TORPG - Text Online Role Play Game


+2
Miciäle
Diennsia
6 posters

    Jazdecký výcvik

    Diennsia
    Diennsia
    Veliteľ rádu


    Počet príspevkov : 220
    Join date : 11.10.2014

    Jazdecký výcvik Empty Jazdecký výcvik

    Odoslať pre Diennsia 15.12.14 13:49

    Jazdecký výcvik
    Názov: Inštruktáž o výbere rádu a upevnenie myšlienkovej komunikácie
    Miesto: Nádvorie akadémie
    Inštruktor: Diennsia a Alexander
    Prihlásení: (Fin&Tyrkys, Syrria&Cresto, Silencia&Neös,...,...,) Môžu sa prihlásiť všetci Jazdci.
    Poznámky: Na túto inštruktáž sa tešte. Very Happy Budeme vás tu mučiť. Ale nie... Nebojte sa. Bude sa to diať počas skoku, ktorý nastane a bude to iba jeden herný deň, takže môžete hrať normálne na akadémii, či ísť na pevninu. Áno, počuli ste dobre. Na pevninu. Jazdci povolili svojim učňom ísť na pár dní za rodinou. Prineste si prosím dobrú náladu a svoje draky.
    Miciäle
    Miciäle
    Eldunarí


    Počet príspevkov : 32
    Join date : 30.10.2014

    Jazdecký výcvik Empty Re: Jazdecký výcvik

    Odoslať pre Miciäle 15.12.14 20:02

    Alexander dorazil na nádvorie spolu s Obláčikom v pätách. "Hmmmm... Som zvedavý, či sa niekto pridá aj k nám," povedal ticho jazdec a usmial sa na svojho modrého draka. Na sto percent... Koľko to vlastne je? spýtal sa Miciäle. "To máš jednu celú," odvetil mu a vzdychol si. "Ako si môžem myslieť, že sa k nám niekto pridá, Miciäle? Veď sa zaoberáme matematikou a filozofiou, koho to bude baviť?" spýtal sa smutne draka. Nás...  odfrkol drak a pozrel sa na rovnomerne poukladané lavičky na sedenie, ktoré tu priniesli ľudia zo sedlovne. 
    Počuj, koľko ich dnes príde?  spýtal sa nervózne drak. "Neboj sa. Veď sú len piati... Myslím..." odvetil Alex. Až teraz ho pochytila tréma. Prečo súhlasil, že Dienn s týmto cirkusom pomôže? 
    Do chrámu pribudne nové vajce, povedal nadšene drak na zmenu témy. 
    To nemyslíš vážne, ty potvora! A ja sa ani nemôžem priblížiť k Dienn! zavrčal drakovi v mysli Alexander. Čo si to myslí! On má už dvoch potomkov a to má len tri roky a on má niečo cez dvadsať a nemá ani priateľku! Alexander bol nahnevaný. Veľmi nahnevaný. Daj mi pokoj v ľúbostných vzťahoch a ja si nepodrežem žily, povedal provokatívne a Miciäle sa zdal presvedčený. Len nech to nie je tá nána... Alex veľmi dobre vedel koho myslel a fľochol naňho.

    MH: Posledná šanca na prihlásenie do ďalšie môjho postu. Very Happy
    Fin
    Fin
    Slobodný Jazdec


    Počet príspevkov : 31
    Join date : 21.10.2014

    Jazdecký výcvik Empty Re: Jazdecký výcvik

    Odoslať pre Fin 17.12.14 19:56

    Fine, okamžitě odejdi z té kuchyně jinak tě odtamtud odnesu v zubech! Rozzuřený Kouzelníkův hlas v mé hlavě hlásal něco zlého. Že bych na něco zapomněl? Bylo to dost možné, protože jakmile jsem se dostal do kuchyně okolní svět pro mě přestal tak trochu existovat. A že jsem tady trávil docela dost času. Je ta instruktáž! Tak dělej a pojď. Sice jsem pochyboval, že by si pro mě přišel, protože sem už se nevejde, ale stejně jsem nechal všechnu práci být a pomalu jsem sešel na nádvoří kde už na mě čekal nazlobený Tyrkys. Promiň. Brouknu smířlivě a natáhnu k němu ruku s koláčkem, alespoň trochu jsem ho dokázal obměkčit.
    Mohl jsi se alespoň převléknout. Tentokrát promluvil na hlas. Zmohl jsem se jen na protočení očí v sloup, protože Tyrkys mě poslední dobou strašně rád poučoval. Rozhodně bylo lepší když byl malý a nemluvil. Abych ho alespoň trochu uklidnil, oprášil jsem ze sebe co nejvíce mouky takže ani moc nakonec nebylo poznat, že jsem právě vylezl z kuchyně. Jediné co to prozrazovalo byla vanilková vůně, na kterou jsem byl tak zvyklí, že už jsem jí ani nevnímal. "Spokojený?" Povytáhl jsem obočí a když se mi dostalo přikývnutí, pousmál jsem se.
    avatar
    Syrria
    Nováčik


