TORPG - Text Online Role Play Game


2 posters

  Krištáľový chrám

  Osud
  Osud
  Posol
  Posol


  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Krištáľový chrám Empty Krištáľový chrám

  Odoslať pre Osud 30.09.16 14:08

  Tento chrám je súčasťou krištáľového kaštieľa a bol pristavaný až v 35. roku novej generácie, kedy divoké draky po prvýkrát darovali svoje vajcia na jazdecké účely. Odvtedy sú tam aj hniezda pre tieto vajíčka.
  Keď vstúpite do pristavanej miestnosti, rozprestrie sa pred vami dlhá chodba a na konci dvere. Za dverami sa nachádza hlavná miestnosť tejto budovy. Vajcia sú uložené v hniezdach položené na menších stĺpikoch, ktoré sa nachádzajú tam, kde by mal byť v poriadnom kostole oltár a ktorých je v chráme päť a nie vždy sú všetky zaplnené. Niekedy pri nich leží tabuľka z lešteného mramoru, kde sú napísané mená rodičov. Táto tabuľka zvykne byť pri vajciach Jazdeckých drakov.
  Pokiaľ sa Chrám rozhodnete navštíviť, neprehliadnete farebnú mozaiku, ktorá pozostáva zo štriepkov dračích vajec. Sú tu však iba tie, ktorých už malé telíčko opustilo.
  Pri väčšine týchto škrupín je napísané meno draka a Jazdca.
  Okná sú vitrážové a odohrávajú sa na nich udalosti z bitky proti Galbatorixovi. Na niektorých môžete zbadať Zafiru, či Eragona, alebo aj Murtagha a Tŕňa. Nechýba ani Galbatorixov zotročený drak Šruikan.
  Stav hniezd:


  1. hniezdo: Na tomto hniezde odpočíva vajce veľkých rozmerov. Má matný povrch, za to sa však leskne a každučký lúč svetla sa od neho odrazí a vytvorí na stenách chrámu krásne kresby.
  Vajce vyzerá, ako by sa potápalo v západe slnka. Celé je tmavooranžové a jeho stred pretína zlatistý lúč, akoby slnečný.


  2. hniezdo: V tomto hniezdočku sa nachádza karmínové vajce. Jeho rozmery patria momentálne asi k najväčším a tvarovo sa podobá slepačiemu vajcu. Zaujímavosťou je, že toto vajce sa dá popliesť s drahokamom. Vyzerá ale až príliš elegantne, takže pri bližšom pohľade nie je možné, aby ste si ho splietli s karmínom. Svetlo pohlcuje do seba, ale je hladučké ako hodváb.

  3. hniezdo: Toto hniezdo osídľuje skvostné ametystové vajíčko. Je podsadité a veľké. Svojim tvarom pripomína úchvatný minerál. Jeho povrch je lesklý, na dotyk však pripomína kôru citrusov.

  4. hniezdo:V tomto hniezde sa nič nenachádza.

  5. hniezdo: V tomto hniezdočku si vyčkáva na svojho jazdca najmenšie vajíčko s farbou lapis lazuli. Je úzke a predĺžené, na slnku sa leskne a vyzerá ako pravý šperk.

  NPC postavy:


  Strážkyne Sandra a Lara
  Tieto dve dievčatá asi vo veku kedy sa mladé dievčatá vydávajú, sa rozhodli svoj život prežiť v chráme. Ich úlohou je starať sa o Chrám a o dračie vajcia v ňom.
  Sandra je nižšieho vzrastu s hnedými očami a takmer čiernymi vlasmi. Lara je o hlavu vyšia od Sandry, má dlhé blond vlasy a zelené oči. Je pravým opakom Sandry, ktorá je milá, no Lara je prísnejšia.
  [/b]
  Sienna
  Sienna
  Nováčik


  Počet príspevkov : 9
  Join date : 20.09.2016

  Krištáľový chrám Empty Re: Krištáľový chrám

  Odoslať pre Sienna 26.11.16 14:35

  <<<

  Sienna sa po toľkých dňoch od stretnutia s Jazdkyňou Silenciou konečne rozhodla tiež vyskúšať svoje šťastie. Leo jej rozprával o tom, ako často sa stáva, že sa dráča nevyliahne hneď. Možno po týždňoch či mesiacoch. Sia nad tým len mykla plecom. Bolo jej to jedno, no chcela to vyskúšať... Ako potom Jazdci vedia, že dráča patrí im? Príde za nimi? Alebo cítia zvláštny pocit v hrudi? Možno v hlave...
  To však vedia asi len Jazdci.
  Mladá šľachtičná sa trmácala chodníkom ku Krištáľovému kaštieľu, kde bol umiestnený aj Chrám s dračími vajciami. Ani si neuvedomovala chlad, ktorý ju obklopoval. Hriala ju detská zvedavosť.
  Keď doň vkročila. Od úžasu takmer otvorila ústa. Bol úchvatný. Úplne iný ako si ho predstavovala v jej zblúdilých myšlienkach. A úplne odlišný od predstáv ich záhradníka. Nemohla uveriť tomu, že konečne vstúpila na pôdu tohto miesta.
  Neistými, pomalými krokmi sa presúvala k miestu, kde v kostoloch a chrámoch býva oltár. Tu však boli hniezda s potomkami drakov. Od úžasu sa jej rozšírili zreničky.
  "Vau," šepla si pre seba očarovane a jemne prešla prstom po škrupine ametystového vajíčka. Nedokázala uveriť tomu, že tu stojí. A tento pocit bol pre ňu úplne nový. Bolo ich tu veľa. Vlastne štyri hniezdočka strážili dračiu existenciu. S nadšením sa dotkla vajíčka vo farbách kameňa lapis lazuli. Všetky boli také čarovné, že sa Sia nezmohla ani na jediné slovo.

   Práve je 17.06.24 18:55