Dračia skala

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TORPG - Text Online Role Play Game


  Syrria & Cresto

  avatar
  Syrria
  Nováčik

  Počet príspevkov : 19
  Join date : 09.11.2014

  Syrria & Cresto   Empty Syrria & Cresto

  Odoslať pre Syrria za 10.11.14 17:40

  Meno: Syrria, zvaná Neskrotná

  Rasa: Človek

  Pohlavie: Žena

  Vek: 16, narodená 15. Teplosmeca

  Povolanie: Od kedy sa pre ňu vyliahol pieskový Cresto, je Jazdkyňou na plný úväzok.
  Bývala práca:
  Pracovala pri jednej jazdkyni ako leštička šupín jej dračice, potom však jazdkyňa odletela a ona prestala pracovať, momentálne si privyrába obchodníctvom.

  Bydlisko: Od narodenia žije v Atmose.

  Povaha a záľuby: O Syrrii by sa dalo povedať, že je dosť nestranná. Občas je milá, občas zase zlá. Má dosť veľké výkyvy nálad a stáva sa, že jedným časom je na vás milá a priateľská, inokedy zase neuveriteľne odporná. Sama nedokáže pomenovať, prečo to tak je, no časom sa s tým musela zmieriť a teraz jej to vôbec nevadí. Ak je to potrebné, vždy sa dokáže udržať na uzde a k tým, ktorých pozná sa pokúša správať priateľsky.
  I napriek tomu, že je dosť náladová, sa pokúša vyhľadávať spoločnosť  zapájať sa do konverzácii. Veď i zlá nálada raz prejde, či nie?

  Vzhľad: Jej základné rysy by ste dokázali pomenovať jemnou malou tváričkou, takmer pripomína ešte dieťa, i keď sa môže o chvíľu pýšiť dospelosťou. Syrria má neuveriteľne jemnú pokožku, usadenú na tvári srdcovitého tvaru. Z temena hlavy jej vyrastajú pramienky tmavo hnedých, na niektorých miestach až čiernych vlasov. Dĺžkou sa približujú ku konci chrbta, preto ich Syrria nosí zviazané do dlhého vrkoča a prevesené cez jedno plece.
  Na tvári jej vyrastá malý nos, uložený medzi dvoma očami, ktorých dúhovky kontrasujú zelenou farbou. Nad plnými jahodovo červenými perami by ste mohli nájsť jedno znamienko. (Na ľavej strane.)
  Postavu má štíhlu a na svoje pohlavie a vek je tiež dosť vysoká, no zato krehká takmer ako elfovia. Ruky má veľmi slabé, zakončené dlhými štíhlymi prstami.
  Jej garderóba sa skladá najmä z ohnivo červených šiat, ale tiež vlastní hnedý korzet, jeden pár plesových šiat, ktoré jej ušila teta a tiež jedny vysoké čižmy. Pre studené obdobie tu má i tmavo hnedý plášť s kapucňou.
  Jazdecká značka: Jej jazdecká značka ústí v strede dlane, pretáča sa v štyroch špirálach, ktoré vedú každá do inej strany. Zatáčajú sa a každá končí až na chrbte jej pravej ruky. Zároveň sa rozvetvujú a vytvárajú akýsi ornament, rozvetvený do štyroch strán.

