TORPG - Text Online Role Play Game


5 posters

  Námestie a ulice

  Osud
  Osud
  Posol
  Posol


  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Námestie a ulice Empty Námestie a ulice

  Odoslať pre Osud 14.11.14 14:57

  Námestie sa nachádza v strede Atmosu a vedú ním kamenné chodníky. Každý rok sa tu konajú trhy a rôzne mestské akcie, na ktoré prichádzajú kupci a obchodníci z rôznych kútov krajiny. Večer svetlonos rozsvieti pouličné lampy.
  Uličky sa tiahnú Atmosom ako rozvetvený strom. V každej niečo nájdete, či už je to niečo desivé ako obrovské divoké psy, užitočné poklady alebo úplne prirodzená vec ako napríklad veľké množstvo prachu a smetia.
  Na hlavnej ulici, ktorá vedie z námestia môžete nájsť jeden z najobľúbenejších hostincov, bylinkárstvo, liečiteľku či mäsiarstvo, alebo krajčírku.
  Námestie a ulice Town_by_danslider-d78c5dw
  Alexander
  Alexander
  Strážca rádu


  Počet príspevkov : 12
  Join date : 17.03.2015

  Námestie a ulice Empty Re: Námestie a ulice

  Odoslať pre Alexander 17.09.16 18:17

  Toto mu nemohla urobiť. Alexander bol v tej chvíli nahnevaný. Tak ako nikdy. Nedokázal si predstaviť, že by mu niečo také mohla spraviť. Bol z toho nešťastný. A myšlienkami blúdil do minulosti. Do tých pekných dní, kedy bolo všetko v úplnom poriadku. Žiadni draci, žiadna Sayako... Len oni dvaja ako totálni blázni túlajúci sa ulicami svojho mesta.
  Teraz mu však zobrala to jediné, čo ich posledných pár mesiacov spájalo. Jeho dcérku. Jeho krásnu dcérku, ktorá sa tak podobala na oboch. Netušil, že by mohla niečo také zákerné urobiť. Ranilo ho to. 
  Dnes sa len beznádejne túlal ulicami Atmosu a každý občan na neho zízal ako na zjavenie. Po dvoch rokoch už zasa...
  Jemne prešiel dlaňou po kapse na boku a pocítil jemné vrnenie dračieho srdca sŕdc. Bolo mu to ľúto.
  Osud
  Osud
  Posol
  Posol


  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Námestie a ulice Empty Re: Námestie a ulice

  Odoslať pre Osud 17.09.16 18:34

  Potulujúci sa osamotený Jazdec bol pomerne ľahkou a šťavnatou korisťou pre pár divokých zelených očí s diabolskými iskričkami, ktoré sa ukrývali v jednej z množstva temných uličiek Atmosu. V posledných dňoch sa mu pod nohy priplietla vždy dobrá korisť. Až nato, že o tomto nešťastnom človeku nemohol povedať, že to je Jazdec. Nevyzeral tak. Nemal pri sebe draka. A žiadneho v okolí nevidel. Jazdci sa tadiaľ vždy premávali so svojimi drakmi ako najväčší páni aby ukázali ostatným občanom, kto má v tomto meste vždy posledné slovo. Jeho to už štvalo. A tiež pár ostatných ľudí z Atmosu.
  "Hej! Mladý pán," ozval sa majiteľ zelených očí a vystúpil z tieňa ulice. Prehrabol si tmavé husté vlasy a prívetivo sa usmial na Alexandra. "Nechceli by ste kúpiť hodinky?" opýtal sa ho  a premeral od hlavy po päty. Z tohto peniaze dostane ľahko.
  Alexander
  Alexander
  Strážca rádu


