Dračia skala

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TORPG - Text Online Role Play Game


  Ebna Saenëssa & Ringaro

  avatar
  Ebna
  Veliteľ rádu

  Počet príspevkov : 3
  Join date : 23.11.2014

  Ebna Saenëssa & Ringaro Empty Ebna Saenëssa & Ringaro

  Odoslať pre Ebna za 23.11.14 11:28

  Ebna

  Meno: Ebna Saenëssa
  Rasa: Poloelf
  Pohlavie: Žena
  Vek: dospelý
  Povolanie: Kedysi zdravotná sestra v nemocnici, teraz Jazdkyňa Amazonitového Ringara a veliteľka rádu Rados Kulanom
  Bydlisko: Začiatok jej života nastal v Atmose, teraz žije v Akadémii na ostrove Dragis Lendos

  Povaha a záľuby: Ebna je skôr tichá a drží sa v ústranní. Nie že by sa všetkým vyhýbala, ak jej niekto príde sympatický, občas prehovorí jednu dve vety. Len málokedy sa stane, že by sa usmievala alebo uškŕňala, to by musela mať nesmierne dobrú náladu. Ak sa už s niekým dá do reči, pokúša sa byť milá, hoci nie vždy sa jej to darí a potom ju jej drak okamžite napomína. Vďaka nemu sa pokúša byť milá aspoň k členom svojho rádu. Samozrejme s ľuďmi, ktorých dobre pozná problém nemá a občas sa pri svojich učňoch občas aj usmeje. Pri nich sa vie odviazať rovnako, ako pri svojej rodine. Dokáže byť úprimná, a keď má niečo na srdci, nie je pre ňu problém povedať to, ale nie je zhovorčivá, povie len svoj názor a tým to hasne.

  Vzhľad: Ako prvé, čo si na nej všetci všímajú, je jej tvar srdcovitého tvaru pokrytá zamatovou opálenou pokožkou. Na nej svieti pár žiarivo zelených očí, na okrajoch lemovaných svetlo modrou. Nad očami sa jej vyníma husté blond obočie. KOreň nosa začína medzi očami a tesne pod nimi, je malý a takmer nevýrazný. Zato má výrazne žuvačkovo ružové pery.
  Jej hlavu pokrývajú husté pramene rovných blond vlasov so zatočenými končekmi. Jej postava je štíhla a dosť vysoká, s pekne tvarovanými ženskými prvkami, ktorými Matka príroda veru nešetrila.
  Ebna chodí najčastejšie v pohodlnom jazdeckom oblečení, keďže Ringaro sa neustále obáva toho, že by bolo potrebné vzlietnuť a ona by nebola pripravená. Občas si ale dovolí obliecť sa do obyčajného oblečenia, ktoré má a neskutočne rada má, keď jej za chrbtom veje plášť.
  Ebnina gedwëy sa nachádza na pravom chrbte stehna, keďže Ringaro jej najprv vyskočil na nohu, kým sedela na lavici. Tvorí ju spleť niekoľkých pramienkov nesúcich striebornú farbu. Celkovo pripomína gedwëy akýsi ornament, takmer tetovanie.

  Rodina:
  Matka Siranë:
  Krehká a nízka elfka s milou tvárou. Zväčša chodí oblečená v ľahkých šatách zelenej farby. Má dlhé blond vlasy spadajúce do polovice chrbtu. Ebna po nej zdedila tiež zelené oči, miešané na niektorých miestach so svetlo modrou.
  Otec:
  Jeho meno je doposiaľ neznáme, z príbehov o ňom Ebna vie len jeho vzhľad. Ľudský, urastený chlap s mierne prirastenou postavou, silnými nohami a širokými plecami. Bol stavaný na boj a aj napriek širšej postave si vedel s obratnosťou poradiť.