    Počet príspevkov : 19
    Join date : 09.11.2014

    Jazdecký výcvik Empty Re: Jazdecký výcvik

    Odoslať pre Syrria 18.12.14 15:33

    Syrria si pomaly začala uvedomovať, aký je Cresto už veľký, veď ju pomaly prevyšoval, vlastne bol už vyšší než ona. Ale ako to, že si to doteraz neuvedomovala?
    Uvidíš, o chvíľu už poletíš na mojom chrbte, prehovoril súkromne k svojej jazdkyni. Tá ale nechcela, aby niekto počul jej slová, keďže na nádvorí nebola sama, ako po chvíli zistila.
    A nakoniec sa snaha, ktorá u nej prevládala vydarila. Nie! založila si ruky na prsia a odvrátila zrak. Ale keď do nej Pieskový štuchol, pretože sa jej konečne podarilo po tých nezmyselných pokusoch použiť myšlienkovú komunikáciu, musela sa otočiť späť k nemu.
    Výborne, pochválil ju. Syrria na neho ale len nechápavo hľadela.
    Prepáč, uchehtol sa v mysli, čo jeho jazdkyni nedokázalo ujsť. Použila si myšlienkovú komunikáciu, ale asi si si to neuvedomila, mám pravdu? No že povedz ešte niečo. vyzval ju a opäť do nej drgol ňufákom. Neotravuj! odstrčila ho, ale bolo to so smiechom.
    No vidíš! zaradoval sa Pieskový. Ja som to dokázala, neznelo to radostne, skôr začudovane, akoby chcela povedať Neverím tomu.
    Syrria sa konečne pridala k mladíkovi a jeho tyrkysovému drakovi.
    Zdravím! doslova to všetkým vtĺkol do hlavy.
    Moje meno je Cresto a toto je moja jazdkyňa, Syrria. uvedomil si, že aspoň na mladíka hľadí zhora, ale drak je oveľa vyšší než on.
    avatar
    Anonymný
    Anonymný


    Jazdecký výcvik Empty Re: Jazdecký výcvik

    Odoslať pre Anonymný 19.12.14 14:55

    Shaaaariiiiin, pretiahla dračica a nespokojne stepovala na nádvorí, kde sa už začali zbiehať aj ostatné jazdecké páry. Neustále sledovala východ na nádvorie, no keď prišiel modrý drak, okamžite presunula pozornosť k nemu. Oči jej šťastne zaiskrili, keď v onom drakovi spoznala otca a okamžite k nemu priskočila a začala sa okolo neho točiť. Ahoj tatiii, pozdravila ho zvesela a absolútne ignorovala, že sa v jeho blízkosti pohyboval aj jeho Jazdec. Yanes! okríkla ju elfka v mysli, keď vyšla na nádvorie. Dračica sa zarazila a obzrela. No konečne, podišla k svojej Jazdkyni a láskyplne do nej ďubla špičkou nosa. Sharin sa uchechtla a pohladila ju pozdĺž nosa.
    Dračica sa následne presunula za ňu a ľahla si. Elfka vyskočila na jednu z jej predných nôh a posadila sa do záhybu jej lakťa, opierajúc sa o dračicino rameno. Chvost spustila dole a špičkou chvosta mrskala zo strany na stranu. Sledovala ostatných a ktokoľvek ju pozdravil, tomu pozdrav oplatila.
    Osud
    Osud
    Posol
    Posol


    Počet príspevkov : 134
    Join date : 14.09.2014

    Jazdecký výcvik Empty Re: Jazdecký výcvik

    Odoslať pre Osud 19.12.14 15:12

    INFORMÁCIE O ČASE A PODOBNE:


    Je ráno, asi tak osem, alebo deväť hodín na nádvorí sa môžu Jazdci posadiť na lavice, ktoré tu sú pripravené. Hneď ako predstúpi Alexander, priestor sa uzatvorí a na pozadí sa vytvoria jednotlivé znaky rádov. Potom sa všetko zmení na nočnú oblohu a prednášku o svojom ráde môže započať Alexander s Miciälem.
    Silencia
    Silencia
    Rádový Jazdec


    Počet príspevkov : 104
    Join date : 19.10.2014

    Jazdecký výcvik Empty Re: Jazdecký výcvik

    Odoslať pre Silencia 22.12.14 10:52

    Na dnešek byl v plánu výcvik. Ne že by z toho byla Cia nějak zvlášť nadšená, ale Neös až moc. No tak! Pohni sebou! Musíme už jít, nemůžeme přijít pozdě! kárala ji. Půlelfka se na ni otráveně podívala, ale nakonec se vyhoupla k ní do sedla a společně odletěly k ostatním.
    Přistály na nádvoří a Cia z ní seskočila. Sedla si na jednu z lavic a Noc všem přítomným věnovala mírně povýšený pohled. Dobré dopoledne, pozdravila všechny přítomné, jako kdyby se čekalo jen a jen na ni. "Zdravím," přidala se i Cia, ale spíš jen potichu a pro ty, se kterými se znala. Cia si sedla pokud možno vedle Fina, se kterým se znala. Věnovala mu úsměv a pak už upřela pohled na Alexandera s jeho drakem.
    Diennsia
    Diennsia
    Veliteľ rádu