  Rodina: Svoju rodinu nepozná celú, o niektorých počula len mienky, prípadne umreli a počula o nich v príbehoch.
  Základ jej rodiny tvorí jej matka Issile, nižšia žena so šľachovitou postavou, blond vlasmi vždy zviazanými do úhľadného drdola, preto nie je jasná ich dĺžka a s neuveriteľne milou tvárou s dvoma silno zelenými očami. Jej matka ju vychovávala od malička a ešte vždy s ňou žije tu v Atmose.
  Ďalším príslušníkom jej krvi je otec Ambrene, vysoký muž s pevnou a štíhlou postavou. Ruky má obalené kopčekmi svalov, čo dokazuje jeho silu. A tiež to, že Syrria sa podala skôr na matku ako na otca.
  Na tvári sa mu usádza vždy pobavený výraz, svet berie s optimizmom, navyše je veľmi vtipný, má zmysle pre humor a tiež sa rád zasmeje. Jednoducho je to taká veselá kopa.
  Má krátke, svetlo hnedé vlasy, tvár posiatu niekoľko dňovým strniskom a dosť často tiež malými vráskami.
  Do jej rodiny tiež patria jej traja súrodenci, najmladší Sarion, len o niečo starší Calm a najstarší Iseto. Všetci sú o mnoho starší než Syrria, preto ich vôbec nevídala a tak ich nepozná. Ako-tak známy jej je iba Sarion, s postavou rovnakou ako jeho matka, akurát viac mužnejšou. Vlasy má tmavo hnedé, pravdepodobne ešte z génov svojho pradeda.

  História:
  Narodenie
  V Atmose sa toho dňa ozýval plač. Pýtate sa koho bol? Patril predsa malému dievčatku, ktoré sa rozhodli pomenovať Syrria. Meno vraj malo odháňať zlých duchov a dieťa ochraňovať pred všetkým zlom. Čo na tom bolo pravdy teda nie je známe, ale dúfame, že sa to v budúcnosti dozvieme.
  V tom čase boli v Atmose otvorené trhy a Syrrii sa tým pádom dostalo mnoho nových vecí. Možno to bolo i tým, že páru sa konečne pošťastilo prvé dievčatko.

  Za dieťaťa
  Syrria rástla ako z vody, jej rodičia toho ale na šťastie mali dosť, keďže na trhoch toho veľa predali. Trhy jedným časom ale skončili a pomaly sa zase privliekla doba chudoby. V tom čase sa musela jej matka priučiť u jednej krajčírky a neskôr si na tom i privyrábala.
  Toho času začali pracovať i jej starší bratia a tak sa do rodiny zase dostal nejaký ten strieborniak. Ani nevedeli ako, vyvliekli sa z chudoby a medzi tým Syrria zase o niečo podrástla.
  Až sa z nej začínala tvarovať mladá dáma, jej matka ju priučila čítaniu a písaniu. Dedilo sa to z generácie na generáciu, aby boli mladé dámy vzdelané a našli si podľa toho dobrého muža. Syrrii sa to teda vôbec nepozdávalo, ale dlhý čas ukázal svoje sladké ovocie a Syrria nakoniec vedela čítať a písať ako pravá dáma. I keď je pravda, že Syrria pravou dámou byť nemohla, predsa len pochádzala od obyčajných dedinčanov, pomaly ňou začínala byť.
  Matka ju donútila nosiť korzety a šaty z pravého hodvábu, (kde len na to zobrala?) tiež vysoké čižmy a dokonca i plášť, ktorý si nakoniec ako jediný obľúbila.
  No Syrri už začínalo liezť všetko na nervy a odmietala sa učiť, preto ju otec začal brávať na rôzne trhy, aby ju zaučil, ako prilákať zákazníkov a zarobiť si na živobytie. Prekvapivo jej to šlo a predali viac, než plánovali. Preto, že sa im začalo dariť sa im pošťastilo a kúpili staršieho koňa.
  Jazda na koni
  Syrrii pripadalo zviera najprv ako staré, špinavé a smradľavé, keďže jej matka bola tak milá a učila ju ako pravú dámu. No postupne si Syrria začala zviera obľubovať a neskutočne jej prirástol k srdcu. Otec ju začal učiť jazdiť. Zdalo sa, že má isté nadanie, no stále nie je tak dobrá, aby sa mohla pustiť lesom na divokú jazdu. No keď začala sama jazdiť, jej otec jej dal prezývku Neskrotná, pretože mu tak jednoducho pripadala. Jazdila na koni ako besná, neskutočne sa jej to páčilo, no to tiež zapríčinilo jeden nepekný pád. Na šťastie si len vyvrtla nohu a o chvíľu to bolo v poriadku, no od vtedy jazdí na koni len málokedy a to tiež pomaly, pretože má strach.
  Koňa si nechali, podarilo sa im i pristaviť menšiu stajňu, kde začal jej kôň prespávať.
  Nová práca
  Tesne pred 15. Teplosmecom, aneb pred jej štrnástymi narodeninami natrafila na mladú jazdkyňu. Syrria sa jej i jej dračici zapáčila a rozhodla sa jej pomôcť, keďže doba bola ťažká. Na istý čas ju zamestnala. Syrria sa stala leštičkou šupín jej dračice Anirë, ktorej to takto vyhovovalo, keďže o svoj vzhľad veľmi dbala.
  netrvalo to však dlho a jazdkyňu povolali, aby šla vyučovať na Akadémiu na ostrov Dragis Lendos a Syrria sa musela vrátiť k starej práci obchodníčky. Ako jej neskôr prišla správa, jazdkyňa zahynula.
  Objavenie chrámu
  Jedného nádherného dňa, keď na oblohu začal padať mesačný svit, sa Syrria rozhodla zájsť niekde len tak si zajazdiť a vziať koňa, ktorý doteraz nemá meno na prechádzku.
  V ten deň sa jej pošťastilo a v ten deň narazila na Kaštieľ, ktorý v sebe ukrýva Dračie vajcia. Tam vždy našla jej duša pokoj.

