať a rozhodne nepatrí k tým najslabším, ale aj tak. Temných bolo viac a kebyže ju prepadnú skupinovo, tak si Pomarančová nebola zrovna istá, či by to jej drahá zvládla. Mala by sa o tom s ňou porozprávať, hoci bude elfka určite prskať, že ju tak podceňuje.
  Frustrovane vypustila z nozdier čierny obláčik dymu. Vtedy sa jej jasne zelené oči upreli na draka, ktorý lietal kúsok pod ňou. Toho tu ešte rozhodne nevidela a to ani na akadémii. Okamžite ju pohltila zvedavosť a nebola by to ona, ak by sa neriadila viac svojimi pocitmi ako rozumom. Spustila sa nižšie, až na úroveň dračice, ako zistila, s veľmi zvláštnym ale krásnym sfarbením. To musela uznať aj Yanes. Držala si od nej istú vzdialenosť, držala sa svojho rozumu aspoň toľko, aby vedela, že ešte nevie, o koho sa jedná a ako bude na ňu reagovať. Čo ak patrí k Temným? preletí dračici mysľou. To ju okamžite dostane do stavu ľahkej ostražitosti. Kto si? Ešte som ťa tu nevidela. Patríš k Temným? spustila na ňu Yanes okamžite. Jej jazdkyňa by bola určite v tomto záľudnejšia, ale Pomarančová šla hneď na vec. Chcela vedieť, kto to je a na čom je.
  avatar
  Sëtnefer
  Divoký drak

  Počet príspevkov : 6
  Join date : 13.02.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Sëtnefer za 14.02.15 18:32

  Náhlá přítomnost cizí dračice ji zaskočila. Nahnula zvědavě hlavu na stranu a prohlédla si Pomerančovou. Byla rozhodně mladší, to bylo znát, ovšem ne že by to něco měnilo. Když se ale zeptala, kdo Sët je a zda patří k Temným, zmateně se na ni zadívala. Jsem Sëtnefer a k Temným, ať už to je kdokoliv, opravdu nepatřím, ujistila ji a podezřívavě si ji změřila. Kdo jsou to ti Temní? A proč bych k nim měla patřit? Kdo jsi vůbec ty, jezdecká dračice snad? vyptávala se, ale spíš zvědavě než kvůli podezření. Byla to její vlastní rasa, která jí nic neprovedla, neměla tudíž důvod se k ní chovat od počátku zle jako k lidem.
  avatar
  Anonymný
  Anonymný

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Anonymný za 14.02.15 18:49

  Yanes si dračicu mierne podozrievavo prezradila, no v jej očiach sa objavilo zaváhanie, keď zostala Sëtnefer zarazená a zmätená po jej slovách. Ešte chvíľu si ju premeriavala, keďže pokojne mohla tá Sëtnefer aj klamať, ale to sa Pomarančovej veľmi nezdalo. Na to bola Set až príliš zmätená a teraz aj podozrievavá. Navyše, Yanes bola veľmi empatická dračica, vycítila by, kebyže by jej nehovorila pravdu. Preto okamžite zmiernila svoje vystupovanie a aj podozrievavosť ju opustila. Dokonca venovala Set dračí úsmev. Ja som Yanes a vskutku som jazdecký drak elfky Sharin, odvetila jej ochotne. Pri otázke, kto sú Temní, sa mladá dračica na chvíľu zamyslela. No, Temní sú Jazdci, ktorí sa odtrhli od rádov a sú proti nim. Nemôžem povedať, že sú vyložene zlí, keďže nepoznám ich presné zámery, ani prečo to robia, ale nerobia dobré veci. Dokážu unášať Jazdcov aj s ich drakmi a prinútiť ich, aby sa k nim pridali, skúsila objasniť dračici situáciu s Temnými, ale sama toho veľa nevedela. Neodsudzovala ich, možno to, čo chcú dosiahnuť, nech už je to čokoľvek, nie je zlé, no nepáčilo sa jej, čo robili. Prečo sa však niekto so "svetlých" Jazdcov neskúsil s nimi spojiť a vyjednávať? Na to sa bude musieť opýtať Sharin alebo to zajtra predhodiť na slávnosti. Ak tam budú aj nejakí Temní, o to lepšie. Áno, to možno spraví a pred Sharin to schová. Tá by totiž určite mala námietky.
  Myšlienkami sa však okamžite vrátila späť. Prečo by si k nim mala patriť? No, nikdy som ťa ešte u nás nevidela, tak som si nebola istá. Prepáč, ak som ťa nejako urazila, odpovie a vyšle k dračici ospravedlňujúce pocity. Nemá v povahe takto na niekoho hneď vybehnúť, no teraz si jeden roste nemôže byť ničím istý. Keď si však niečo uvedomila, okamžite ju znova prepadla zvedavosť. Ak teda nepatríš k Temným ani k nám, tak to znamená, že si divoká dračica? otázala sa Pomarančová a zvedavosť s očakávaním z nej len čišali. Ešte nikdy žiadneho divokého draka nestretla a ak by ním Set naozaj bola, tak by to rozhodne bola paráda.
  Diennsia
  Diennsia
  Veliteľ rádu