    Počet príspevkov : 220
    Join date : 11.10.2014

    Jazdecký výcvik Empty Re: Jazdecký výcvik

    Odoslať pre Diennsia 22.12.14 13:13

    Diennsia prišla neskôr, čo ju mrzelo, no skôr ako sa začala Alexova prednáška. Broskyňová Sayanë sa týčila pri rade lavíc a pozorovala napäto svoju dcéru. Ach... Tá ale vyrástla, povedala dračica a smutne si povzdychla. Možno bude čoskoro babička. Milovaná, nemusíš sa báť. Dienn sa usadila do prednej lavice a sledovala ako sa pozadie mení. Bolo to úžasné a prekvapovalo ju to aj cez to, že to vymýšľala s Eragonom. Prezrela si pozadie posiate hviezdami a jednou obrovskou, jasne žiariacou, hviezdou. Die sa usmiala a čakala na Alexandrov prejav.
    Miciäle
    Miciäle
    Eldunarí


    Počet príspevkov : 32
    Join date : 30.10.2014

    Jazdecký výcvik Empty Re: Jazdecký výcvik

    Odoslať pre Miciäle 22.12.14 17:16

    Keď dorazila Yanes spolu s jej jazdkyňou, Miciäle sa usmial. Dobré ráno, srdiečko, pozdravil ju a natešene do nej strčil ňufákom. "Ech... Miciäle, to stačí," povedal namosúrene Alexander a pozrel sa prosebne na Yanes. 
    Alexander sa potešil účasti všetkých mladých jazdcov, okrem dvoch jazdkýň, ktoré boli nezvestné. Keď prišla aj Dienn, zamával jej a usmial sa. Nervózne sa postavil pred všetkých a spustil. "Dobré ráno. Som rád, že ste tu všetci," usmial sa, no na to jeho úsmev ochabol. "Avšak nie úplne všetci. Ako už možno viete, jazdkyňa Marzia a jej drak Sarame zmizli niekde medzi pevninou a Dragis lendos a jazdkyňa Aläes opustila naše rady," povedal smutne. "Úprimnú sústrasť prajem rádu Rados Fínien, kam jazdkyňa Marzia patrila."
    "Dnes sme tu pre to, aby som vám spolu s Diennsiou predstavil všetky rády jazdcov, ktoré máme tu na tomto ostrove a na pevnine." Konečne sa usmial a pozrel sa na Dienn. Mal ju rád. Toto ťa napadne keď máš rozprávať? oháčil sa modrý drak.
    "Mojim rádom je Rados Filozos. Našou úlohou je študovať hviezdnu oblohu a fyziku. Nuž a k tomu píšeme knihy a filozofujeme. Sme dôležitý rád, no nikto nás okrem jazdcov a učencov nepotrebujeme. Našim znakom je žiariaca hviezda," povedal a ukázal na miesto kde na pozadí nočnej oblohy žiarila obrovská štvorcípa hviezda. "Študujeme hviezdne obrazy, ktorým hovoríme im súhvezdia. Boli by sme radi za každý nový prírastok, pretože nás veľa nie je," povedal a odišiel, aby jeho miesto zaujal Obláčik.
    My draci študujeme hviezdy bližšie než naši jazdci z tohoto rádu. Sme ich oči do vesmíru, ako voláme to, čo sa nachádza ďalej ako sú mračná. Vieme, že existujú aj iné slnká ako je to naše a my sa snažíme toho zistiť o nich čo najviac. Aby ste nezabudli, akí sme dôležití, poviem vám príklad našej pomoci: Podľa hviezd sa Jazdci dokážu pohybovať bez obáv, že sa stratia a tieto hviezdy poznajú len vďaka nám. Pracujeme v observatóriu, kde o tomto spisujeme knihy a kde všetko pozorujeme. Je to útulné miestečko a náš domov. Tiež si dovolím poznámku, že hviezdy sa vždy menia. Nie sú vždy na tom istom mieste. Prečo to vám nepoviem. Drak sa hrdo vypol a zazubil sa na všetkých. Alexander podišiel k nemu. "A toto je snáď všetko o našom ráde. Máte nejaké otázky?" Pokiaľ sa nikto nič nespýtal, Alexander sa uklonil a spolu s Miciälem nechali miesto pre Dienn so Sayanë. Bol si skvelý, povedal drak a usmial sa v tieni na svojho jazdca. Ja viem, odvetil.
    Diennsia
    Diennsia
    Veliteľ rádu


    Počet príspevkov : 220
    Join date : 11.10.2014

    Jazdecký výcvik Empty Re: Jazdecký výcvik

    Odoslať pre Diennsia 24.01.15 17:26

    THE END

    Sponsored content


    Jazdecký výcvik Empty Re: Jazdecký výcvik

    Odoslať pre Sponsored content


      Práve je 29.03.24 7:25