  Počet príspevkov : 12
  Join date : 17.03.2015

  Námestie a ulice Empty Re: Námestie a ulice

  Odoslať pre Alexander 17.09.16 19:48

  Túlal sa ulicami, ktoré v tejto nočnej hodine neboli veľmi plné a predsa sa len našiel človek, ktorý si vynútil jeho pozornosť. Mal chuť tohto podozrivého obchodníka odignorovať, ale na to nemal srdce. Zhlboka si povzdychol a prezrel si muža. Nevidel ho poriadne, no mal zelené oči a tmavé vlasy, ktoré si prehrabol akonáhle sa na neho Alex pozrel.
  "Dobrý večer," pozdravil sa cudzincovi, ktorý si ho prezeral, akoby bol nejaké vajce v Krištáľovom chráme. "Nie, ďakujem. Hodinky? Nepotrebujem," uškrnul sa. To bola príliš drahá záležitosť. Hodinky patrili k najnovším vynálezom a ak si dokázal bez nich poradiť doteraz, dokáže to aj v budúcnosti. Beztak sa vedel orientovať podľa tieňov, či hviezd. Predsa len s Miciälem študovali oblohu a ako jediný z ľudskej rasy vedel predpovedať počasie. To však bolo kedysi... Teraz jeho rád už dávno neexistuje. Aj keď observatória stále existujú na Akadémii. Možno sa k nim čoskoro vráti.
   Dávaj si na neho pozor, upozornil ho Miciäle vo vnútri kapsy po jeho boku a Alexander hodil na predavača hodiniek nedôverčivý pohľad.
  Osud
  Osud
  Posol
  Posol


  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Námestie a ulice Empty Re: Námestie a ulice

  Odoslať pre Osud 17.09.16 20:00

  Tento mladý muž to záhadnému obchodníkovi pekne natrel jeho odpoveďou. Väčšinou sa ľudia pýtali na to, čo to vlastne tie hodinky sú. Keď im to pekne rozpovedal, vždy nejaké predal. Aj keď boli príliš drahé pre normálnych mešťanov. Tento však nevyzeral chudobne.
  "Ále, milostivý pánko... Tieto sú jedny z najkvalitnejších hodiniek v celej Alagaëzii," predniesol zamatovým dotieravým hlasom. V jeho vnútri však kypel hnev. Čo to je za človeka?
  "Viete, čo hodinky dokážu? Povedia vám vždy správny čas a vy nebudete už nikdy chodiť neskoro," dodal a rozopol si kabát. Z vnútorného vrecka, ktorých mal hneď niekoľko, vybral striebristé hodinky s krytom a ukázal ich mladému pánovi. "Určite vás zaujmú. Pozrite sa bližšie," nabádal ho a pchal mu hodinky pred nos.
  Alexander
  Alexander
  Strážca rádu


  Počet príspevkov : 12
  Join date : 17.03.2015

  Námestie a ulice Empty Re: Námestie a ulice

  Odoslať pre Alexander 17.09.16 20:29

  Obchodník nebol jediným, v ktorom zlosť vrela ako voda v hrnci. Alexandrovi vôbec nebol sympatický a niečo sa mu na ňom nezdalo. "Ďakujem, pane, ale vravím vám, že hodinky nepotrebujem," zavrčal a dbal na Miciho radu. Dával si na neho pozor. Musel. Ak by sa ukázalo, že je nejaký zlodej, mohol by použiť zaklínadlá. Možno by ho jeho rádová veliteľka zabila. Ale mal taký pocit, že ak by ho chcela zabiť, urobila by to už dávno.
  "Ak dovolíte, rád by som sa teraz dostal do svojej cieľovej destinácie," zaklamal tak výborne, až sa tomu nedalo neveriť. Pomaly sa rozkráčal smerom k hostincu aj keď dnes plánoval spať vo svojej starej izbe v kaštieli. 
  Len dúfam, že nestretnem Dienn, inak by som sa neudržal, zasyčal v duchu sám pre seba. Dokonca si prefarbila ten prameň vlasov, ktorý on zmenil na bloňďavý. Ach, aký len bol sklamaný, keď to uvidel.
  Osud
  Osud
  Posol
  Posol


  Počet príspevkov : 134
  Join date : 14.09.2014

  Námestie a ulice Empty Re: Námestie a ulice

  Odoslať pre Osud 17.09.16 21:25

  To už bol kupec skutočne rozčúlený, no aj tak to nedal najavo. Vedel až príliš dobre ovládať svoju mimiku a svoje pocity. Bol zvláštny a hlavne to bol zlodej, ktorý rád okrádal ľudí o peniaze.
  "Ponáhľate sa domov za paní, však?" uškrnul sa potmehúdsky a zapol si ľahký kabát. Ešte nebolo chladno a nebolo ani horúco, no večer sa predsa len trochu ozimilo. "Ako myslíte, mladý pánko," prehovoril a vo vrecku nohavíc na chvíľu zašmátral. Po chvíli z neho vybral malý nôž. Nevadilo mu, že mladík vyzerá stavane na boj. Dnes mu však poriadne skazil náladu a kšefty. Zaslúžil si to. Pridal sa k idúcemu mladíkovi a vytasil nôž na jeho bezbranný chrbát.
  Alexander
  Alexander
  Strážca rádu