  Zručnosti:
  Fyzické: Jazda na koni (3/10)
  len obranné schopnosti narábania s dýkou (2/10)
  beh-vrodená, zatiaľ nie až tak vyvinutá (2/10)

  Sociálne: Dokáže písať a čítať, slabo tiež počítať, no len základy.

  Magické: Má isté slabé nadanie, avšak o mágii nič nevie.


  Meno: Cresto [Kresto]

  Dátum narodenia: 3. radiára 37. roku nového rádu (8.12.2014)

  Farba: piesková, na bruchu a konci krídel a chvosta červená

  Vajce: Vajce bolo okrúhle, hladké a najmenšie zo všetkých, nieslo
  pieskovú farbu, stekajúcu dole do červenej.

  Povaha: Hoci bude už v skorom veku dosť majetnícky, nenechá to na ňom veľký dojem a bude tiež nesmierne vtipný a vždy sa bude dožadovať spoločnosti. Žiadna rasa pre neho nebude neprijateľná, na každého bude milý, pokiaľ mu nevezme jeho vec. Ak mu niekto vezme jeho vec a jeho jazdkyňa, s ktorou bude mať už od vyliahnutia nesmierne silné puto, mu zakáže na neho zaútočiť urazí sa a bude žiarliť.
  Ale až bude starší, bude sa hrať na veľkého otecka a bude nesmierne starostlivý a chápavý. No kým bude mladý, bude neuveriteľne aktívny a ako väčšina mláďat neposedí na jednom mieste dlho. Všetko bude skúmať a typická chlapčenská povaha mu tiež zaručí, že sa bude vyťahovať a bude nesmierne hyperaktívny.

  Vzhľad: Rovnako ako jeho vajce, ani on nebude príliš veľký a stavba jeho tela bude pomerne krehká, takže nebude dobrý bojovník a ako je vidno na úzkej hrudi, nebude ani dobrý chrlič ohňa. Zato si ale nájde obľubu v lietaní a bude výborný vzdušný akrobat.
  Jeho malé a krehké telo mu dožičí výbornú obratnosť a vo vzduchu i eleganciu.
  Ostré šupiny, ktoré nikdy nedovolia jazdkyni letieť bez sedla, sú hladké, nesú pieskovú farbu, akurát brucho je svetlo červené a od špičky nosa až medzi oči sa bude ťahať pás niekoľkých červených šupín.
  Nemá ostne, ani rohy, ale pazúry sú sýto čiernej farby, veľmi ostré a dlhé, dokonca nebezpečné a vďaka jeho obratnosti bude výborným lovcom.
  Na hlave mu sídli pár hnedých očí, ťahajúcich sa k zrenici do zelenej farby, ale to na ňom nevidno.
  Namiesto rohov má akýsi chocholček červenej farby vyčesaný do hora, ťahá sa na miesto ostňov až na koniec krku. Rovnako má na konci chvosta niekoľko pierok, ktoré vytvárajú chocholec ako pri gryfovi a vyzerajú tak, ako zo srsti.
  Krídla má k telu pomerne veľké, čo mu tiež umožní dobrý a dlhý let, aj dobrú výdrž vo vzdušnom živli. Krídla nesú pieskovú farbu a pomaly sa strácajú v červenej, akurát nie sú blankytné, ale operené.