  Počet príspevkov : 218
  Join date : 11.10.2014
  Age : 18
  Bydlisko : Slovensko :D

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Diennsia za 14.02.15 18:54

  Dračica pokrútila hlavou. Keď videla to, čo sa odohralo a ona nemohla nič spraviť, posmutnela. Ale Floralis si určite poradí. Ona je schopná elfka. Nejak sa odtiaľ dostane. A keď nie, spraví to ona sama. 
  Po tomto už idete so mnou, zavrčala dračica a chytila Zarachyho za oblečenie a vyhodila si ho na chrbát. To isté spravila i s jeho matkou a dráča... To už dávno sedelo na jej chrbte so svojim jazdcom. Dračica ktorá teraz pristávala už nemala možnosť Sayanë osloviť, pretože už letela ku Krištáľovému chrámu. Snáď nechcete skončiť ako ona! povedala dračica nahnevane Zarachymu počas letu.

  >>> Krištáľový chrám


  _________________
  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 2803rr
  #F49933 - Sayanë
  #FFCC33 - Diennsia
  #FFCC66 - Spolu
  avatar
  Sëtnefer
  Divoký drak

  Počet príspevkov : 6
  Join date : 13.02.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Sëtnefer za 14.02.15 19:35

  Zprvu Sët té dračici, Yanes, jak se jí vzápětí představila, její nedůvěřivý pohled oplácela. A to ještě s velkou dávkou zkoumavosti. Ta dračice ji velmi zajímala. A to už proto, že byla jezdecká, jak jí potvrdila. Lehce nahnula hlavu na stranu a poslouchala její vysvětlení Temných. Zněli rozhodně zajímavě. Ale jelikož Sët nestála na ničí straně, nemohla se k tomu pořádně vyjádřit. Netušila, proč by se někdo chtěl od jezdců odtrhnout. Možná jen prostě chtějí moc. Moc nad lidmi. Moc nad dráčaty. Moc nad celou zemí.
  Unášejí jezdce i s jejich draky? zopakovala a výraz jakoby jí najednou potemněl. V tom případě můžete být rádi, že je nezabíjejí, dodala hořce a s jasnou bolestí ve tváři. Ještě pořád je chtějí živé a po svém boku. Jakmile začnou zabíjet... špitla a zakroutila hlavou. Došlo jí, že jezdce s jejich draky musí unášet ještě jako hodně čerstvé. Unášejí dráčata... To ji pobouřilo mnohem víc. Zvlášť teď, když pod srdcem nosila vlastní vejce. To si hodlala chránit jako oko v hlavě, ne-li víc. Neklidně se ošila. Pokud - pokud se rozhodne jej dát jezdcům do jejich pověstného chrámu, nedovolí, aby budoucího jezdce pohltili Temní.
  Chápavě přikývla. To znělo rozumně. Přesto se nemohla zbavit mírné uraženosti. Ona a přidat se ke zlu? Po tom, co se jí stalo? Nikdy. V pořádku. Žiju zde už několik měsíců, ale zatím jsem se zdržovala spíš v lesích než v blízkosti lidí a ostatních draků, vysvětlila chlácholivě. Onen pocit již vyprchal a cítila se uvolněně. Nad její další otázkou několikrát zamyšleně zamrkala. Divoká? To jakože bez jezdce? Pokud ano, tak je to tak, nemám jezdce jako ty, potvrdila trochu zaraženě. Tolik věcí pro ni bylo nových. A ještě asi bude.
  avatar
  Anonymný
  Anonymný