  História:
  Ebnin život začal v lesoch Ellesméry, kde ju porodila jej matka Siranë. Žiaľ jej ľudský otec pred osudom utiekol a stránil sa toho, že by mal byť otcom.
  Ebna bola v prvých rokoch svojho života vychovávaná aj niekoľkými inými elfími slečnami a vždy mala priateľov dosť, aj keď jej v tom bránila tichá povaha. Ale nikdy jej nezabránila prejaviť city pred priateľmi, ktorý jej boli ďalšou rodinou.
  Naučila sa čítať, písať, počítať, ako sa na poloelfku patrí. Všetci ju teda brali ako elfku, pretože osud by bol pre ňu ťažký, o svojom pravom otcovi nič nevedela, zato jej povedali, že jej otec - strieborný elf - umrel. A že ona je pravá elfka, len jej otec mal silnú telesnú konštrukciu ako bojovník a to zdedila po ňom.
  Po niekoľkých rokoch strávených v lese zablúdila jedného dňa i do Atmosu, kde sa jej cesta stretla s cestou do Kaštieľa. Vtedy bolo na stĺpiku len jedno vajce, amazonitovo zelené s hnedými časťami. Ebna si neodpustila vajíčka sa dotknúť a po niekoľkých dňoch sa stal zázrak - ten zvláštny pocit, ktorý ju viedol späť do Atmosu, akoby jej život nadobúdal nový osud, akoby sa jej duša menila, akoby ju niečo preťalo. Keď sa dostala do Kaštieľa, na stĺpiku stálo namiesto vajíčka malé dráča. Okolo neho bolo zostúpených niekoľko občanov, no nikoho sa však dráča ani len nedotklo. Patrilo k nej.
  Dráča zliezlo zo stĺpika a podišlo k nej. Ona, zmätená klesla na lavičku a dráča sa jej usadilo v lone, kde jej vystrelila nesmierna bolesť, ale o chvíľu sa jej podarilo zistiť, že dráča patrí naozaj k nej.
  S Rigarom sa presťahovala na akadémiu, naučila sa s ním spoločne zdieľať život, lietať. Stala sa tiež veliteľkou Rádu Rados Kulanom.
  Ringaro sa spáril s medovou dračicou Paseou, ktorej vajce teraz už mladá dračica Ananelis tiež priletí a akadémiu a Ringaro sa nevie dočkať, až svoju slečnu uvidí.

  Fyzické:
  Boj s mečom (5)
  Streľba z luku (4)
  Sila (3)
  Rýchlosť (6)
  Obratnosť (6)

  Sociálne: Čítanie, písanie, počítanie, liečenie

  Magické:
  Mágia mysli 4. stupeň
  Mágia všeobecná 4. stupeň

  Ringaro  Meno: Ringaro

  Prezývky: Poklad nebies

  Typ draka: Veľký a nemotorný na zemi, za to celkom dobrý akrobat vo vzduchu.

  Dátum narodenia: 9. Radiára roku 28. novej generácie

  Farba: Amazonitovo zelená s hnedými blanami na krídlach

  Vajce: Veľmi veľké, trochu podsadité. Farba vajíčka bola zelená, na niektorých miestach hnedá.

  Povaha: Nevyhne sa tomu, že je veľmi zhovorčivý a ľahko sa dá do reči s kýmkoľvek. Ako mláďa sa rád hral, a ani teraz sa tomu občas nevyhne a s mláďatami na akadémii sa naháňa celé dni. Je to presný opak svojej jazdkyne a to značí, že sa protiklady priťahujú. Občas môže byť tvrdohlavý, ale to by sa na takej veselej kope nemalo stávať často. Vďaka vzdušnej akrobacii sa  neskutočne rád predvádza, dokonca aj pred svojou jazdkyňou. Tiež je nesmierne aktívny a je ťažké ho udržať v pokoji.

  Vzhľad: Ringaro sa vyznačuje silnou postavou a je na prvý pohľad jasné, že patrí k väčším typom drakov. Nepôsobí ale nijako mohutne, za čo môže krehká stavba tela vhodná na oblohu. Má ohromne veľké krídla a nemal by mať teda problémy s letom so záťažou. Je to ohromný letec a i napriek veľkosti je skúsený akrobat. Vo vzduchu neskutočne vynikne ako hviezda a tmavej oblohe.
  Farba jeho šupín sa pýši amazonitovo zelenou farbou, na niektorých miestach svetlejšou, najmä na spodnej časti krku, brucha a chvosta. Rohy a ostne sú hnedé, rovnako ako blany krídel. Ramená krídel sú tmavšie zelené, ako telo.

  Príbuzný
  Ananelis - dcéra
  Pasea - priateľka a matka Ananelis
  Diennsia
  Diennsia
  Veliteľ rádu

  Počet príspevkov : 218
  Join date : 11.10.2014
  Age : 18
  Bydlisko : Slovensko :D

  Ebna Saenëssa & Ringaro Empty Re: Ebna Saenëssa & Ringaro

  Odoslať pre Diennsia za 23.11.14 12:14

  Fajn, to vy šlo. Môžeš hrať. Very Happy


  _________________
  Ebna Saenëssa & Ringaro 2803rr
  #F49933 - Sayanë
  #FFCC33 - Diennsia
  #FFCC66 - Spolu

   Práve je 05.08.20 17:48