  Naposledy upravil Syrria dňa 09.12.14 15:34, celkom upravené 4 krát.
  Diennsia
  Diennsia
  Veliteľ rádu

  Počet príspevkov : 218
  Join date : 11.10.2014
  Age : 18
  Bydlisko : Slovensko :D

  Syrria & Cresto   Empty Re: Syrria & Cresto

  Odoslať pre Diennsia za 11.11.14 7:51

  Nemám na teba nič,len dve veci: Napíš do histórie ako sa Ria dostala k tej práci čo mala a napíš to čo najskôr. Laughing


  _________________
  Syrria & Cresto   2803rr
  #F49933 - Sayanë
  #FFCC33 - Diennsia
  #FFCC66 - Spolu
  avatar
  Syrria
  Nováčik

  Počet príspevkov : 19
  Join date : 09.11.2014

  Syrria & Cresto   Empty Re: Syrria & Cresto

  Odoslať pre Syrria za 11.11.14 14:24

  Dopísané....
  Miciäle
  Miciäle
  Eldunarí

  Počet príspevkov : 32
  Join date : 30.10.2014
  Age : 18

  Syrria & Cresto   Empty Re: Syrria & Cresto

  Odoslať pre Miciäle za 11.11.14 16:56

  Za súhlasu mňa (t.j. Alexandra) a očarujúcej Dienn je tvoja karta s postavou prijatá a ty môžeš oficiálne hrať.
  avatar
  Syrria
  Nováčik

  Počet príspevkov : 19
  Join date : 09.11.2014

  Syrria & Cresto   Empty Re: Syrria & Cresto

  Odoslať pre Syrria za 09.12.14 15:34

  Menšie dodatky
  -Dodaný maličký dráčik :3
  -Dopísaná aktuálna práca
  -Dopísaná aj jazdecká značka
  Chystajú sa grafické dodatky
  Osud
  Osud
  Posol
  Posol

  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014
  Bydlisko : Alagaëzia

  Syrria & Cresto   Empty Re: Syrria & Cresto

  Odoslať pre Osud za 09.12.14 17:23

  Skvelé a gratuluje celé Vedenie. Very Happy
  Aläes
  Aläes
  Rádový Jazdec

  Počet príspevkov : 130
  Join date : 15.10.2014
  Age : 18
  Bydlisko : Slovensko-Ždiar

  Syrria & Cresto   Empty Re: Syrria & Cresto

  Odoslať pre Aläes za 10.12.14 7:49

  I ja gratulujem, už som ho i nakreslila, neskôr ho pridám Wink


  _________________
  Aläes #006600
  Ananelis #009933
  avatar
  Anonymný
  Anonymný

  Syrria & Cresto   Empty Re: Syrria & Cresto

  Odoslať pre Anonymný za 10.12.14 12:17

  Gratulácia, uži si ho Wink
  avatar
  Syrria
  Nováčik

  Počet príspevkov : 19
  Join date : 09.11.2014

  Syrria & Cresto   Empty Re: Syrria & Cresto

  Odoslať pre Syrria za 15.12.14 9:57

  Ďakujem Vám, Cresto je naozaj super a hra s ním bude istotne úžasná! :3 A Al-prekvapenie z toho nebude, už som to videla Razz

  Sponsored content

  Syrria & Cresto   Empty Re: Syrria & Cresto

  Odoslať pre Sponsored content


   Práve je 05.08.20 17:40