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Anonymný za 14.02.15 20:38

  Prikývla, keď dračica zopakovala, že ich unášajú. Zbystrila, keď Sët načrtla niečo so zabíjaní. Očami jej prebehla nejaká temná neuchopiteľná emócia, ktorá však hneď aj zmizla. Po chvíli rozmýšľania sa ozvala. Nemyslím si, že ich budú zabíjať. Potrebujú ich, aby mali čo najviac členou, riekla vedúcne. Hádam neboli až takí, aby ich zabíjali. Veď by tým zabili aj ich draky a to by hádam už tamojší draci nedovolili. Nie, to si Yanes nemyslela, až tak zlé to nebude. Navyše si bola istá, že Temní potrebujú čo najviac členov. Svojím spôsobom by sa dalo povedať, že ich súčasný boj je práve o preťahovaní členov na tú či onú stranu. Akurát sa jej nepáčilo, že to robili aj tak násilným spôsobom, unášanie a nepochybne i vyhrožovanie. Sharin raz preniesla, že to len dokazuje, ako zúfalo na tom sú. Lenže ani oni na tom neboli najlepšie.
  Aha tak. To znie rozumne a už aj chápem, prečo som ťa tu nevidela, pokývala chápavo hlavou. Nepochybne sa teda jednalo o divokú dračicu, čo Yanes veľmi potešilo. Keďže ešte žiadneho nestretla, chcela vedieť, aké to je, byť bez Jazdca. Voľne si lietať po krajine bez toho, aby vás kdekoľvek čokoľvek viazalo. Hej, presne. U nás vás nazývajú Divokí draci, aby sa vedelo, o kom sa vždy hovorí a neplietlo sa to, znova venovala Sët zubatý úsmev. Aké je to vlastne bez Jazdca? Vyliahnuť sa niekde v prírode a žiť voľne? spýtala sa dračice s neskrývanou zvedavosťou. Táto dračica sa jej rozhodne pozdávala a prišla jej fajn.
  avatar
  Sëtnefer
  Divoký drak

  Počet príspevkov : 6
  Join date : 13.02.2015

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Sëtnefer za 14.02.15 21:02

  Nepřesvědčeně se na ni zadívala. Jen aby to nezačali brát tak, že když nechtějí být s nimi, jsou proti nim, a proto je nutné je zabít hned jako mrňata, odvětila a stiskla čelisti. Představa vraždění mláďat - jakýchkoliv - se jí natolik příčila, že se v ní začal zvedat vztek a zlost. Což nebylo dobré. Byla v poslední době ještě náladovější než jindy. A kdo to měl na svědomí? Ten malý prcek v ní.
  Sama Sët nejdřív ani netušila, že existují nějací jezdečtí draci. Ale brzy se o nich dozvěděla od matky, která o nich básnila. Až Labradoritové v hlavě vyvstávala otázka, proč tedy její vejce nedala jezdcům do chrámu. Mohla to úplně klidně udělat a Sët by v tom případě teď měla nějakého človíčka, který by jí z(ne)příjemňoval život. Anebo by se ještě nevylíhla. To bylo opravdu zvláštní pomyšlení. Trochu nejistě oplatila Yanes úsměv. Už dlouho se nesmála. Naposledy před několika týdny, kdy potkala jeho. A stejně - ten už byl teď pryč. A ona ani nestála o to, aby jí kecal do těchto záležitostí.
  Bez jezdce? Hmm... V podstatě tě kromě rodiny nic nesvazuje a nedrží na jednom místě, odpověděla, ale bylo vidět, že to není všechno, Pokud tedy nějakou máš, že, dodala. Všechno je na tobě - kde budeš žít, s kým nebo spíš vedle koho, s kým se spáříš... Nevím přesně, jaké to je mít jezdce, takže se to špatně posuzuje. Ale vlastně bych se mohla zeptat podobně - jaké to je s jezdcem? zeptala se a v tu chvíli ucítila něco opravdu zvláštního. Bylo to opravdu divné a nezvyklé, ale na druhou stranu i poměrně příjemné. Yanes... sykla jen a to už se vrhla k zemi. Z jedné uličky vyhnala lidi a nerušeně poté udělala to, co jí příroda nakázala. Snesla vejce. Držela ho v tlapách jako ten největší poklad. Kterým také bylo. Upřela pohled na Yanes. Byl plný šťastných jiskřiček. Vejce bylo opravdu malinké. Jedno z nejmenších. Mohla bys mi prosím ukázat ten váš slavný chrám? usmála se na Pomerančovou trošku vyčerpaně. Přeci jen to bylo docela náročné. Ačkoliv bylo alespoň malé.
  avatar
  Anonymný
  Anonymný

