Dračia skala

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TORPG - Text Online Role Play Game


  Rasas Nae a Pasea

  Rasas
  Rasas
  Veliteľ rádu

  Počet príspevkov : 2
  Join date : 05.11.2014

  Rasas Nae a Pasea Empty Rasas Nae a Pasea

  Odoslať pre Rasas za 05.11.14 19:16

  POSTAVA
  Meno: Rasas Nae
  Rasa: Človek
  Pohlavie: Muž
  Vek: Staršo mladší dospelý, asi tak 28 rokov
  Povolanie: Veliteľ rádu
  Rád: Rados Racnomos
  Ebrithil: Eragon
  Bydlisko: Dragis Lendos
   
  Povaha: Rasas aj pred tým ako sa stal Jazdcom medovej Pasey, bol nevyspitateľný a veľký pesimista. Ako veliteľ rádu a Eberithil, je autoritatívny a svojrázny. Rád každého komanduje a nikto to s ním nemá ľahké. Nie je to typ človeka, ktorý sa rád smeje, alebo rád rozpráva vtipy. Je vážny, no možno ho niekto v budúcnosti dokáže odmäkčiť. Nestrpí urážky, hádky, či bitky, no i cez to sa opodstatnene stal veliteľom takéhoto silného a bojovného rádu.
  Vzhľad: Ras je muž, ktorý nie je ani vysoký, ani nízky, ani chudý, ani tučný. Niečo medzi. Má orieškovo hnedé oči, ktoré ladia s čiernymi vlasmi. Má dlhý orlí nos a nevýrazné a úzke pery. Široké ramená boli odjakživa stavané na boj spolu s mocnými pažami. Pomerne útly pás a potom silné nohy, ktoré nedokážu obsedieť.
  Najbližšia rodina: Rasas žil v pomerne bohatej obchodníckej rodiny. Jeho matka, Elizabeth, je dcérou obchodníka Jeoda, ktorý so svojou manželkou Helenou prebývajú Iliree. Je to pôvabná paní s dhými plavými vlasmi a orieškovými očami, ktoré po nej Rasas podedil, a nižšou postavou. Zato jeho otec je pomerne vysoký pán z Therinsfordu s menom Elvese. Elves má čierne vlasy a rovnaké oči ako jeho manželka a syn. Rasas má ešte jednu mladšiu sestru, Emilie, ktorá akoby matke z oka vypadla. Rasova rodina býva v Iliree.
  História: Za dračími horami, za hlbokými vodami, žil si jeden párik v Iliree. Boli to Elizabeth a Elves, dvaja ľudia až s podozrivou krásou, akú majú zväčša len elfovia. Jedného krásneho rána, krásna Elizabeth porodila krásneho syna a pomenovala ho, spolu s Elvesom, Rasas. O dieťa sa obaja pilne starali a popri tom zvládali vlastnú obchodnícku kariéru na pevnine, ale aj v zámorí. Učili syna všetko možné a hlavne počítať, písať, čítať, dokonca aj jazdiť na koni, či narábať slušne s mečom. Narábať s mečom ho však neučili rodičia, ale jeho strýko, otcov brat Quintus, ktorý onedlho zomrel na infekčného následky škrabancov, ktoré si zaslúžil od akého si divého zvieraťa, keď bol na poľovačke. O pár rokov dopredu, stalo sa to na trhoch, zbadal medové vajíčko a pár ďalších vajíčok, ktoré niesol zástup asi piatich jazdcov na drakoch a pred nimi na svojom Bojovníkovi šla Nasuada. Jazdci dávali dotknúť sa vajíčok každému bez vínimky. Pod Rasasovou rukou medové vajce zapraskalo a von vykukla medovo žltá hlavička s hnedými očami. Dráča strčilo hlavičku do Rasasovej vystretej ruky a bolo to tu. Takto sa Rasas stal Jazdcom a vybral sa učiť za Eragonom na ostrov, ktorý teraz všetci názývajú Dragis Lendos a jazdci Skulblaka Taem. Študoval tam dosť dlho na to, aby sa naučil všetko, čo potreboval vedieť a ostal tam ako mentor spolu s medovou Paseou. Ešte počas ich študentských čias prišli Ebna a Ringaro a už cez prvé roky jeho mentorovania prišli Diennsia a Alexander so svojimi drakmi Sayanë, dcéra Pasey, a Miciäle. O štyri roky na to, Eragon zapískal, že by mal rád po sebou štyri rády jazdcov, ktoré by sa špecifikovali každý na niečo iné a tak vznikli naše dnešné rády a Rasas hrdo velí tomu so špecifikácou na bojové umenia.
  Zručnosti
  Fyzické
  Sila (6)
  Rýchlosť (6)
  Sociálne
  Autorita, Dôstojnosť, Dôveryhodnosť,
  Ostatné
  Čítanie, Písanie, Počítanie, Jazda na koni,
  Magické
  Mágia mysle 4. Stupeň
  Mágia všeobecná 4. Stupeň
   
  DRAK
  Meno: Pasea
  Pohlavie: Dračica
  Farba: Medovo žltá
  Vajce: hladké, menšie a trocha podsadité s čiste medovou farbou, jemné na dotyk
  Dátum narodenia: 3. psotaja 28. roku nového rádu
  Povaha: Pasea je milá dračica, ktorá naozaj miluje hudbu. Rada si pohmkáva a Rasasa to vždy ukľudní. Jej hlas je na hmkanie až príliš melodický. Je priateľská a ľahko nadväzuje nové priateľstvá a priateľské vzťahy. Je to rodená umelkyňa, popravde, vo všetkých smeroch, ktorými do skúsi. Má obrovskú trpezlivosť a niekedy radí Rasasovi so slušným správaním.
  Vzhľad: Dračica má šupiny medovej farby s mierne žltkastým nádychom, ktorý je vidno iba keď sú šupiny vystavené priamemu slnečnému svetlu. Oči sú hnedé. Krídlové blany sú takmer ako farba citróna. Namiesto rohov vynikajú na jej hlave dve uši a ostne spolu s pazúrmi majú maslovú farbu. Špička chvosta je zafarbená do biela.
  Blízke dračie vzťahy:
  Sayanë – dcéra
  Ananelis – dcéra

  Ringaro – dobrý priateľ a otec Ananelis

   Práve je 05.08.20 19:13