  Počet príspevkov : 12
  Join date : 17.03.2015

  Námestie a ulice Empty Re: Námestie a ulice

  Odoslať pre Alexander 18.09.16 20:02

  Alexander pokrútil hlavou. Poznámka podozrivého cudzinca ho zarmútila. Možno by to tak teraz bolo, ak by sa nestal ten rad zlých vecí. "Prečo sa staráte? Dajte mi už pokoj," vyštekol svetlovlasý jazdec. Namosúrene pridal do kroku a dúfal, že sa toho čudáka s hodinkami čoskoro zbaví. Lenže on nie. Musel ísť za ním. Proste musel. 
  Alex by sa rozbehol, ale čosi mu to nedovoľovalo.
  Alexander! zahrmelo vydesene Eldunarí po jeho boku a jasno sa rozsvietilo. Až tak, že jeho žiara prechádzala cez pevnú kožu kapsy.
  ~Zastav!~ vykríkol Jazdec v starodávnom jazyku aby zastavil ruku kupca. Vydesene sa rozbehol smerom ku Kaštieľu a dýchal tak rýchlo. Už opäť bol blízko smrti. 
  "Vďaka, Obláčik," zafučal, keď už bol blízko chrámu a bol si istý, že ho nik nesleduje.
  Mohol si mu vymazať spomienky, osopil sa drak.
  "Nech si pre budúcnosť pamätá moju tvár," zavrčal a pokračoval do svojej útulnej izbietky v pevninskom bydlisku Jazdcov.
  Silencia
  Silencia
  Rádový Jazdec


  Počet príspevkov : 104
  Join date : 19.10.2014

  Námestie a ulice Empty Re: Námestie a ulice

  Odoslať pre Silencia 04.10.16 18:18

  708. HERNÍ DEN

  << Hostinec U Jednorožce

  Musela se její otázce zasmát. "Není velká, velká je slabé slovo," mávla rukou stále pobaveně. Slyšíš to? Prý jsi velká, utrousila k dračici, načež jen zaslechla zabublání děsivého, avšak dobrosrdečného dračího smíchu. Neměla to však Sienně za zlé, vždyť Neös nikdy neviděla. "Růst už by moc neměla, možná pár centimetrů za rok, ale dalo by se říct, že už dosáhla své plné velikosti," vysvětlila pak ještě šlechtičně věcně. Naštěstí, dodala dračice. Nevadilo jí, že je velká, vždyť co je na tom špatného, ale už tak se na některá místa nedostala nebo jen horko těžko a kdyby byla ještě větší... No, třeba na náměstí by už přistála těžko, aniž by něco zničila.
  "Toho se neboj, ona je ze všech nadšená," ujistila ji a zaplašila tak snad Sienniny obavy, že by snad dračici zklamala. A byla to pravda. Neös byla na všechny vždycky zvědavá a naprosto hotová byla vždy z dráčat. Těch teď ale bylo pomálu, respektive žádná, takže měla smůlu. A dost ji to mrzelo. Měla jsem si toho prcka taky pořídit, říkávala vždycky, když na to přišla řeč. Nakonec šlo ale mateřství stranou a nastoupil výcvik a učení. Poté už jen zaplatila za lososa a zamířila na náměstí, kde už je čekala dračice.
  Sice pršelo, ale to Noci zjevně vůbec nevadilo. Chytala kapky na jazyk a hrála si pařáty s kalužemi. Okolojdoucí sice nebyli moc nadšení, že je zasahuje ještě větší množství vody, ale drakovi si pochopitelně nedovolí nic říct. Navíc to na ni byl vtipný pohled, který většinu rozveselil a pobavil.
  Ukaž ji, pojď blíž, no tak, spustila hned, jakmile spatřila, že svoji Jezdkyni v závěsu s mladou šlechtičnou. Jsi krásná! Nu, neboj se mě, pochválila ji hned a roztáhla nad dvojicí křídlo, aby na ně nepršelo. Sklonila k nim hlavu a okamžitě přejela Siennu pohledem svých ledových očí. Zubila se přitom a byť byla doopravdy obrovská, nepůsobila zase tak děsivě.
  Sienna
  Sienna
  Nováčik