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Anonymný za 14.02.15 21:52

  Pokrútila hlavou. To nie. V tomto prípade Jazdci radšej pristúpia, len aby ochránili svoje draky, objasnila jej. Vedela, že aj Sharin by tak reagovala. Alebo by sa radšej hneď zabila, lenže s tým by zas nesúhlasila ona. Bola schopná urobiť všetko pre to, aby svoju drahú ochránila. Radšej by sa obetovala, než by mala sledovať, ako Sharin umiera pred jej očami. Nedokázala by bez nej ďalej existovať, takže by ju aj tak nasledovala. Elfka by bez nej skôr dokázala existovať ďalej a sama by si to u nej priala. Nie, radšej ona, ako jej jazdkyňa.
  Radšej však nechala tých trúdnych myšlienok a sústredila sa na Sëtneferino objasňovanie toho, aké je to bez Jazdca. Pozorne ju počúvala a všetko si to v hlave preberala. Určite to musí byť zaujímavý život, putovať kam sa jednému len zachce. Pri jej otázke sa na chvíľu zamyslí. Neviem, ako to presne popísať. Je to fajn, mať niekoho, kto s tebou zdiela myšlienky, pocity a vlastne tvorí polovicu tvojej bytosti. Je to také naplňujúce, to vedomie, že nech sa stane čokoľvek, tak vždy pri tebe bude niekto stáť. Na druhú stranu, niekedy to vie liezť na nervy, ale tak, o to je to zaujįmavejšie, pobavene si odfrkla a kútiky papule zdvihla mierne hore. Už by si však bez nej svoj život fakt nevedela predstaviť. Stala sa jej neoddeliteľnou súčasťou a nech by sa dialo čokoľvek, nech by sa rúcal aj celý svet, neopustila bu ju. Za nič na svete.
  Zarazene sa pozrela na Sët, keď na ňu sykla a odrazu sa pustila k zemi. Pomarančová však neváhala a len o sekundu neskôr už nasledovala dračicu dole. Pristála v jednej uličke, kde bola aj dračica a v tlapách držala...vajce. Yanes sa užasnuto pozrela na ten skvost, ktorý Sët držala a potom na dračicu, ktorej šťastne iskrilo v očiach. I v zelených očiach mladej dračice sa jasne črtala radosť a šťastie, ktoré zdielala s dračicou. Jasne cítila Sëtferino nadšenie a rozjarenie a nešlo sa ním nenechať nakaziť. Aspoň pre niekoho ako Yanes to bolo nemožné. Ale isteže, nasleduj ma, riekla, pričom sa jej tvár nadšene rozžiarila. Ďalšie vajce do Chrámu, to je úžasné. A ona u toho dokonca bude! Roztiahla krídla a vzniesla sa do vzduchu, načo hneď nabrala smer k Chrámu.

  >>> Kryštálový chrám
  Silencia
  Silencia
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 105
  Join date : 19.10.2014

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Silencia za 15.02.15 19:59

  << Podzemí

  Zprvu si nemohl nikdo ničeho všimnout. Neös splynula s noční oblohou dokonale a navíc letěla úplně tiše vzhledem k tomu, že foukalo. Vítr je kryl, a tak je nikdo nezpozoroval. A i kdyby, tak co? Jen si chtějí udělat malý noční výlet za starým přítelem.
  Přistály na náměstí. Dračice zlehka dosedla na zem a poklekla, aby mohla Cia sklouznout z jejího sedla dolů.
  Hodně štěstí.
  Snad tam bude.
  Bylo také docela možné, že tam Fin nebude. Že bude na ostrově. A to by měla Cia smůlu. Našla pekařství jeho rodiny a zhluboka se nadechla. Až poté se pokusila rozprostřít své vědomí skrz celý dům. Byl tam. Jen nevěděla, jak ho má oslovit. Nebo jestli vůbec. Navíc spal. A s vlastním drakem to šlo snadno. S cizím člověkem nikdy. A zrovna s Finem. Musela se až trochu začervenat nad tím, co by mohla objevit v jeho hlavě.
  Nakonec se rozhodla pro prosté zaklepání v naději, že jí jeho rodiče či sourozenci nevynadají a nevyhodí. Ačkoliv se jí stříbřitý pramen vlasů výrazně třpytil. Nikdo nemohl pochybovat o tom, co je zač.


