TORPG - Text Online Role Play Game


2 posters

  Jazdci

  Osud
  Osud
  Posol
  Posol


  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Jazdci       Empty Jazdci

  Odoslať pre Osud 03.09.16 21:17

  Pred mnohými rokmi, kedy medzi elfami a drakmi ešte prebiehala krvavá vojna, mladý elf menom Eragon našiel v lese biele dračie vajce. Vyliahol sa z neho drak a Eragon sa rozhodol, že si ho nechá.
  Eragon sa so svojim drakom dohodol, že donútia elfov a draky uzavrieť mier. Nakoniec sa obe strany spolu dohodli, ale zmluva na papieri pre drakov nič neznamenala a tak elfskí čarodeji dlho vymýšľali zaklínadlo, ktoré by spojilo obe rasy. Zaklínadlom získali elfovia dlhovekosť a silu drakov a draci získali jemnejšie črty a schopnosti dorozumieť sa s ostatnými živými bytosťami. Aby sa mier nenarušil, vznikli Dračí jazdci. Boli to elfovia, ktorí svoj život spečatili s tým dračím a tak mohli byť nestranní a udržiavať mier medzi oboma rasami.
  Po čase prišli do Alagaëzie ľudia a neskôr sa aj oni mohli stať Jazdcami. No ich rád vyvraždil Galbatorix a jeho vstúpenci a nastala vláda temna, ktorú prerušil Jazdec Eragon a jeho dračica Zafira. Musíme však spomenúť aj Aryu s Fírnenom a Murtagha s jeho Tŕňom, ktorí pomohli zbaviť sa jeho krutovlády.
  Eragon nato odišiel na dovtedy neznámy ostrov aj s nájdenými dračími vajíčkami a hromadou Eldunarí, kde prebývajú doteraz. Ostrov pomenoval Dragis Lendos a založil na nej akadémiu pre Dračích Jazdcov a s pomocou jeho štyroch učňov založil štyri rády Rados Fínien (mágia), Rados Filozos (filozofia a astronómia), Rados Racnomos (boj) a Rados Kulanom (liečiteľstvo). No po tom, čo Jazdec Alexander, veliteľ rádu filozofov, náhle umrel, stretli sa znova prví traja Jazdci novej generácie a učinili rozhodnutie, ktoré platí doteraz.
  (viac histórie nájdete v informáciach o rádoch)
   
  Ako sa stať Dračím Jazdcom?
  Po tom, čo schválime vašu registráciu, môžete napísať do Krištáľového chrámu, kde sa vaša postava dotkne každého vajíčka z aktuálnej znášky a už vám ostáva len čakať, či sa vám niečo vyliahne.
  Jasné, že dráča nedostanete hneď, na to treba prejav vašej aktivity. Zatiaľ sa môžete zdržiavať v meste a zabávať sa tam s ostatnými adeptami.


  Ako zistím, že sa pre mňa liahne drak?
  Keď sa dráča vyliahne a bude pre vás, obdržíte súkromnú správu od Osudu, ktorá bude obsahovať všetky potrebné informácie o dráčati ako napríklad povaha, vzhľad či meno. Po obdržaní tejto správy musíte napísať post do Chrámu o tom, ako ste spojili dušu Jazdca a draka. A tiež nezabudnite na Gedwëy ignasia.


  Čo ak sa mi vyliahne dráča? Čo robiť potom?
  No, väčšinou pri liahnutí býva jeden zo starších Jazdcov, ktorý je prítomný v Atmose, a cíti, že sa niečo deje. Ten vám potom herne vysvetlí to, že je aj nie je vašou povinnosťou dostaviť za určitú dobu na Akadémiu (témy akadémie sa vám otvoria až potom, čo obdržíte titul jazdca). Do tej doby tu je možnosť prebývať v Krištáľovom kaštieli, kde bude vašej postave dopriané pohodlie.
  Ak nebude prítomný vôbec žiadny Jazdec, bude to menší problém, no aj to sa môže stať. Veľa liahnutí nemalo svedkov. Potom už je len na vás, ako naložíte s vašou postavou a tým, ako sa dozvedela o Akadémii a kaštieli. Môžete si dohodnúť hru s Jazdcom, ktorý vám to vysvetlí, ak sa ho na to spýtate. Alebo dokonca drakom. Tiež tu je možnosť opýtať sa chrámových Strážkyní, ktoré však nie sú veľmi zhovorčivé.


  Naposledy upravil Osud dňa 03.09.16 21:43, celkom upravené 1 krát.
  Osud
  Osud
  Posol
  Posol


  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Jazdci       Empty Re: Jazdci

  Odoslať pre Osud 03.09.16 21:42

  Gedwëy Ignasia


  v preklade zo starodávneho jazyka znamená „žiariaca dlaň“. Je to jazdecká značka, ktorá sa objaví na mieste prvého dotyku s drakom. Gedwëy sa rozžiari vtedy, keď sa Jazdec pokúša čarovať. Taktiež slabo vrní, keď sa liahne dráča a niekedy to ani nie je možné cítiť.
  Starší Jazdci to už pociťujú silnejšie a cítia to dokonca aj jazdecké draky.
  Najčastejšie sa objaví na dlani, pretože prvý dotyk zväčša býva rukou, no môže sa nachádzať napríklad aj na krku, na tvári alebo dokonca aj na chrbte.

  Jazdci       Latest?cb=20081122072623
  Diennsia
  Diennsia
  Veliteľ rádu


  Počet príspevkov : 220
  Join date : 11.10.2014

  Jazdci       Empty Re: Jazdci

  Odoslať pre Diennsia 01.10.16 21:05

  Vyučovanie jazdcov

  Každý jazdec, ktorý sa pridal k akémukoľvek rádu (ale aj ten, ktorý nie), môže absolvovať hodiny, ktoré zväčša bývajú na Akadémii, so starším a skúsenejším jazdcom, aby nabral skúsenosti a mohol sa tak stať lepším jazdcom a prínosom pre Alagaëziu. 

  Jazdeckí Ebrithil: Ebna (CC), Rasas (CL), Diennsia (CP)
  Dračí Ebrithil: Ringaro (CC), Pasea (CL), Sayanë (CP), Miciäle (CP)
  Ebrithil - učiteľ

  A čo sa môžete na takýchto hodinách naučiť? Napríklad základy mágie a elfského jazyka a boj s mečom. Zvyšok sa však môžete doučiť, keď si zvolíte zameranie, teda rád.
  Môže sa Jazdec stať učiteľom? Nemusí byť jazdcom učiteľom, aby mohol predávať skúsenosti ostatným jazdcom, no musí dávať pozor na to, čo smie a čo nesmie predať ďalej. Každý rád má svoje zameranie a jeho súčasťou sú tajomstvá, ktoré nie sú určené cudzím ušiam. Ebrithil môže priradiť skúsenejšieho jazdca k novému rádovému jazdcovi, aby ho zaúčal.

  Ako tieto hodiny budú prebiehať? Jazdci prídu na dohodnuté miesto stretnutia alebo sa zúčastnia výcviku.

  Sponsored content


  Jazdci       Empty Re: Jazdci

  Odoslať pre Sponsored content


   Práve je 17.06.24 19:36