  Počet príspevkov : 9
  Join date : 20.09.2016

  Námestie a ulice Empty Re: Námestie a ulice

  Odoslať pre Sienna 09.10.16 16:49

  Dohra
  <<<Hostinec U jednorožca

  Sia takmer od nadšenia skackala za svojou novou známou z Jazdeckého rádu. "Vážne?" opýtala sa prekvapene. Najprv netušila, že si z nej Silencia robí srandu a veľká je slabé slovo pre vzrast jej nočnej dračice. "Ou..." uchechtla sa pobavene a strážila každý svoj krok, ktorý ju mal doviesť za jedným z najkrajších tvorov na zemi. 
  Srdce v hrudi jej búšilo silnejšie ako kedykoľvek predtým. Vlastne teraz si začala poriadne uvedomovať, čo robí. Prečo je vlastne taká nadšená z toho, že uvidí draka? Veď ich vídavala často.
  Kvapky jej stekali po tvári a po odhalenom krku a močili jej košeľu.
  Keď mladá šľachtičná už zdiaľky videla úchvatnú dračicu, jej oči sa rozšírili od úžasu. Veď sa takmer na námestie nezmestila. Udivene pozrela na Ciu a potom opäť na Neös.
  Keď sa v jej hlave začal ozývať cudzí ženský hlas, pochopila, že patrí Nočnému pokladu. Pristúpila bližšie k dračici a vyčarovala poklonu, ktorú sa musela naučiť.
  "Zdravím," pozdravila sa jej aj keď sama tušila, že to nebol veľmi vhodný pozdrav. Očerveneli jej líca a pomaly zisťovala, že už by sa mala pomaly vrátiť na panstvo. V takom počasí... Určite ju už zháňajú. Na čele s Leom. 
  Aläes
  Aläes
  Rádový Jazdec


  Počet príspevkov : 135
  Join date : 15.10.2014

  Námestie a ulice Empty Re: Námestie a ulice

  Odoslať pre Aläes 17.08.20 9:30

  Hneď od skorého rána, len čo zavítali na územie mesta a doleteli z Akadémie ešte pred spaľujúcou horúčavou, im hladili tváre slnečné lúče. Ananelis nebola dračica, ktorá by milovala leto; vyhovala jej jar či jeseň, kedy bola teplota primeraná. Teraz jej telo a vyschnuté šupiny bažili po chladivom kúpeli v jazere, kde bola rozhodnutá zavítať, len čo si Aläes vybaví všetko, čo potrebuje.
  Jazdkyňa zliezla z dračieho chrbta neďaleko úzkych uličiek, kde by mladá dračica mohla svojou veľkosťou spôsobiť problémy a s krátkym priložením ruky na dračí hrudník ju opustila. Jazdecké sedlo a jeho popruhy, ktoré dračicu obopínali, začínali byť tesné. Aläes sa aj napriek žiadosti svojej vernej smaragdovej priateľky nenechala nahovoriť a bola si istá, že zmena popruhov postačí. Bola na sedlo šité na mieru príliš zvyknutá. Ale Ananelis už jeho veľkosť nestačila.
  Dračia jazdkyňa sa svižne pohybovala uličkami, nechcela na horúcom slnku stráviť ani minútu navyše. Ponáhľala sa ku kováčovi, zadať mu požiadavku na väčšiu pracku na sedlo, ideálne so vzorom. Kým mu vysvetľovala, čo potrebuje, slnko sa vyhuplo vyššie na oblohu a von tak vyšla úplne zmorená. Krajčírku navštívila čo najrýchlejšie, verila že jej žiadosť o krátke jazdecké nohavice bude vedieť spracovať, horšie však bolo, že niečo také bolo veľmi nepraktické. Ale v tom teple to už nemohla vydržať. Navštívila ešte pár obchodov, chcela svoju dračicu prekvapiť niečím skvelým, a tak sa vrátila ku kováčovi, aby mu zdelila ďalší nápad: kovaný náramok na dračiu nohu s krásnymi vzormi, ktorý by ju potešil.
  Veľa času sa snažila venovať výcviku na zemi, na svoju dračicu si nedokázala nájsť ani hodinu denne a teraz jej to bolo ľúto, pretože sa odcudzili a Ananelis s ňou takmer neprehovorila.
  Vrátila sa k dračici celá udýchaná, prahnúca po vode. Bez toho, aby si vymenili pár slov, nasadla Aläes na smaragdovo zafarbený chrbát s myšlienkou na chladivú hladinu jazera.

  >>>Jazero

  Sponsored content


  Námestie a ulice Empty Re: Námestie a ulice

  Odoslať pre Sponsored content


   Práve je 17.06.24 19:29