  _________________
  !! Jeden z dobře viditelných pramenů Ciiných vlasů se změnil na stříbrnou a podle toho se i leskne a třpytí - podobně jako její gedwëy. !!
  Jezdecká značka je větších rozměrů a tvoří ji několik propletených ornamentů, jejichž konce obtáčejí všechny její prsty na pravé ruce. Tím to ale nekončí. Ornamenty zasahují i na její zápěstí a jejich konečky jsou vidět i na hřbetu ruky. Občas se zaleskne temně modrou barvou.
  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Lw9zh73orkuqb18d2uaa
  NEÖS #0033FF
  SILENCIA #CCFFFF
  Fin
  Fin
  Slobodný Jazdec

  Počet príspevkov : 31
  Join date : 21.10.2014

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Fin za 15.02.15 21:15

  Celé pekařství bylo ponořené do tmy, protože všichni uvnitř už spali. No dobře ne tak úplně všichni, protože Ellieth, otec Fina, se teprve spát chystal. Což bylo jedině dobře, protože by jinak neslyšel klepání na dveře. Chvíli stál na schodech přemýšlejíc zda si to jen nevymyslel, ale nakonec přeci jen došel ke dveřím a odemkl.. Jaké to překvapení když spatřil mladou Jezdkyni. "Dobrý večer, co si přejete?" Postarší muž přivřel oči prohlížejíc si Silencii. Došlo mu, že pro pečivo si asi nejde avšak nenapadlo ho, že sem šla vyhledat zrovna spícího Fina. Ten zde pobýval teprve pár dní, protože od té doby co ho Kouzelník unesl společně cestovali. "Máme už zavřeno, ale pokud máte na něco ještě chuť, možná by se tady něco našlo," dodal rychle kdyby přeci jen náhodou Jezdkyně přišla třeba pro koláče i když o tomto stále pochyboval.
  Silencia
  Silencia
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 105
  Join date : 19.10.2014

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Silencia za 15.02.15 21:22

  Čekala, že jí asi neotevře sám Fin, když spal. Ale přesto v to doufala. Když ovšem spatřila jeho otce, kterého si matně pamatovala ze své dávné návštěvy zde, musela se usmát. "Dobrý večer, velmi se omlouvám, že ruším tak pozdě, ale přála bych si mluvit s Finem. Dlouho jsme se neviděli a musím mu něco důležitého říct," odpověděla mu a snažila se znít co nejpřátelštěji, ač stále naléhavě. Mohlo by to počkat do zítřejšího plesu, na kterém doufala, že se objeví, ale tam bude jistě mnoho zvědavých uší. A zatím si Cia nepřála, aby se vědělo o její "řádové" příslušnosti. Když zmínil jídlo, uvědomila si, jaký má hlad. Od rána nic nejedla a žaludek si právě hlasitě postěžoval. "Kdybyste byl tak laskav... Samozřejmě vám zaplatím," ujistila ho naprosto vážně. Vytáhnout ho v tuto dobu... Navíc když má vstávat tak brzy, aby mohl opět péct.


  _________________
  !! Jeden z dobře viditelných pramenů Ciiných vlasů se změnil na stříbrnou a podle toho se i leskne a třpytí - podobně jako její gedwëy. !!
  Jezdecká značka je větších rozměrů a tvoří ji několik propletených ornamentů, jejichž konce obtáčejí všechny její prsty na pravé ruce. Tím to ale nekončí. Ornamenty zasahují i na její zápěstí a jejich konečky jsou vidět i na hřbetu ruky. Občas se zaleskne temně modrou barvou.
  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Lw9zh73orkuqb18d2uaa
  NEÖS #0033FF
  SILENCIA #CCFFFF
  Fin
  Fin
  Slobodný Jazdec

  Počet príspevkov : 31
  Join date : 21.10.2014

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Fin za 15.02.15 21:34

  Ellieth si přeměřil Silencu zvědavým pohledem když zmínila jeho syna. Byla to Jezdkyně takže jí chtěl vyhovět avšak.. Fin spal a on ho nechtěl budit. Zvláště když přislíbil, že mu ráno pomůže s pečením. "Dobře, pojďte dál," kývl nakonec hlavou a pustil Silu dovnitř. Jakmile se za ní zavřeli dveře, zamkl a odvedl jí kolem prodejního pultu ke schodům a následně nahoru kde se rozprostíral jejich byt. "Tady chvíli počkejte. Fin vám potom jistě něco rád připraví," dodal ještě ohledně jídla a s přimhouřenýma očima se nakonec vydal do jednoho z pokojů kde na několik minut zmizel. Když se vrátil, popřál Silencii dobrou noc a poté už zmizel ve své ložnici..
  Jezdkyně tak musela chvíli čekat ve skromně vyhlížejícím obývacím pokoji s krbem, menší knihovničkou, několika židlemi a stolem. Muselo jí to připadat jako celou věčnost, protože v celém domě bylo ticho.. Dokud se neotevřeli dveře jedné z ložnic odkud vyšel rozespalý Jezdec. "Ech?" Vypadlo z něj když spatřil Silencii, protože otec mu jen řekl "vstávej máš návštěvu" a to bylo všechno. Možná krapet zalitoval, že se nějak neupravil. Na sobě měl v tuto chvíli bílou tuniku a narychlo oblečené kalhoty. Vlasy měl rozcuchané jakoby několik dní neviděli hřeben. "Co tady děláš?" Vypadlo z něj překvapeně a musel se štípnout do ruky, aby s jistotou věděl, že to není sen. Silencii u sebe doma vážně nečekal.
  Silencia
  Silencia
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 105
  Join date : 19.10.2014

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Silencia za 15.02.15 21:58

  S poděkováním prošla za Finovým otcem do domu a následovala ho. Když jí řekl, ať počká, přikývla a zůstala stát na místě. Přitom se začala rozhlížet kolem sebe a prohlížet si vybavení. Skromnost nemohla nikomu vyčítat, vždyť sama si nežila v bůhvíjakém přepychu. Tedy do té doby, než se přestěhovala na ostrov jezdců. Její pokoj na akademii byl luxusní. Nezvykle luxusní. A to ještě neviděla svůj pokoj-jeskyni v Podzemí. Osobní vyhřívané jezírko neměla ani na akademii.
  A to už se tam objevil Fin. Cia se na něj trošku pobaveně usmála. "Taky tě ráda vidím, to víš, že ano," ušklíbla se, ale pak zvážněla. "Musím s tebou mluvit o něčem vážném... Co se týká jezdců... Pamatuješ si Aläes? Tu, která odletěla se svou dračicí Ananelis k Temným?" zeptala se nervózně. Rozpaky a nervozitu však úspěšně kryla. Všeobecnou nejistotu už ne. I kdyby chtěla, stejně by se jí to nedařilo. "Možná už víš, kam tím mířím..." nadhodila a až v tu chvíli jí došlo, že na něj možná jde moc rychle. Vzbudila ho taky uprostřed noci. Navíc... byl to přeci jen chlap. Na ty se obvykle i tak musí pomaleji. Odfoukla si neposedný pramen vlasů z tváře a raději si počkala na jeho reakci. Snad ji nebude brát jen jako sen. Napadlo ji, jestli by ho třeba neměla proplesknout.


  _________________
  !! Jeden z dobře viditelných pramenů Ciiných vlasů se změnil na stříbrnou a podle toho se i leskne a třpytí - podobně jako její gedwëy. !!
  Jezdecká značka je větších rozměrů a tvoří ji několik propletených ornamentů, jejichž konce obtáčejí všechny její prsty na pravé ruce. Tím to ale nekončí. Ornamenty zasahují i na její zápěstí a jejich konečky jsou vidět i na hřbetu ruky. Občas se zaleskne temně modrou barvou.
  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Lw9zh73orkuqb18d2uaa
  NEÖS #0033FF
  SILENCIA #CCFFFF

  Sponsored content

  Staré posty z námestia a ulíc - Stránka 3 Empty Re: Staré posty z námestia a ulíc

  Odoslať pre Sponsored content


   Práve je 05.08.20 17:54